Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van 2 gitárom elektromos meg...

Van 2 gitárom elektromos meg KLASZIKUS, TUDOK IS RAJTA! DE MOST KI PRÓBÁLNÁM A SZINTETIZÁTORT MENYIRE LENNE nehéz meg tanulni rajta?

Figyelt kérdés
menyi idő idő lenne még megtanulnák rajta?

2020. ápr. 8. 15:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Meg meg tudnál tanulni raja, de az hogy mennyi idő, az múlik azon hogy mennyit gyakorolsz, mennyira van hozzá tehetséged stb. Maga a ritmusérzék és az alap ismeretek miatt van előnyöd a gitár miatt (bár az sem mindegy hogy egy boci-boci szinten játszol gitáron, vagy sokkal komolyabban), de abban esetleg hátrány lehet, hogy amíg a gitárnál alapesetben teljesen együtt kell dolgoznia a kezeidnek, a szintetízátoron (mondjuk inkább zongoránál áll fent, de szintin is előfordul olyan helyzet) pedig sokszor teljesen külön kell gondolkodni a két kézzel.
2020. ápr. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
jól zenélek gitáron! cigány zenét játszok!
2020. ápr. 8. 18:16
 3/10 anonim ***** válasza:

Na, hát, most lehet furcsán fognak nézni a monitorra ettől, amit most leírok; de szerintem amúgy tök könnyű a szintetizátor; szerintem valszeg sokkal könnyebb lehet, mint a gitár. :)

Én amúgy úgy játszottam az enyémen, szintimen, hogy ráírtam a billentyűkre a szolmizációt, a dalokat is leszólmizáltam, és az alapján tök jól ment. :):):) És ha valamiben fél hang volt, akkor erre is meg van a szabály, a kottáskönyvem elejébe beleírtam, de most fejből nem tudom, tehát valami ilyen volt még, hogyha valami fél hangot jelez az elején a kotta, akkor azt úgy kell csinálni, hogy eltolni az egészet, vagy a szó-ból csinálunk dó-t, vagy a dó-ból szót. És akkor úgy aszerint eltoljuk az egészet; és akkor máris lehet csak a fehér billentyűkön játszani az egészet. Mégegy dolog, uncsitesóm egyszer mondott valamit, és látok benne realitást is, hogy a fehér billentyűk fá-ja nem az a valódi fá; hanem a fehér fá fölötti eggyel (tehát mellette) fekete billentyű, az a fá. Tehát nem az a fehér billentyű a fá, ami a szó fehér billentyűje utáni; hanem ami a fá lenne, a fölött a fekete billentyű. De egyébként ezt már nem tudom, hogy ez 5 hanggal eltolva is érvényes-e, vagy hogyan. De szóval hogyha csak hobbizenészkedsz; pl nekem az Ákosos kottakönyvembe van ez beleragasztva, ezek az instrukciók saját magamnak; most nem szedtem elő, de azokat is tök jól el lehet játszani a módszeremmel is; meg gondolom úgy is, ahogy rendesen szokás. :):):)

2020. ápr. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ETTŐL NEM LETTEM OKOSABB
2020. ápr. 8. 18:49
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor viszont ha az alap cigányzene itt is a cél, könnyen meg tudsz tanulni. Maximum egy-két hét amíg elsajátítod az alapokat (persze függ attól, hogy hány órában), onnan lehet majd a bonyolultabb akkordokat, stb. Jobb kézben meg meg kell tanulni kottát olvasni, az sem nehéz, netes anyagok alapján is könnyen kivitelezhető
2020. ápr. 9. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kezdésnek: https://www.youtube.com/watch?v=Kj2LCkAkRAk&t=141s


A billentyűs hangszer egészen más motorikus készségeket igényel, másféle beidegződéseket kell megtanítanod az agyadnak. Ha gitáron megy valami az szuper, de ne keverjük az elméletet a gyakorlattal. Gyakorlatban nincs, csak elméletben van átjárás a hangszerek közt. Ha "tudsz" gitározni, elmélet meg semmi, nem fogsz tudni más hangszeren még hozzáfogni sem a tanuláshoz.

2020. ápr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én majdnem 20 éve gitározok napi szinten, de ha leülök egy zongora elé, akkor iszonyú bénának érzem a kezeimet.
2020. ápr. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Alex Fly ***** válasza:

Ha valóban tudsz már gitároznib akkor csak a hangszerkezelést kell elsajátítanod -ahhoz pedig csak gyakorlás kell...

Oldfieldnek is sikerült.

2020. ápr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. ápr. 11. 10:53
 10/10 A kérdező kommentje:
Tudok gitározni ottis csak cigány zenéket játszok meg szinteszeinteteizatorokis cigány zenét játszok rajta ajsrn@m
2020. ápr. 11. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!