Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tovább a gitározásban?...

Hogyan tovább a gitározásban? Elakadtam.

Figyelt kérdés
2 hete vettem egy klasszikus gitárt. 8 alap akkordot már tudom fejből, le is tudom fogni. A váltogatás még nem tökéletes de gyakorlom. De utána? Hogy folytassam? Próbáltam az akkordok alapján eljátszani számokat, de nem megy...

2020. ápr. 17. 16:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
77%
Hát vidd el hangszerészhez ő megmutatja mit kell ilyenkor csinálni. Be kell állítani a nyakát.
2020. ápr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg csak túl erősen pengeted a húrt, azért rezonál. Ha tényleg nylonhúros klasszik gitár, akkor nem lehet rajta nyakat állítani trust rod hiányában. Több, mint fél évig én is csak akkordoztam, pl. az Em C G D nyitott akkordok elég sok számra ráhúzhatók. Próbáld meg őket váltogatni, különféle pengetéseket gyakorolni. (Tankcsapda - egyszerű dal, Pink - Just like fire például.) Utána Ocho Macho - Jó nekem kipengetése, szintén ugyanez a 4 akkord, youtubeon van róla tutorial. Ha ez nehéz, akkor először rózsaszín párduc, harry potter theme, smoke on the water, stb. Ha már mennek ilyenek, valamint a pengetés és a nyitott akkordozás is megy, akkor térj rá a kvint (barré) akkordokra. Elsőnek nehéznek tűnik, sokat kell gyakorolni. Én aztán vettem egy elektromos gitárt ekkortájt, azóta főleg azon gyakorlok, játszok, a klasszikust csak azért veszem elő, hogy ne porosodjon (nekem is nylonhúros van). Mindent magamtól tanultam a netről, tavaly márciusban vettem a klasszikust, tavaly decemberben pedig az elektromost. Remélem segítettem, hajrá!
2020. ápr. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. De legfőképp neked utolsó. Ilyen útbaigazítást vártam! :)
2020. ápr. 22. 08:45
 14/21 A kérdező kommentje:
Hát nem hogy még az amiket leírtál de még a rózsaszín párduc sem megy.. Egyszerűen nem hallom ki belőle még a ritmust sem. Ritmustalan fos az egész... felkúrja az agyam
2020. ápr. 22. 18:45
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorolj sokat. Így utólag csak azt tudom mondani, hogy ha többet gyakoroltam volna, és csak akkor lépek tovább egy dologról a következőre, ha már szinte tökéletesen megy, akkor fele ennyi idő alatt eljutok erre a szintre. Ami persze még csak bőven kezdőhaladó szint nálam is. :)
2020. ápr. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Attól még hogy nincs ritmuserzeked attól még van ritmusa a dalnak :)
2020. ápr. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Tipp: a lábad legyen a merőd. A lábadat meg kell tanítanod hogy ha esik ha fúj az mindig pontosan üti a tempót.. Arra tamaszkodsz. Figyeld meg pl Angus bácsi lábát ezen a felvételen, szinkronban van a dallal teljesen, az a mérője: [link]


Ilyesmit kéne magadnak is kitalálni hogy mire tamaszkodsz.


Ritmuserzek fejleszthető.

2020. ápr. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Néha ki tud idegelni, de mindig visszajön a lélek belém, hogy márpedig csináljam és gyakoroljak. Nagyon jó érzés volt mikor már a keresztapát is eltudtam játszani, pedig az elég egyszerű. Köszönöm ismétcsak a segítséget! 😀
2020. ápr. 23. 01:18
 19/21 A kérdező kommentje:
Hogy kell úgy tartani a kezem a nyakon hogy ne görcsöljön be? A rózsaszín párducnál amikor a d húron kellett zongorázni, mindig begörcsölt az alkarom
2020. ápr. 23. 01:21
 20/21 anonim ***** válasza:

Őszintén.... Finom sincs én már nem emlékszem ilyenreszletesen én hogy csináltam.

Nálunk volt otthon egy gitár, megtalaltam és tanultam a kedvenc dalaimat, nem nagyon érdekelt hogy mi fájt csak az hogy le tudjam játszani.

2020. ápr. 23. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!