Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos gitárt érdemes...

Elektromos gitárt érdemes szettben venni? Melyik gitárt ajánljátok kezdőknek?

Figyelt kérdés

Nagyon minimális szinten játszom akusztikuson, elsosorban tanulás, gyakorlás céljából szeretnék venni egy elektromost. Ahogy olvastam, nagyon megoszlanak a vélemények a szettekről, van, aki szerint tökéletesek egy kezdőnek és van, aki szerint jobban megéri külön-külön beszerezni mindenből egy olcsóbb, de jobb minőségű verziót (mondjuk így is drágábban jönne ki, mint egy szett).

Egyelőre a Squier Affinity gitárokat néztem ki magamnak szettben, de nyitott vagyok bármire hasonló árkategóriában (olyan 90-100 ezerig).

Elsősorban klasszikus, "lightosabb" rockot szeretnék játszani, szóval az a szempont, hogy ezen a téren viszonylag vállalhatóan teljesítsen a gitár.



2020. máj. 13. 08:16
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Úgy gondolom, ha ennyire kezdő vagy, akkor felesleges 100 ezer forintot beleölni a dologba. Saját példám: sok-sok évvel ez előtt vettem egy Harley Benton szettet, 10Wos kombóval. Az egy botrány volt, ahogy az megszólalt.De 25.000-ből volt egy gitárom, kombóm, vászontokom, vállpántom. Vettem hozzá egy 20W-os normálisabb kombót, meg egy digitech multieffektet. Otthonra tökéletes, a kombóval és az effekttel hellyel-közzel ki tudom hozni magamnak a hasonló szintig az AC/DC-től Hendrixig a hangzásvilágot. A Park kombó volt használtan 15, az effekt dettó. Nyilván nem ugyanaz, mintha egy 200ezres cuccal keverném, de ez összesen nem fájt 60 ezerbe. Most gondolkodom egy Jackson superstraton...

Ha a helyedben lennék, vennék valami kezdő szintű, de nem a legolcsóbb új stratot, superstratot, meg használtan valami jó állapotú kis 15-20W-os kombót. 70-80-ból kijönnél a végére. A szetteket elengedném.

2020. máj. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mindenképpen valami olyat szeretnék, amivel vásárlás után nem kell kínlódni és alkatrészeket cserélgetni, hogy vállalhatóan szóljon. Egyrészt nem sajnálok rá 80-100 ezret (de persze nem gond, ha olcsóbban jön ki), másrészt ha már valamire pénzt adok, akkor nem szeretnék szenvedni vele.
2020. máj. 13. 09:55
 3/6 Mojjo ***** válasza:

A szetteket szerintem is engedd el. Meg a Squier Affinity-t is. Squierből a Standard, Vintage Modified, Classic Vibe esrtleg Contemporary szériák korrektek, de a Bullet és Affinity nagyon gagyi, még az árkategóriájukban is.

Mit szeretnél, Telecastert vagy Stratocastert?

2020. máj. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mindenfélét nézegetek, egyik mellett sem vagyok elkötelezve, de egyelőre a stratocaster szimpatikusabb. Nagyjából azok a szempontjaim, hogy azért ne horror áron legyen (minden felszerelés együtt), vállalható minőségű legyen (igazából rajtam kívül nem nagyon fogja más hallani, mert tényleg csak tanulásra szeretném használni, szóval csak annyi, hogy pl ne hangolódjon el, ne legyen alktatrészhibás, ne kelljen "hekkelni", hogy normálisan szóljon) és ha lehet, akkor új legyen, ne Józsi bától kelljen lomiznom két sörért.
2020. máj. 13. 13:24
 5/6 Mojjo ***** válasza:

Ha használt játszik, érdemes GSfanatic-on körbenézni. Használt Squier Standard, Cort G260, Yamaha Pacifica 112, vagy akár 012. Ezek bevállalható gitárok.

Ha újonnan szeretnéd, akkor Stratoban pont nincs ötletem, de Telében a Squier Affinity helyett egy Harley-Benton TE-52 nagyon sokkal jobban megérős.

És ezek mellé fér még egy korrekt kis kombó. Abból is elgondolkoznék a használton a helyedben.

2020. máj. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 FerencDávid ***** válasza:

Szia, ha valóban nem sajnálsz rá 100k-t akkor szerintem se szettben gondolkozz.

Én az első elektromosat meg kombót külö vettem és nem bántam meg. Én egy Cort BK50-t vettem ~55k Ft ért meg egy Vox Mini3 g2 gitárkombót 30k-ért és még puha tokot (mert azt alapból nem adtak hozzá), jack-et és így nem értem el a 100k-t és habár pedál pl nincs hozzá mégis mindegyik tökéletesen elég gyakorlásra, sőt az erősítő az egy rakás AA elemmel is megy egy ideig és még utcazenéltem is vele és teljesen jó volt. Ha neked nem fontos hogy strat legyen vagy tele, akkor én ezt a Cort-ot is ajánlom (igazából egy Les Paul forma de csak a formája az nyilvánazért 55k ft-ért nem veszel semmilyen LP-t), mert elég korrekt (sőt) és kezdésnek király.

2020. máj. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!