Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tudnátok mondani olyan számoka...

Tudnátok mondani olyan számokat elektromos gitárra, amiket nem túl nehéz megtanulni, de nem is a legegyszerűbb akkordozgatások?

Figyelt kérdés
Pár éve játszom akusztikus (klasszikus) gitáron és nemrég vettem egy elektromosat is. Ám elég nehéz átszokni, ha csak úgy leülök játszani, nem kérdés, hogy az akusztikusat veszem fel. Olyan számok érdekelnek, amiket jó játszani meg hallgatni is és jobban hozzászoktatnak az elektromos gitárhoz.

2020. máj. 13. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Én is klasszikus, meg basszusgitár után vettem elektromos gitárt, úgy, h előtte már 8 éve gitároztam kb.


A legjobban az zavart az elektromos gitárban, h iszonyú vékonyak voltak a húrjai, és rohadtul idegesített. Emiatt is raktam el mindig, mert sokkal komfortosabb volt a többi gitáron játszani. Ugye eleve 9-es húrral árulták. De aztán feltettem rá a legvastagabb húrt amit a boltban találtam 13-58-as (vagy56?) és azt már sokkal jobb volt használni. Azóta meg már szinte teljesen átszoktam elektr. gitára.


Persze ha vastagabb húrt teszel a gitárra, akkor a nyakát állítani kell. Meg ugye a húrmagasságot is a lehető legalacsonyabbra állítani.

2020. máj. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
27%
Wondetwall
2020. máj. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 FerencDávid ***** válasza:
100%

1. kommentelő, a válasznak nics köze a kérdéshez (legalábbis nem válaszol rá)

Hát ha már pár éve gitározol, akkor nyilván az elektromoson nem gitározni akarsz megtanulni :D

Attól függ milyen zenét szeretsz, mert olyat nem érdemes játszani amit nem szeretsz, csak hogy "attól megszokom az elektromosat". Nem mindegy, hogy blues-t r&r-t, punk rockot vagy metált tolnál.

Ha blues-t játszanál akkor nem tudok sokat segíteni, de a Blahalouisiana számai jók és egyszerűek (is).

R&R-t nem ismerem.

Rock téren valami klasszik darabot keress, pl.: Tankcsapda: Menyország tour, Be vagyok rúgva

GnR: Paradise City: van benne pár power chord egy halál egyszerű szóló és egy kicsit basszer-ra hajazó rész, meg az intronak egy nagyon brutálszép akkordbontás, mindegyik egyszerű de állati jó és mégis jó kezdésnek:

Aztán a Wonderwall elég alap (habár én soha nem játszottam), vagy ha kicsit az akkordbontást és pengetést akarod megszokni akkor Stairway to heaven vagy Nothing Else Matters.

Vagy a Pink Floyd Wish You Were Here.

Ezek kicsit szoktatnak az akkordozáshoz is a vékony nyakon illetve az akkordbontáshoz is.

Aztán ha nehezebbre vágysz akkor Sweet Child o'Mine intro és szóló ;) .

Ha metalt tolsz akkor a 64-es kórterem bármelyik darabját ajánlom (nics tab, de kb 3 akkordból állnak)

Illetve, Slipknot vagy Slayer számok vég nélkül

Ha Black Metalon élsz akkor pacsi és Burzum Key to the Gate szoló, vagy Lost Wisdom, vagy Rotting Raven's Blood a Satanic Warmastertől.

Kb ennyi a tippem, ezekkel hozzászoksz a nyakhoz és a húrok vastagságához (vékonyságához) meg a húr magassághoz.

Ezek a darabok jól szólnak magukban is.

Ha pedig nem ismernéd akkor itt egy rakás tabot találsz: [link]

2020. máj. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%
Nekem többek közt Led Zeppelin, Pink Floyd, AC/DC, Deep Purple és a hazai nagyok mutatták az utat. Neked is abból a zenei környezetből kell választanod, ami az életed része. Hogyan is lehetne másként?
2020. máj. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi szépen a válaszokat, asszem a Paradise City meg a Wish you were here lesz eddig a nyerő.

Ha valakinek még lenne ötlete, ne tartsa magában :)

2020. máj. 15. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!