Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha a popzene elvileg csak...

Ha a popzene elvileg csak annyit jelent, hogy népszerű, akkor a nem népszerű zenékre miért mondják/írják rá, hogy pop?

Figyelt kérdés
Olyan zenék is popnak számítanak, amiket életemben nem hallottam még úgy igazából se rádiókban, se a tv-ben, megtekintésük se túl sok van YouTube-on.

2020. ápr. 8. 06:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Rip, én szoktam ezt általában írni.


Ne keverd a népszerű zenét a mainstream zenével. Attól függetlenül, hogy valami nem mainstream még lehet népszerű, én is tudok nem egy ilyet. Ha valakit 1-2 millióan hallgatnak, akkor már nyílván nem ismeretlen.


És nem csak YouTube van amúgy, sok fiatal Spotify-t vagy Apple Music-ot használ inkább.

2020. ápr. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

Mert egy szónak az eredete, és a tényleges jelentése nem mindig fedi egymást. Igen, a "pop" a populáris szóból ered, utalva arra, hogy amikor ez a műfaj létrejött (műfaj, és nem egyenként a zeneszámok), akkor ez gyorsan tett nagy népszerűségre szert különböző társadalmi körökben.

Aztán ahogy az sokszor lenni szokott, a "pop" kifejezés jelentése módosult, általánosságban az addigi popzenék stílusjegyeit mutató alkotásokra is rámondták, hogy "pop". Ma meg már egy jól behatárolható műfaj, és semmi köze ahhoz, hogy hány embernek, mennyire tetszik.

2020. ápr. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Úgy vedd, hogy a pop nem feltétlen népszerű, de mindenképp az akar lenni. Azaz mainstream, követi az átlagember által könnyen befogadható hangzás és tartalombeli tulajdonságokat. Most ebből van, ami híres lesz, van ami nem, attól még hogy nem, pop marad.
2020. ápr. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!