Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kezdjek el gitározni?

Hogyan kezdjek el gitározni?

Figyelt kérdés
Van tapasztalatom a zenében, hat éve zongorázom és hét éve járok szolfézsra. Tehát tudok kottázni/kottát olvasni. Nagyon szeretem a zenét és biztos vagyok benne,hogy elkezdek gitározni. Tudom,hogy drága és sok időt kell bele fektetni,ahhoz,hogy sikeres legyek benne. Az lenne a kérdésem,hogy milyen gitárt válasszak így kezdőként? Elektronikus gitárt szeretnék,mivel azon lehet a legjobban bluest,rockot és country-t játszani. Hallottam azt is,hogy akusztikuson könnyebb de az nem megfelelő arra amit én szeretnék. Erősítőt is kell hozzá vásárolni stb. Szóval a fő kérdésem az,hogy mit és honnan szerezzek be? Van-e még erősítőn és a gitáron kívül valamire szükség? Hogyan kezdjek bele? A válaszokat előre köszönöm!

2020. máj. 9. 16:20
 1/10 anonim válasza:
Hát pl: menny el gitár órákra. Vagy ha valaki tud az osztálytársaid vagy a Rokonaid közül kérd meg, hogy tanítson meg.
2020. máj. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Mojjo ***** válasza:
Mennyit szánsz a felszerelésre összesen?
2020. máj. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A legfontosabb kérdés, az mint előttem írták, hogy mennyit szánsz rá.

De ha kicsit otthon vagy a témában talán azt is meg tudod határozni, hogy milyen hangzást keresel, vagy milyen forma/szin tetszik neked. Ha te egy strato hangzásra vágysz, akkor mi hiába ajánlunk egy Les Pault

2020. máj. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Mojjo ***** válasza:
100%

Van egy kis időm, szóval pár gondolatot leírnék.

Elektromos gitárból millió féle van, mind mind saját egyéniség, karakter. A country zenészen elsöprő többsége ún. Telecastert használ, ha country-gitározás a cél, akkor a lehető legjobb választás egy Telecaster (avagy gyakran emlegetett rövidebb nevén Tele). Véletlenül kiváló bluesra és rockra is.

Egy ajánlott videó a gitártípusról: [link]


Attól függően, hogy mennyi pénzt szánsz rá, millióféle lehetődéged van.

Legolcsóbban egy Harley Benton TE-52, ami bevezethet a Telecasterek világába:

[link]

Manapság a Harley Bentonok nagyon jók, megbízhatóak, árkategóeiájukban kb verhetetlenek (nem volt ez mindig így).


Ezután van egy kis légüres tér, lehet Squier Teléket nézegetni, de én nem nagyon ajánlom a Bullett és Affinity szériákat, de Telében a Standard szériákért sem vagyok oda" a Vintage Modified vagy Contemporary meg nem tipikus country-s Tele. A következő lépcsőfok a Squier Classic Vibe Telecaster, abból is az 50s vagy 60s és semmiképpen nem a 70s (ami szintén nem country-tele).

Ezek legendásan jó Squierek, baromi jó hangszert kapsz az árért:

[link]

vagy

[link]


Ha zongorázol, tudod, hogy a hangszereknek áruk van, így kicsit tovább megyek. A következő lépcsőfok egy Fender Player Telecaster lenne. Mexikói Fender, de ez már nagyon nem az a mexikói Fender, ami évekkel ezelőtt volt. (Ami egy kalap .... volt) Nagyon jó hangú és jól egyberakott gitárok ezek:

[link]


A tápláléklánc csúcsa pedig az amerikai Fender, countryra egy American Original:

[link]


És kis kedvcsináló a hangszerhez:

[link]


[link]


Countryra meg ott van kb bármelyik coutry zenész bármelyik videója :)

2020. máj. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Valóban, menj el nézőnek pár gitárórára. Beszélgess gitáron játszókkal. Facebook-on lépj be a legnagyobb tagszámú gitáros fórumba. Kérdezz. Minél nagyobb marhaság, annál nagyobb jóindulattal fognak segíteni.


Az is jó, hogy itt kérdeztél. Nagyon okos dolog, hogy kezded összekapirgálni a témához kötődő infókat, ami majd összeáll a fejedben.


Kezdő cuccnak elegendő lesz majd egy olcsóbb készség, amin azért már nem kínszenvedés játszani. Alapvetően azt szoktam javasolni, hogy olyan márkát válassz, amit az adott hangszer zenészvilága elismer. Veszel, eladsz, bővítesz, továbblépsz. Ez is része a mókának :)


Jó zenélést :)

2020. máj. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Elektromos gitár szettre/gitárra 100-200 vagy akár 300 ezer forintot szánnék kb. És ha akusztikus gitárral kezdenék akkor,valószínűleg egy használt de jó állapotú jó márkájút vásárolnék. Nagyon köszönöm,a linkeket és a hasznos válaszokat!
2020. máj. 10. 10:13
 7/10 Mojjo ***** válasza:

@6: Az teljesen korrekt.

Ami kezdésnek kell:

- a gitár maga

- egy erősítő

- egy gitártartó állvány

- pár pengető

(- esetleg tartalék húrkészlet)


A gitárról már írtam.

Ami az erősítőt illeti, én egy olyat választanék, amivel bőséggel lehet játszani, kísérletezgetni, mert az - szerintem - kezdésnek segít letisztítani, hogy majd merre akarunk menni. Azaz egy modellezős darabot. Egy második generációs 50W-os Boss Katana kb mindenre jó, ami csak kell, és baromi sokáig ki tud szolgálni:

[link]


Ha gondolod, nézz utána ilyen-olyan fórumokon, látni fogod, hogy kb. minden tulaj maximálisan elégedett vele. Én brutálzúzós metálra nem ajánlanám, minden másra simán. Az 50W otthonra sok, de egy kapcsolóval le tudod korlátozni kisebb teljesítményre.


Alternatívaként (hogy mégis legyen) a szintén második generációs Yamaha THR10-et tudom ajánlani:

[link]


A helyedben egy Squier Classic Vibe 50s vagy 60s gitárt társítanék az egyik erősítőhöz, és van egy baromi ütős kezdő szetted.


Ami a pengetőt illeti, a pengetőnek az egyik legfontosabb paramétere a vastagság. Látni fogod, hogy van mindenféle, pl teszem azt 0,6mm 0,9mm, 1,5mm, 2mm meg minden kb.

Itt, a képre rámagyítva a pengetők alján láthatod a vastagságukat:

[link]

Bár nagyon nagyban szubjektív, hogy melyik fog bejönni, általánosságban én azt mondom, hogy akkordsikára vékonyabb, szólózásra vastagabb pengetőt érdemes választani. Vegyél szerintem legalább 3-4 félét és majd rájössz, melyik mire tetszik neked.


A méreten kívül alakjukban és anyagukban is eltérőek a pengetők, van kismillió féle, de ez már tényleg olyasmi, amit ki fogsz tapasztalni. Amit linkeltem, az kb standard.


És ennyit a felszerelésről. Tanáron gondolkoztál, vagy autodidakta módon akarnál tanulni?

2020. máj. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Mojjo ***** válasza:
Még egy apróság. Írtad, hogy tudsz kottát olvasni. Valószínűleg meg fog lepni, de ezekben a műfajokban, ha keresel bármi írásos hangjegyzéket, azt a legritkább esetben (sem nagyon) fogod kotta formájában megtalálni. Ehelyett tabulatúrák (azaz tab-ok) vannak. Szóval meg kell majd tanulnod tabot olvasni. Ez beletelhet akár 5 percbe is :D De gondoltam szólok, hogy ne lepődj majd meg :)
2020. máj. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm,sokat segítettek a válaszok! :)
2020. máj. 10. 13:44
 10/10 anonim ***** válasza:
Sziaaa
2020. máj. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!