Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tovább a gitározásban?...

Hogyan tovább a gitározásban? Elakadtam.

Figyelt kérdés
2 hete vettem egy klasszikus gitárt. 8 alap akkordot már tudom fejből, le is tudom fogni. A váltogatás még nem tökéletes de gyakorlom. De utána? Hogy folytassam? Próbáltam az akkordok alapján eljátszani számokat, de nem megy...

2020. ápr. 17. 16:53
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Nagyon motivált vagyok, mert szeretnék tudni meg tanulni rajta játszani.
2020. ápr. 17. 16:54
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Először tanuld meg helyesen lefogni az akkordokat minél többet, a pengetést gyakorolni akkordváltásokat, skálákat stb. Csak ha nem érted hogy mi miért van, mi hogy épül fel végigkínlódás lesz az egész.
2020. ápr. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Minden napórákat gyakorlok. Nem szenvedés, élvezem. :)
2020. ápr. 17. 17:28
 4/21 Mojjo ***** válasza:
100%

Tudsz angolul?

Ha igen, akkor justinguitar.com - nagyon jól és logikusan felépített tananyag van ott.

2020. ápr. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Sajnos nem igazán tudok angolul. Magyarul nincs esetleg valami hasonló?
2020. ápr. 17. 17:45
 6/21 Mojjo ***** válasza:
100%
A Muszty-Dobay: Új Gitáriskola című könyvet érdemes akkor megvenni.
2020. ápr. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Hiába gyakorolsz sokat ha rosszul gyakorolsz. Meg kezdjel zeneelméletet tanulni akkor legalább tudodis, hogy mit csinálsz.
2020. ápr. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/channel/UCasFZzbM8JJ6dqSVEgL9VVg


Igaz, angol csatorna, de elég, ha ismered egytől tizenkettőig a sorszámokat, és tudod a down-up jelentését, akkor menni fog (de igazából ezek sem kellenek nagyon mert ki vannak írva az akkordok)


talán a legkönnyebb számok:

https://www.youtube.com/watch?v=fFbDvmZ7XWo


https://www.youtube.com/watch?v=FTFrMfbiVzU&t=198s

2020. ápr. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
8 alap akkord, nagyon jó akkor most az jön jöjjél rá hogy még 1000 feléképpen tudod lefogni a gitáron azokat az akkordokat. :) hogy hogyan? Logikazd ki! :)
2020. ápr. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Abban tudnátok segíteni, hogy miért nem megy a gitár nyakának az egyik végéből a másikba való váltás? Ezt hogy lehetne kiküszöbölni? Meg még az amikor egyszerre 2 húrt kell lepengetni, vagy 3-mat. Gondolom azt pengetővel még nehezebb kivitelezni.... Meg amikor pengetem érdekesen rezonál. A legfelső E hang szerintem hozzáér a bundhoz üresben is. Vagy amikor pl lefogom a b hangon az 1-es bundot akkor is rezonál mintha hozzáérne a bundhoz. Rendesen bevan hangolva, mert automata hangolós. Ha valaki ezekben tudna 1-2 tippet adni azt nagyon megköszönném.

Példának itt van ez: [link]

Szeretném eljátszani, de nem tudom egyszerre normálisan megpengetni a 2 hangot, meg amikor ugrálni kell fel 8-6-5 vagy 10-6-5, ez sem megy. De ami a nyak végében játszódó dalokat pl a Godfather-t azt letudom játszani.

2020. ápr. 18. 17:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!