Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Basszer kombó gitárhoz?

Basszer kombó gitárhoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok, felmerült bennem egy olyan kérdés hogy lenne e értelme hogy basszer kombót használjak gitárhoz. Nagyrész doom metalt játszok és több bandánál is láttam hogy a basszeros és a gitáros is basszer erősítőt használ. A gitáromat standard B hangolásban használom, efektből pedig csak fuzz t. Szeretem gitárban is ha jó mély és testes hangja van, és és a fuzz torzításának alsó tartományait is jobban kiadná a basszer kombó gondolom. Jelenleg ezzel hogy B hangolásban vagyok és boostolva van egy kissebb mértékben a mély tartománya a gitár jelemnek még mindig nem hozza azt a hangzást amit szeretnék. Gondoltam arra is hogy nagyobb hangszóró vagy több hangszórós láda kellene de az jelenleg túl hangos is lenne valószínű próbákra. Ebből kiindulva nekem a legjobb ötletnek eddig egy basszer kombó tűnik. Kíváncsi lennék bárki meglátására aki ért hozzá, hogy mi lenne a legjobb megoldás.?

2020. febr. 9. 00:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nem kell az 59%-os nyomira figyelni, létezik B standard hangolás.
2020. febr. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én is úgy ismerem hogy a rendes standard az az e standard, de az összes "standard " ami ugyan akkora hangközokre van állitva, így van d, h, a standard is. Meg droppbol is van d, a, h stb
2020. febr. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Tudom hogy létezik, plusz ő az európai hangolásról beszél én meg az amerikairól

Mert náluk úgy van a 6húros bariton hogy

B E A D F# B

És nekem amerikai szabványú hangolóm van, ami az európai hangolásban H az az amerikaiban a B, és ami az európaiban B az az amerikaiban A#, náluk nincsen H

2020. febr. 12. 22:25
 14/15 anonim ***** válasza:

#8: A Fender Bassmant tényleg előszeretettel használják gitárosok is, de inkább jazz/blues/country műfajokban. Legalábbis szerintem nincs az az isten, hogy ez jól szóljon metálra betorzítva. :D Mondjuk még nem próbáltam, lehet csak naiv vagyok.


#9: Én lehet, hogy első körben megpróbálnék egy vastagabb húrszettet. Legalábbis nekem az 54-es B-re egy kicsit vékonyka volt. Ha van kedved, próbálj meg egy 56, vagy akár 60-as szettet! Ernie Ballnak vannak ilyen jó vastag szettjei (Not Even Slinky, Mammoth Slinky). Persze, ha neked az 54-es kényelmes, akkor nem kérdéses, hogy maradj annál. Viszont, ha van kedved kísérletezni, akkor ne felejts el állítani a nyakgörbületen!


Egyébként ilyen stoner, sludge, doom hangzáshoz nagyon sok helyen ajánlják a Peavey Windsort. Ez egy 100 wattos, full csöves gitárfej, a Marshall JCM 800 koppintása, csak épp töredékáron. Legutóbb ilyen 60 ezerért láttam GS-en. Keress rá, érdemes meghallgatni! Matt Pike azt hiszem egy Soldano fejen nyomja (a Sleepben talán még nem, de ma már tuti), hát az sajnos a mi büdzsénken kívül esik, ilyen laza 4000 dollárért. :D De ez a Peavey is tud elég mocskosan szólni.


#10: Pro tip: tényleg nézz utána! :D

2020. febr. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Persze minden kisérletezés szóba jöhet, legközelebb lehet kipróbálok kicsit még vastagabb húrt, a nyak utánna lett már állítva. A Sleep ben Matt régebben Orange és Matamp green fejeket használt, a nagyon korai sleepben laney t is, jelenleg jól mondod soldanot használ asszem meg van amikor orange t is még. Ezért gondoltam a phaseres kisérletezésre is mert nézegettem a pedalboardjait és volt olyan ahol 2 phaser is volt úgyhogy abból is biztos érdekes dolgokat ki lehet hozni egy kis, vagy annál több fuzzal :D
2020. febr. 13. 11:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!