Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mitől lesz valami pop-rock/pop...

Mitől lesz valami pop-rock/pop-punk?

Figyelt kérdés

2020. máj. 8. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Olyan zene, ami hordoz rockos/punkos elemeket, meg popzene elemeket is. Erős, de közben dallamos, fülbemászó és népszerű akar lenni. Viszont szerintem olyanokra is rámondják, hogy pop-rock/pop-punk, akikre nem kéne. Még talán Imagine Dragons-ra ha rámondják, hogy pop-rock, oké, de ők szerintem inkább csak egy indie/alternatív pop banda, akik használnak dobot meg gitárt, néha még azokat se. Szerintem pop-rock vagy pop-punk inkább olyanok, mint Avril Lavigne, Jonas Brothers(inkább mikor még kezdték), Nickelback, Green Day, Fall Out Boy, stb... De pl. OneDirection vagy Shawn Mendes pop-rock? Hagyjuk már. De persze lehet én gondolom rosszul.
2020. máj. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

A pop-rockot én általában úgy definiálom, hogy olyan zene, ami valamivel keményebb, mint az átlag pop, gyakran kivehetőek benne valódi hangszerek, erősebb gitáros beütés, viszont ahhoz meg túlságosan lágy - a lágy alatt akár a hangzást, akár a témakört lehet érteni - / popos, hogy a rock műnemeibe lehessen tenni. Ahogy a fentebbi is mondta, erre jó példa Avril Lavigne zenéje vagy akár Pink pár száma.


A pop punk pedig a punk zene és a pop rock elemeit vegyíti. Tehát mit kell alatta érteni? Adott a dallamvilág egyszerűsége és gyorsasága, viszont nagyobb közönségnek emészthetőbb formában, ha úgy tetszik, hígítottabban. A pop punk dalokban hangzásban kevesebb a rockra jellemző elem és témában nem annyira szabad szelleműen lázadó, mint egy punk dal. Ezen kívül nem tartalmaz különféle társadalomkritikai vagy politikai felhangot. Hanem afféle lazább, gyorsabb bulizós zene, olyan szöveggel, ami a pop zenére jellemző. A pop punkra jó példa a 5 Seconds of Summer.

Érzékletességnek:


Sex Pistols dal (punk) - https://www.youtube.com/watch?v=yqrAPOZxgzU

5SOS dal (pop punk) - https://www.youtube.com/watch?v=X2BYmmTI04I


5SOS dalszöveg: "Your lipstick stain is a work of art / I got your name tattooed in an arrow heart"


Pistols dalszöveg: "God save the queen / The fascist regime / They made you a moron / A potential H bomb"

2020. máj. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem! Köszi a válaszokat!
2020. máj. 10. 14:53
 4/4 anonim válasza:
0%
A pop punk attól pop punk, mert a buta emberek torkán minden szart le tudnak erőltetni egy kis gyéngyiért a bizniszmenek.
2020. aug. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!