Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ez már fanatizmusnak számít?

Ez már fanatizmusnak számít?

Figyelt kérdés
Gyakran belefutok csoportokba, kpop stílusnál inkább, ahol konkrétan képesek egymásnak esni a rajongók. Természetesen én is szeretem a szóban forgó együtteseket, előadókat, de eszembe sem jutna olyan hajat vágatni, mint ami egy 23 éves fiúnak van. (30+os rajongó "lányok") és leallni veszekedni, hogy ki hogyan értelmezi a dalszöveg első mondatát... Furcsa látni, ahogy minden percüket az aktuális posztok megosztásával töltik, mintha figyelnék minden közösségi megnyilvánulását a tagoknak. Félre ertés ne essék, azt csinálnak, amit akarnak, de nekem ez kicsit furcsa. Ti hogy látjátok?
2020. máj. 8. 00:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Engem pont ez a már -már beteges fanatizmus zavar nagyon ebben az egészben. Amig a legtöbb zenét hallgató ismerősöm hallgatja/szereti esetleg játsza azt a zenét amit szeret talán tiszteli a zenekart, addig a K-pop-osok állandóan azt osztják meg minden social média felületen, állandóan rájuk próbálnak hasonlitani (13-14 éves lányok is), maszkot hordanak, a hajukat úgy csinálják, azon vitáznak, hogy ki kit szeret jobban (ezt pedig óvodában jobb esetben mindenki kinövi), és minden hasonló dolog. A rockereknek is megvan a maga stílusa, az emoknak is, meg minden stílusnak, de ennyire fanatizmus (gyakorlatilag minden kpop szeretőnél) sehol sincs, mindig a zene elvezete a lényeg, nem a banda vagy stílus bálványozása, mint a k-popnál, ami egyrészről szomorú (mert a zene helyett inkább a rajongásról szól az egész), másrészt ijesztő.

Mindezt úgy írom, hogy nem egy k-pop fannal beszélgettem, és minden beszélgetés egyre inkább csak megerősítette a véleményem

2020. máj. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor örülök, hogy valaki egy véleményt oszt velem. Konkrétan 13 és 45 év között arra várnak, hogy majd felfigyel rájuk valamelyik, közben meg elfelejtenek élni..
2020. máj. 8. 16:16
 3/3 anonim ***** válasza:

Csak,hogy legyen ellenpélda is,én is k-pop fan vagyok(vagyis inkább BTS),de eszembe sem jutna a fent említettekhez hasonlót csinálni.Követem a bandát instán és facebookon,nézek néha róluk videokat de ennyi,és nagyon szeretem a zenéiket.Azt viszont én is tapasztaltam,hogy sokan túlzásba esnek,de nem többen,mint a nagyon divat Ariana Grande,Miley Cyrus rajongók,amikor pl. az ő zenéikben aztán egyéniség sehol sincs,csak olyan zenéik vannak,amikben mutogatják és teszik magukat akár egy melltartóban is.Bocsánat,ha ezzel valakit megbántottam,mindenki azt hallgat amit akar,de mielőtt szidják a keleti zenéket,esetleg érdemes lenne körbenézni a nagy divat amerikai előadók között.Ha az ő ismeretük tudatában is a k-poposok a rosszak,akkor az már vagy nagyon alacsony IQ-szintre vall,vagy csak olyan férfiak mondják,akik szeretik nézni a félmeztelen nőket a klippekben:D

Azt a véleményt viszont osztom,hogy a túlzott fanatizmus nem normális,de azzal semmi baj nincs,ha arról a bandáról beszrlgetnek egymással amit szeretnek.Szerintem.De ez a hajnyírós tényleg durva.

2020. jún. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!