Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Basszer kombó gitárhoz?

Basszer kombó gitárhoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok, felmerült bennem egy olyan kérdés hogy lenne e értelme hogy basszer kombót használjak gitárhoz. Nagyrész doom metalt játszok és több bandánál is láttam hogy a basszeros és a gitáros is basszer erősítőt használ. A gitáromat standard B hangolásban használom, efektből pedig csak fuzz t. Szeretem gitárban is ha jó mély és testes hangja van, és és a fuzz torzításának alsó tartományait is jobban kiadná a basszer kombó gondolom. Jelenleg ezzel hogy B hangolásban vagyok és boostolva van egy kissebb mértékben a mély tartománya a gitár jelemnek még mindig nem hozza azt a hangzást amit szeretnék. Gondoltam arra is hogy nagyobb hangszóró vagy több hangszórós láda kellene de az jelenleg túl hangos is lenne valószínű próbákra. Ebből kiindulva nekem a legjobb ötletnek eddig egy basszer kombó tűnik. Kíváncsi lennék bárki meglátására aki ért hozzá, hogy mi lenne a legjobb megoldás.?

2020. febr. 9. 00:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Alapvetően nem. Persze hallottunk már olyanról, hogy valaki gitáros és basszusgitáros cuccból állította elő a szandot, de ez nem a kombós liga. Én javaslom, hogy bármilyen hangolásban vagy, használj csak gitárra optimalizált kombót. A hang gyorsasága és egyéb fizikális dolgok miatt érdemes a kitaposott utat választani.
2020. febr. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Egy eq pedállal lehet esetleg dobni a hangon, de mint előttem is leírtak kombót nem érdemes
2020. febr. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem lenne.
2020. febr. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2020. febr. 10. 16:49
 5/15 anonim ***** válasza:
14%

1. A basszer az a basszusgitárjon játszó személy.


2. Nincs standard B hangolás. Standard E hangolás van, amely lefelé ki van bővítve egy mély H húrral (öthúros basszusgitáron, illetve héthúros gitáron).


3. Nem jó ötlet. A gitárnak teljesen más hangkarakterisztikája van. Megszólal, de köszönet nem lesz benne. Nem a gitárnak kell beleterpeszkedni a basszus tartományába. Azért van a basszusgitár, hogy ezt biztosítsa. Ahogy a zongorától se várjuk el, hogy basszushangszer legyen, bár benne van a legmélyebb regiszterekben is, a gitártól sem azt várjuk, hogy basszust szólaltasson meg.

2020. febr. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Van standard B hangolás, nem csak E, nézz utánna angol forrásokban, a 6húros bariton gitár alaphangolása a standard B
2020. febr. 11. 07:38
 7/15 anonim ***** válasza:
Vannak gitárosok, akik basszusfejet használnak és jól is szólnak vele, de nem ez a jellemző. Legalábbis nem arra a célra használják, ami a tiéd. Szerintem érdemes kisebb léptékben fejleszteni a hangzásodat. Persze az igazi, vastag, súlyos doomhoz azért dukál egy jobb csöves erősítő, talán az az alapja mindennek. De ha most arra hirtelen nem futja, akkor lehet kísérletezni apróbb dolgokkal, amik meglepően sokat dobhatnak a hangzásodon. Vastagabb húrok, más fajta pickup, más fajta hangszóró, effektek, mondjuk egy kórus, egy doubler... de lehet, hogy elég csak egy overdrive, ami jól boostolja a közepeidet (egy TS9 mondjuk)... Hosszú távon én mindenképp ajánlanék egy 4 hangszórós ládát, Mesa, Orange, Marshall oversized láda, V30-as vagy K100-as hangszórókkal (vagy 1-1 pár ezekből, átlósan párosítva), ezekkel nem lehet mellélőni. Basszusfejből Ampeg V4-et szokták egyébként ajánlani doomhoz, de nem volt még hozzá szerencsém, szóval ezzel kapcsolatban sajnos nem tudok segíteni.
2020. febr. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Van olyan basszuskombó, amit előszeretettel használnak gitárhoz.

[link]

2020. febr. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A bassman t ismerem, talán több gitáros használja mint basszeros, bár ez más stílushoz való.



Kettővel ezelötti válaszoló:

Köszönöm a tippeket, most sajnos igazán komoly erősítőre és ládára nem futja, de valami nagyobbat próbálok beszerezni azért, aminek a hangzása is tetszik. Húrokból D'addario 12-54 heavy gauge szettet használok, ez C ben kb olyan feszességű mint egy 10es húrszett E ben, B ben pedig kellemesen laza, még jól játszható, nagyon hosszú hangkitartással, nagy rezonanciával. Efektek terén kisérletezek még van egy fuzz/boost hyper fuzz copy m, és egy egész sokrétű bár hangzásban kompromisszumos multieffektem, egy korg ax 3000g, high gain metalhoz találtam neten hozzá elég jó beállításokat, doomhoz viszont még kisérletezek. A multiban lévő fuzz nem az a keményebb fajta, sleephez pl jó, electric wizard féle hangzáshoz pedig a fuzz pedálom. A kórusai egész jók szerintem, azzal is szoktam kisérletezni, esetleg stoner doom os vagy stoner metal számoknál gondolkoztam még azon hogy pl a multiban lévő fuzz mellé (ami csutkára kitekerve sem túl torz) pl egy nagyon halvány phasert használnék, ad egy elég jellegzetes hangzást ami jól illil ezekhez a bluesos stoner riffekhez és szólókhoz.

Szóval egyenlőre még nagyon kísérletezek a hangzásommal, valami hasonló lenne a legjobb jelenleg mint a sleep hangzása vagy max egy kicsivel torzabb hangzás. Szóval minden tanácsot szívesen fogadok.

2020. febr. 12. 00:39
 10/15 anonim ***** válasza:

Kérdező: "Van standard B hangolás, nem csak E, nézz utánna angol forrásokban, a 6húros bariton gitár alaphangolása a standard B"


Nézz utána-- De imádom!


B hang a H fél hanggal csökkentve. Ezek szerint a te B Eb Ab Db Gb hangolásod standard?


Mesélj még!

2020. febr. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!