Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárkombót ajánlanátok?

Milyen gitárkombót ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Grázspróbákon illetve kisebb koncerteken használnám. (esetleg kisebb szabadtéri koncerten is) Egy jobb fajta tranzisztorosra gondoltam, ugyanis a csövesek nekem árban kicsit drágák. A keret 80000 Ft körül lenne... Főleg rockot játszanék rajta, és nincs konkrét márka, amihez ragaszkodnék. Mekkora teljesítményű kellene a fenti kritériumokhoz mérten? Konkrét kombókat is linkelhettek! :) Előre is köszönöm a hasznos válaszokat!

2020. máj. 26. 13:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

@7: Két ismerősömnek is volt egy-egy Behringer V-Tone feje, éveken keresztül használták problémamentesen próbán és koncerteken is. Behringer viszonylag olcsón ad egy jó közepes minőséget, nyilván nem kell tőle csodákat várni, de használható. Speciel a pedáljaik sem szólnak rosszul, cserébe az anyagon spórolnak (talán majdnem mind műanyag), ezért nem valami strapabíróak. Bugera cuccokkal nincs tapasztalatom, de azt én is olvastam, hogy a korai kínai szériák rendre tönkrementek. Viszont az újabbakkal már nincs ilyen gond állítólag. Egyébként hangzásban a Bugera fejek sem rosszak, gyakorlatilag harmadáron megkapod tőlük a 6505 vagy a JCM800 hangzást. Nyilván azért kompromisszumokkal.


@8: Igen, az a H&K láda elég viharvert, de szerintem ennyi pénzért nem is lehet elvárás a patika állapot. Főleg ha egyébként meg jól szól a cucc. Ha nem büdös pince vagy cigiszagú, akkor meg nem is kérdés. :D


@9: Én Warp7-esen speciel nem játszottam, más tranyós H&K fejen viszont igen, és tényleg annak is volt egy "jellegzetes" hangja. :) Nem mondom, hogy kifejezetten rossz, de én sem voltam odáig érte. Mondjuk én metálra szerettem volna használni, de ahhoz abban kevés volt a gain. Viszont rockra működhet. Én azt mondom, hogy ekkora büdzsé mellett azért engedni kell bizonyos dolgokban. Ha nem fontos a brutál hangerő, akkor egyébként én is inkább egy Orange Micro vagy egy Dark Terrort ajánlanék. Viszont 15 watt nem biztos hogy meg fog rendesen szólalni egy próbán, főleg nem egy hangos dobos mellett. Koncerten nem katasztrófa a kis teljesítmény, mert a legtöbb helyen úgyis bemikrofonozzák a ládát.


@10: Nem értek egyet. Egyrészt már a legtöbb klub/rendezvény eleve fel van készülve arra, hogy vagy közvetlen vonalba mész multival, vagy bemikrofonozzák a ládát. De mivel általában csak egy hangszóró elé kerül mikrofon (ha csak nem viszel saját hangosítószettet, de jelen esetben nyilván erről nincs szó), onnantól kezdve szinte teljesen mindegy, hogy egy 112-es, 212-es vagy 412-es láda van kihangosítva. Magát a ládát amúgy sem hallod koncert közben, ha csak nem végig ott állsz előtte, a füleid pedig a két térdedből nőttek ki. :)


Másrészt a legtöbb helyen a hangtechnikus eleve azzal kezdi a soundchecket, hogy "halk színpadot szeretnék kérni, srácok!" :) Nem véletlenül, mert a csutkára kitekert hangerőtől szépen minden mindennel össze fog gerjedni. Tehát hiába viszel magaddal 2 hűtőszekrény méretű 412-es ládát, azon kívül, hogy tényleg látványos, nem fogod tudni kihasználni. Egy koncerten nem a gitárerősítő teljesítménye és a gitárláda mérete adja a hangerőt, hanem a PA rendszer. A gitárládád hangját maximum te fogod hallani, ha épp ott állsz előtte, illetve talán az első 1-2 sor a nézőtéren. Tovább nem fog terjedni a hangja, mert beleütközik mindenbe és letompítja. Hála égnek elmúltak már azok az idők, mikor kimentünk a kocsma kerthelyiségébe, vittük amink volt és imádkoztunk, hogy elég legyen. Manapság már nyugodtan el lehet menni koncertezni egy kisebb teljesítményű kombóval is. Persze nem mondom, hogy nem vagány meg nem jobb, ha ott tornyosul mögötted 2 böszme Marshall... De nem követelmény. Nekem az a tapasztalatom, hogy ma már azért a legutolsó vidéki falunapra is intéznek már korrekt hangosítást. :)

2020. máj. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

A 8-9-10 mind én voltam.

A régi H&K-k sokkal krémesebben szóltak. főleg amelyikeknek az előfoka csöves.

Hát, én nagyon sok klubban jártam ahol örült az ember ha volt elég mikrofonjuk, és ha a helyi ember okosan nem csak "belógatta" a mikit a láda elé. De én lassan több mint 6 éve nem láttam színpadot se hátulról. De akkoriban jártunk olyan sheggluknyi klubokban is vidéken ahol a végfokot hármasig felcsavartam és már hangosítás se kellett volna.


A gitárládám hangját én akarom hallani.. nyilván nem a közönségnek szánom, mármint direktben. Kontroll helyett értettem, mert sok helyen az is hiányos volt, és számomra már az volt az alapállapot hogy halljam a saját cuccom. Olyankor jobb ha két láda van, az alsó az se baj ha üres. de közelebb van a fejedhez a ládád hangja. Főleg ha a technikus tréfás kedvében van és delay-ezi a gitárszólót még a kontrollban is. :D

2020. máj. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Igen, gondoltam (csak nem sejtettem :D), hogy a 8-9-10 te voltál, de nem akartam ömlesztve válaszolni, hanem inkább pontokba szedve az átláthatóság végett.


Igen, annak idején mi is sok ilyen "jól felszerelt" helyen megfordultunk, számomra sem ismeretlen a helyzet. Hát, nem sírom vissza azokat az időket. :) Nyilván még manapság is előfordulhat, hogy belefutsz egy kókler hangosítóba, vagy ócska helyi technikába. De azért már sokat javult a helyzet. Én legalábbis úgy látom. Itt van ugye nekünk ez a szuper dolog, hogy internet, azon belül meg email vagy "fészbukk", és ezeknek hála azért sokkal gyorsabb és könnyebb felvenni a kapcsolatot a szervezővel, technikussal, akárkivel, és leegyeztetni, hogy mik az elvárásaink egymás felé, illetve mik a lehetőségek. Ha nem egyeznek az elvárások, akkor meg nem muszáj elmenni oda fellépni. Lehet, hogy most egy utolsó sznobnak fogok tűnni (pedig nem vagyok, nincsenek amúgy ilyen "sztárallűrjeim"), de ahol nem adottak a lehetőségek ahhoz, hogy a zenekar jó minőséget tudjon felmutatni, oda nem kell elmenni játszani. Tehát, ha nincs rendes hangosítás, akkor nem megyünk. Nincs sértődés, de ha nincsenek meg a feltételek ahhoz, hogy a közönség is és a zenekar is jól érezze magát, akkor nem kell bevállalni. Már pedig egy rosszul hangosított koncerten (a tök részeg mókamikin kívül, akinek amúgy is tök mindegy, hogy mi szól és hogyan), senki nem fogja magát jól érezni. Igen, persze lehet azt mondani, hogy akkor vegyünk/vigyünk saját hang- és rendezvénytechnikát, meg saját embereket, de az már egy másik szint. Most amatőr/hobbizenélésről beszélek.


Tehát igen, egy ideig bevállalja az ember az ilyen "jól felszerelt" helyeket, de miután szerez egy kis tapasztalatot, és rájön arra, hogy igazából lehet ezt jól is csinálni, onnantól már nem nagyon megy vissza. Meg ez az egész rockzenélés amúgy is egy hosszú tanulási folyamat. Anno mikor elkezdtük, minket sem zavart, hogy nincs kontroll láda, nincs kihangosítva a gitár, csak 2 mikrofon van - osztozzatok!, nincs egy rendes PA rendszer, nincs egy k***a backstage, ahová le tudod pakolni a motyód, a színpad az 3 darab raklap... Nem zavart, mert nem ismertük a rendszert, a közeget, nem ismertünk jobbat, nem voltak elvárásaink. Aztán idővel lettek, egyrészt mert ahogy mi is egyre többet fektettünk bele, úgy elvártuk, hogy a másik oldal is fektesse bele legalább a minimálisan elvárhatót. Másrészt meg megöregedtünk és rigolyásak lettünk. :D


"A gitárládám hangját én akarom hallani." - Világos amit mondasz, és értem, hogy miért jobb számodra a 2 láda. De ez (legalábbis nekem) csak addig működik, amíg ott állok előtte. Amint egy métert elmozdulok, már egy kukkot nem hallok belőle. Már pedig azért egy gitárosnak (már könnyűzenében, de rock műfajban pláne) azért el-el kell mozdulni a cucca elől. Legalábbis ha a lehetőségek adottak. De egyszerűen akkor sem tudja helyettesíteni a kontrollt, ha ott állsz végig előtte, hiszen akkor a többieket miből hallod? Tudom, vannak ilyen született zsenik, akiknek elég ha hallják a pergőt és a beütőcint... Hát én sajnos nem tartozok közéjük. :D Muszáj hogy legyen legalább egy kontroll láda. Néha még abból sem hallok rendesen mindent. De az enyhe süketség az mondjuk a rockélet velejárója. :D

2020. máj. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hogy beleszólok :) azt még tudni kell, hogy én abban a kategóriában vagyok, amit írtatok, ahol a 'koncertekre' magunk visszük amink van és imádkozunk, hogy elég legyen... Fiatal vagyok.
2020. máj. 27. 23:02
 15/18 anonim ***** válasza:

Hát, hogy manapság milyen helyek vannak technikailag, az nekem tényleg nagyon kimaradt az elmúlt 6 évben. Maximum látogatóként azért láttam amit láttam. de élesben már nem tapasztaltam, de nem tűnt annyira fel hogy szuper lett mindenhol a hangosítás.


Általában nekem elég volt ha a pergőt hallom, meg a cineket, ha szétesni készült volna valami a fejemben hogy mi is jön most, na akkor fordul oda az ember a doboshoz.

Annak idején jártam olyan helyen, sportcsarnokban hogy annyira szuper volt az akusztikája, hogy ha a dobos elkezdte a négynegyedet akkor az ő 2 méteres körzetében azt hallottad hogy tuff-táff-tuff-táff-tuff-táff.. De tőle 5 méterre már annyi jött vissza a falakról visszaverődve hogy tudu-tádá-tudu-tádá.. És ez nem a kilencvenes évek közepe-vége volt, hanem már 2005 után. :D

Amúgy okosan kell elhelyezni a fejládát, hogy ha nem kell odafigyelni akkor tudj szaladgálni, de ha necces rész jön amit ha nem hallasz elronthatod, akkor éppen pont a láda környezetében állsz meg hogy ne legyen hamis a nyújtás. :D

Nyilván ha jó a kontroll, akkor ezekre nincs szükség, de jó ha az ember fel van készülve a vidéki kiskocsmára is amig fiatal, mert sose lehet tudni. És ha belefut az ember egy tré helybe hangosításilag akkor nagyságrendekkel könynebb ha csak megáll az ember egy pillanatra a fullstack mellett, mint az ha egy kiskombó előtt hajolgat hogy "mii a fenét is játszom"? :D

2020. máj. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Egy 50wattos csöves cucc(amitől sehová nem kell több) sokkal hangosabban fog szólni, mint egy 50wattos tranyós, vagy bármilyen digi. Lehet akadémikuskodni a tények makacs dolgok. Az meg, hogy marshalon vagy egyéb cuccon tolod, rajtad kívül senkit nem fog érdekelni, ha szól!
2020. máj. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Arról sem szabad megfeledkezni, hogy a cucc azért van, hogy megismerd mit akarsz. Tonechasing, van Halen módra. ami nem tetszik add el, cseréld el, kombináld stb, amíg meg nem lesz az aranymetszet. ;)
2020. máj. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk egy 100 wattos tranyósat vennék? Azt mondjuk tudom, hogy csövesből kisebb teljesítményű is elegendő lenne...
2020. máj. 28. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!