Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az énekléshez szerintetek...

Az énekléshez szerintetek tehetség kell vagy tudás?

Figyelt kérdés

2020. febr. 28. 06:40
 1/7 anonim ***** válasza:
2020. febr. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a tehetség az, amikor magadtól tanulsz meg dolgokat, a tudás pedig az, ha van, aki megtanít, tehát jelenesetben egy énektanár. Viszont van olyan is, hogy adottság, vagy képesség, ehhez viszont nem kell tehetség se, meg tudás se.

Viszont ugyanakkor meg azért azt nem mondanám kimondottan tehetséges énekesnek, hiába magától tanult meg énekelni, aki csak olyan szinten tud énekelni, mint mondjuk egy nem tudom, nem akarok nevet mondani inkább, a lényeg, hogy alapszinten, tehát nincs túl sok technika, stb.

2020. febr. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tehetség. Aztán utána felszedsz műfaji sajátosságokat (ez a tudás része)
2020. febr. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Megtanulni bárki meg tud egy tanárral. Aki tehetséges, annak ez gyorsan megy, aki nem, annak lassan, vagy sehogy, ha valamilyen alapvető dolog nem megfelelő, például a hallás. Persze a hallás is fejleszthető, de van akinek fizikailag nem jó a hallása, még ha nem is tud róla. Ők azok akik soha nem fognak rendesen énekelni tanárral se. Meg persze nem árt egy képzett tanár. Sokan vannak akik megtanulnak énekelni, tényleg jók, aztán azt hiszik, hogy amilyen könnyen megtanulták, olyan könnyen lehet tanítani, amivel sokat lehet kaszálni. Ez tévedés. Kizárólag szakképzett tanárhoz szabad menni.
2020. febr. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%
Nekem soha egyik sem kellett hozzá. Hangszálak kellenek hozzá, mint a beszédhez.
2020. febr. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nem opera éneklésrol van szó, akkor az énekléshez elengedhetetlen dolog a tehetség. Ez így van, én pl gitározok, jó a hallasom, ritmus érzékem, de egyszerűen nem születtem olyan adottsagokkal hogy a hangszallaimmal szép hangszínnel tudjak énekelni. Tudok énekelni, hangokra tudok figyelni, de nem szép,semleges, senki nem hallgatná.


Tehetség nélkül nem érdemes foglalkozni vele. Van 1000+1 dolog amiben jó lehetsz ezen kívül.

2020. febr. 29. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tudás mindenképp kell.

Kérdés azt, hogy szerzed.

Sok gyakorlással, esetleg kevesebb elég, hogy jó legyél.

Az viszont biztos, hogy a legjobbak, tehetségüktől függetlenül rengeteget gyakorolnak.

2020. febr. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!