Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Csak én vettem azt észre,...

Csak én vettem azt észre, hogy a mostani ilyen popzenékben már nem igazán vannak hangszerek?

Figyelt kérdés
Nincs dob, nincs gitár, nincs zongora, nincs semmi hangszer, csak a gépies/electro hangok meg effectek és ennyi, erről szólnak már a mai pop-zenék.

#hangszer #pop #electro-pop
2020. márc. 22. 12:53
1 2 3
 11/28 anonim válasza:

13:00-tól kezdődik a szám!

Szerintem ez jó példa az igényes elektronikus zenére!

[link]

2020. márc. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Elektronikus zenei remekművek esetén ajánlom Aphex Twin bármelyik 90-es évekbeli lemezét:


https://www.youtube.com/watch?v=sWcLccMuCA8


Vagy az első kettő Boards of Canada albumot:


https://www.youtube.com/watch?v=O63vBvgQfUU


És említsük meg az eredetileg rockzenekarként induló Radiohead 2000-es, a könnyűzene történetében kulcsfontosságú lemezét, a Kid A-t is:


https://www.youtube.com/watch?v=svwJTnZOaco

2020. márc. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Én még megemlíteném a régi nagyokat,

Jean Michel Jarre [link]


Kraftwerk

[link]

2020. márc. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
49%

Én vagyok a hetedik hozzászóló. Először is kikötném hogy az ízlésem okán sosem “szaroznám” le valakinek a zenéjét/szellemi alkotását.

A zenéket amiket linkeltetek meghallgattam és be kell valljam másra számítottam.

Pozitív csalódás a dallamosság és hogy nem mosógépzörejt linkeltetek.

Negatívum viszont, hogy mesterműnek tituláltok egy (legfeljebb) 4 akordos harmóniamenetet ami kizárólag hármashangzatokból áll.

Azt szeretném mondani vele, hogy minden műfajnak megvan a tucatzenéje. Ami egyszerű könnyen emészthető és a zeneileg képzetlen közönség számára pár hallgatásig élvezhető is.

Ugyanakkor a komplexitás hiánya miatt könnyen megismételhető és utánozható tömegcikké válik.

Szakavatott fül számára ez olyan mint ha a süss fel nap vagy a boci boci tarka című gyerekdalt kéne hallgatni újra és újra.

Mestermű az ami nem tucatzene és nem tudja egy ügyesebb 10 éves reprodukálni egy 20 ezer forintos xiaomi telefon ingyenes hangszerkesztő alkalmazásával.

A belinkelt zenék kellemesek ugyan de messze állnak a mestermű fogalmától.

Ettől függetlenül szívesen fogadok még linkeket.

2020. ápr. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Sajnos sok szakavatott ember van eltévedve ezzel kapcsolatban, (ki tudja miért... talán úgy gondolják, az ő szakértelmük határain belül elhelyezkedő technikak komplexitáson kívül más szempont nem létezik(?)) de nem, egy mestermű nem a komplexitástól lesz mestermű. Nyilván van, aki attól, de van, ami meg mástól.

Pár példa (most nem csak elektronikus, mivel erre a komplexitás témára reagálok), az alábbiak közülegyik sem mondható komplexnek:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Igy hirtelenjében ennyi, de ezermilliárdegyet fel lehetne sorolni. A komplexitás valójában nem akkora nagy elsöprő érdem. Az inkább a technikai tudásról ad tanubizonyságot (amk nem feltétlen fontos kinden esetben), mintsem a kreatív gondolkodásról, vagy a zsenialitásról.

2020. ápr. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

*technikai komplexitáson

szori, elgépeltem

2020. ápr. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
76%

A komplexitás alatt főként arra gondolok, hogy egy adott témában jártas embernek nem nyújt élvezetet a "budget élmény".

Ha például az irodalmi műalkotásokkal akarnék párhuzamot vonni azt mondhatnám, hogy a Két Lotti tökéletes olvasmány a kisgyerekeknek, ugyanakkor egy kifejlett ízlésvilággal rendelkező (olvasott/tanult/intelligens) felnőtt számára ez a könyv már nem nyújt eleget.

Ezzel nem állítom, hogy a Két Lotti egy "szar könyv" csak azt mondom, hogy kár leragadni egy adott szinten, ha tudjuk azt, hogy a szint emelkedésével nő az élvezeti faktor is (feltéve, hogy mi is fejlődünk vele :) ).

2020. ápr. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
51%
Én sem azt gondoltam, hogy azt mondtad, hogy ami nem komplex, az sz*r. Én pontosan azt gondoltam, hogy azt mondod, ami nem komplex az egy alacsonyabb szinten van. Még mindigy ugyanazt tudom mondani, hogy ez nem feltétlenül így van, és ami nem komplex az nem feltétlenül "butget". Nyilván van, aki annak fogja fel, de az inkább arra utal, hogy nem neki való, nem tud vele azonosulni, csúnyábban mondva: nem érti meg/nem érzi át. Csak azért mert valami nem akar mindent azonnal tálcán kínálva odaadni (gondoljunk mondjuk komplexebb progresszív rock számra, vagy egy klasszikus műre), még nem áll alacsonyabb szinten, sőt. Van, amit pont az emel magasabb szintre, hogy ügyesen bánik a kevéssel. Van, amit az emel magasabb szintre, hogy újító. Van, amit az emel magasabb szintre, hogy meghökkentő, és furcsa érzéseket vált ki. Van, amit az emel magasabb szintre, hogy elgondolkodtató. Sorolhatnánk. És ezekhez mind nincs szükség komplexitásra. Ezekhez kreativitásra, zsenialitásra van szükség. Nem kell megszakadni azon, hogy valami jó legyen. Aki zseniális, az képes erre. Egy szóval, még mindig nem a technikai komplexitás az egyetlen szempont, amitől mestermű a mestermű. A zenék, amiket linkeltem semmivel nincsenek alacsonyabb szinten, mint egy hangszerorgia, butget élménynek nevezni, és gyerekkönyvhöz hasonlítani őket meg egyenlő egy szegénységi bizonyítvánnyal. Remélem, te sem rájuk értetted. :)
2020. ápr. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Hozzáenném, mert később jutott eszembe, de lényeges:

Nem mondom, hogy nem igaz, amit írsz, olyan is van, amore te utaltál. Én csak azt próbálom megfogalmazni, hogy a "nem komplexségneg" sem csak egy fajtája és célja van. Nyilván van, ami Két Lotti kategória, de van, ami meg épp ellenkezőleg. Tehát maga a komplexitás hiánya még nem utal semmire.

2020. ápr. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Amit írtál azzal tökéletesen egyetértek. Viszont a korábban megosztott linkek határozottan nem haladják meg a budget élményt és fordult velem egyet a bolygó amikor ezeket a Pink Floyd-hoz hasonlítottad.
2020. ápr. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!