Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen hangszert vegyek?

Milyen hangszert vegyek?

Figyelt kérdés
Szeretnék beszerezni egy szintetizátort vagy digitális zongorát, már sokat nézelődtem neten, de szükségem lenne még tanácsra. Mit ajánlotok egy teljesen kezdőnek? Maximum 100.000-et tudnék rászánni, de jobb lenne olcsóbban. Valószínüleg 88 billenytűre nem lenne szükségem, 76 vagy elég a 61? Nem szeretném hamar kinőni és másikat venni, mert azért arra nem futja. Kalapácsmechanikáról lemondtam, de a billenytű érzékenység fontos. Alesis Recital és Yamaha PSR-EW300-at néztem eddig. Megérné egy teljesen kezdőnek ennyit költeni rá, vagy jó lenne egy olcsóbb (60k körüli) szintetizátor is? Egyedül tanulnék itthon, a magam szórakoztatására.

2020. febr. 8. 15:22
 1/9 anonim válasza:
73%

Szerintem szintetizátort

Vannak olcsóak is

Én pl. az auchan-ban 50-60 ezer forintért vettem és nagyon jó minőségű (nem emlékszem pontosan mennyi volt mert több mint 1 éve vettem)

Ha kezdő vagy akkor a Simply piano alkalmazást ajánlom mert ott a legelejétől mutatja mit kell nyomni én azzal tanultam meg zongorázni és már 1 év után nagyon profin tudok zongorázni

2020. febr. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Zongorázni szeretnél vagy szintetizátorozni? Ha zongorázni akkor a Roland fp-10 használtan nagyon jó vétel, én nagyon szeretem, kényelmes és nagyon szép hangja van. De újonnan is nem sokkal 100 felett lehet venni már kalapácsmechanikásat.

Ha viszont szintetizátorozni akkor szintetizázor kell. Abbol is érdemes drágábban, mert olcsóbbaknak olyan élettelen hangjuk, jellegtelen kiséreteik vannak. Szintiből is szerintem ennyiért az egyik (ha nem a leg) jobb a Roland. Az E széria elég használható.

Én ajánlom a használtat, sokkal jobbat lehet venni

2020. febr. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A szinti és a zongora között nagy különbség van.

Én előbbiről most váltottam zongorára. Pont Alesis Recitalt vettem.

Csakis 88 billentyűs, ha zongora darabokat szeretnél játszani. Ha van rá keret, kalapács mechanikasat. Ezek 140 körül kezdődnek.

A szinti kicsit másra való. Nézd meg videón, azon miket játszanak.

Nyilván lehet rajta zongorázni, de csak nagyon alap és egyszerűeket mivel 66 billentyűs. Illetve csak dinamikus billentyűs, nem kalapácsos.

2020. febr. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt hiszem ezek alapján az Alesist fogom venni. Bár kezdő vagyok, viszont a legtöbb dalhoz amiket szeretnék megtanulni a 61 billenytű nem lenne elég és nem szeretném rövid idő alatt kinőni, mert az kicsit pénzkidobás lenne ha mégegyre be kellene ruháznom. Köszönöm a válaszokat! Kedves utolsó! Az alesisről tudnál részletesebb véleményt mondani?
2020. febr. 8. 19:55
 5/9 anonim ***** válasza:

Alesis Recitalról:

Ez az egyik legolcsóbb, belépő kategóriás zongora. Ár-érték arányban a legjobb most a piacon.


Dinamikus bill., azaz amilyen erősen ütöd, annyira erős a hangzás. Nagyon szép, árnyalttá, egyedivé lehet tenni a játékot így.

A billek műanyagok, súlyozottak. A méretük nem teljesen, mint egy klasszikusé, de kezdőknek tökéletesen megfelel. Annyira sok különbséget nem fogsz érezni szerintem. Nem egy Stanway-ről fogsz váltani.

De közel sem egy klasszikus, igazi zongora. És messze van a közép és felső kategóriától is.


A hangzása ilyen árkategóriában jónak mondható. Fülessel még jobb. Esetleg külső hangfalakat is lehet hozzá tenni, mert nincs kicsit halk, ha nagyobb térben játszanál.


Pedált érdemes hozzá venni egyből, mindenképpen "nyelveset", nyelv alakút. (Én ebay-ről rendeltem egy 3,5 ezreset. Minőségre mint ami itthon 10). Nem jár hozzá alapból.

Ezen kívül egy állványt is.


A gyári kottatartója, mint mindig elég silány. Érdemes egyet beruházni. Illetve egy tablet-telefon tartót is hozzá. Ezek a tanulós appok sokat tudnak segíteni.

Én legfőképp magam szórakoztatására kezdtem most újra így tanulni. Minden nap néhány percet legalább igyekszem rászánni. Van pár oldal, ahol le lehet rengeteg kottát és MIDI fájlt is tölteni.


USB MIDI-zhető: azaz egy USB B típusú kábellel, számítógéphez, tablethez, telefonhoz csatlakoztatható.


Nézegess youtube-on videókat, elég sok review, test van róla fent.


Illetve a zeneboltok többségében van lehetőség próbálgatni. Nézd meg mi van hozzád a legközelebb.



most nézem a Yamaha linkjét, nincs azzal se baj, de ha zongorázni akarsz, ahhoz zongora kell. Ha esetleg nézegetnél még tovább szintiket is.

Én ezek közül válogatnék, ha esetleg van rá több pénzed, a Recital Pro mivel kalapács mechanikás jobb, ajánlom.

[link]

2020. febr. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kicsit aggódom amiatt, hogy esetleg néhány hónap múlva meggondolom magam és mégsem leszek elég kitartó. Találtam egy jóval olcsóbb 88 bilenytűset, a leírás szerint súlyozott és billenytés érzékeny. Az ára miatt valószínűleg valamiben jóval elmarad az Alesis Recitaltól, viszont ha mégsem menne a dolog, nem akkora "pénz kidobás". Szerintetek megérné ezt választani, vagy ezzel inkább neki se kezdjek? M-Audio Keystation 88MKII
2020. febr. 9. 23:12
 7/9 A kérdező kommentje:
Megnéztem jobban, MIDI billenytűzet. Ez lehet probléma, vagy tanuláshoz így is elegendő?
2020. febr. 9. 23:15
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha van hozzá megfelelő számítógép és hangkárya nem baj. De amúgy nem mész vele semmire. Ha úgy van el tudod adni, és ha használtan veszed akkor szinte bukás nélkül túl adhatsz rajta.

De akkor egy rendes kalapácsmechanikásat érdemesebb lenne.

2020. febr. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pont én is az Alesis és az M-AUDIO között vacilálltam, mert nagy az árkülönbség.

Az egy MIDI billentyűzet. Önmagában nem képes hangot előállítani, nincs benne hangprocesszor. Hozzá kell számítógéphez vagy telefonhoz csatlakoztatni, és az generál hangot.

Ehhez kell valamilyen speciális program, ami tetszőleges hangszeren megszólal, az alapján, amit leütsz.

Az eszközhöz, pc, tablet, telefon - vagy veszel hangfalakat, vagy fejhallgatón keresztül tudod hallani, mit ütsz le.


Egyébként minőségre elég nagy a különbség a kettő között. A M-Audio bill.-jei messze elmaradnak a zongora minőségtől.


Facebook-on keress hangszer-adok veszek csopikat, nézegess hirdetéseket, Hátha kapsz jó áron is zongorát.

Újonnan meg a Recital ami opció.


legrosszabb esetben ha megunod, el tudod adni, minimális bukással.

2020. febr. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!