Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek mennyire könnyű...

Szerintetek mennyire könnyű megkülönböztetni ezeket a stílusokat egymástól? (Jazz, Blues, stb. )

Figyelt kérdés
Tehát Jazz, Blues, Funk, R&B, Soul, Gospel, Blues-rock, Jazz Fusion(Jazz-Rock)

2020. ápr. 7. 07:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Jazz, Blues, Soul talán még könnyebben megy, de a többit szerintem kevesen tudják.
2020. ápr. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igazából nem olyan nehéz, ha egy picit is utána nézel a dolgoknak és belehallgatsz pár számba. A Blues lassabb és egyszerűbb, egy adott hangszeren alapul, ami általában vagy egy gitár, vagy egy zongora, a Jazz viszont sokkal komplikáltabb, összetettebb, az R&B-ben lényegében a nevében is benne van, hogy ritmikus Blues, hidd el, nem olyan könnyű összekeverni a Jazz-al se, se a Blues-al. A Funk már tényleg nagyon hasonlít a Jazz-ra, de itt inkább a dob és a gitár van előtérben, a trombita, stb, pedig inkább háttérben, a Jazz-nél meg fordítva. A Soul tudtommal a lelkedhez szól, azt is jelenti, hogy lélek, de szerintem itt annyira nem lényeges a stílus, Rock zene is lehet Soul, Jazz is, Folk is, szerintem. A Gospel-t viszont nem tudom így hírtelen, hogy mi lehet. Az a keresztény cuccos? Pff... A Blues-rock és a Jazz-rock közötti különbség, igazából ha tudod a különbséget a Blues és a Jazz között, akkor már ez sem nehéz, fogj meg egy Blues vagy egy Jazz számot és tegyél bele Rockosabb elemeket. Én úgy vettem észre, hogy a Blues-rock ugyanúgy lassabb és egyszerűbb, a Jazz-rock meg gyorsabb és összetettebb.


De ezeken kívül ott a Swing is vagy a Rock n' Roll is egyébként.

2020. ápr. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Puding könnyűségű ezeket megkülönböztetni.


Ez olyan, mintha almát és körtét nem tudnál megkülönböztetni. Aki ennyire botfülű, műveletlen, annak kijár a....


Gondolj apádra,

Ha rákerülsz a POFONRA.

Megmondtam előre,

Hogy ne legyél tökhülye!

Butának rossz lenni,

Így nem fogsz dolgozni!

2021. febr. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!