Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Amikor azt mondják, hogy...

Amikor azt mondják, hogy Zámbó Jimmynek 4 oktáv volt az énekhangja, az miért olyan nagy dolog?

Figyelt kérdés
Elkaptam régi vieókat a Youtube-on, és olvasgattam kommenteket. Máskor is hallottam már, hogy Zámbó Jimmy azért volt nagy szám, mert 4, 4 és fél oktávot tudott kiénekelni. Nem mondom, hogy ez mindennapi lenne, de azért nem is értem, miért olyan nagy szám. Néha az az érzésem, hogy akik ezt mondják, nem ismernek sok énekest. Azért vannak a zeneiparban még ilyenek. Axl Rose például rendelkezett ekkora énekhanggal. Fénykorában Jon Bon Jovi is kiénekelt 4 oktávot. Mariah Careyről 5-öt mondanak, nem tudom, igaz-e. Nem vagyok zenei szakértő, és értem én, hogy nem olyan gyakori, de azért ez alapján nekem úgy tűnik, hogy nem is annyira hasraesősen ritka jelenség. (A kérdésemnek nem az a lényege, hogy ki szereti meg ki nem szereti Jimmyt, hanem hogy tényleg akkora szám lenne-e a hangterjedleme, és tényleg 4,5 oktáv-e a hangja. Volt olyan kommentelő, aki 7-et is írt, de az szerintem - laikusként - baromság.)

2020. máj. 25. 21:00
 1/8 A kérdező kommentje:
Érvekkel kifejettett, szép kis alápri, közönséges válasz volt. Várok tovább kevésbé primitív megnyilvánulásokra.
2020. máj. 26. 11:18
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Én is úgy tudom, hogy a 4,5-öt ki tudta énekelni. És attól, hogy vannak még akik ki tudják énekelki különleges marad, hisz nincsenek sokan. Mellé elég profin játszott a hangjával is
2020. máj. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én nem mondom, hogy nagy szám, csak az ő vonatkozásában ha valaha valakit megszólalni, állandóan az megy, hogy ez milyen egyedi, hogy rekord, hogy mit tudom én. Francokat rekord, nem gyakori, de azért nem is rekord.
2020. máj. 27. 12:01
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem mondom, hogy NEM nagy szám, bocsi, kimaradt.
2020. máj. 27. 12:02
 5/8 A kérdező kommentje:

*ha hallok valaha valakit megszólalni

Át kllett volna olvasnom a kommentemet.

2020. máj. 27. 12:03
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Persze, mint minden nagyobb előadót, őt is van, aki túlértékeli, ez amúgy főleg a haláluk után jellemző. De az kézségtelen, hogy különleges, de nem rekord, meg egyedüli az egész Földön stb...
2020. máj. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, ebben igazad lehet, hogy haláluk után az ilyen jellemző, bár még életében is előfordult tulajdonképpen. Köszi a válaszod.
2020. máj. 31. 23:35
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyébként valakitől gyűlölködő Jimmy-rajongó privátot is kaptam.
2020. máj. 31. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!