Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért mondják a Queen együttes...

Miért mondják a Queen együttesre, hogy progresszív rock, amikor inkább art rock, pop-rock?

Figyelt kérdés

Értem, hogy vannak progresszív rock számaik, de jelentősen kevesebb mint egyéb műfajokból.


És ezzel egyáltalán nem akarom leszólni a zenéjüket, mert attól hogy én máshová sorolnám, még ugyanaz a zene marad...

Én is szeretem és szerintem nem lesz attól több semmi ha progresszív rocknak mondjuk.


És szerintem nagyon jó zenéket készítettek, de sosem volt a zene kultúra csúcsa az Ő zenéjük.

Én legalábbis ezt gondolom, remélem nem veszi senki negatívnak...



2020. jún. 11. 16:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A Queen és a Queen II album simán progresszív rockba sorolható, a többi albumuk nem.

De akkor szerintem nézzük mi is az a progresszív rock, elvileg egy olyan zenei stílus*(!) ami haladást képvisel, a kornak megfelelő zenékhez képest.

A Queen ezen albumai korszakalkotóak voltak, előkészítették a műfaj egy részét(majd később beléptek a mainstreambe de ez más lapra tartozik).

Épp olyan határos albumok közé sorolható a Queensrÿche Operation: Mindcrime albuma ami sokak szerint inkább sima heavy metal de a későbbi együttesek ebből táplálkozva alkották a meg a prog metal műfajt.

Én sem vagyok Queen rajongó, sőt kifejezzen nem a kedvencem de vannak azért a korai időszakukban jobb, maradandóbb műveik.(egy másik kérdés alá én írtam be a Queen II-t mint prog rock, számítottam a kérdésre de nem külön)


*Véleményem szerint a prog rock/metal hiába egy stílusmegnevezés, nincs kimondottan rá egy szó hogy ők mit képviselnek.

Haladó és igényes zene, de ha megnézzük a Rush-t és a Pink Floyd-t, akik teljesen más zenét játszottak mégis mind kettő prog rock(ráadásul a Rush zeneileg fejlettebb is volt, míg a PF inkább bluest vitte tovább), akkor kicsit elgondolkoztató hogy mi is ez konkrétan.

2020. jún. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

#1. Köszi a választ!

Láttam a válaszodat a másik kérdés alatt, csak oda nem akartam írni, mert a kérdéshez nem tudtam most hozzátenni, már belinkelték azokat a zenéket, többek között Te is, amiket jónak találok...


Ment a pont, így kicsit érthetőbb.


Bár szerintem nem biztos, hogy a Queen volt az aki elhozta abban a korszakban azokat műfaji változásokat, amiket nekik tulajdonítanak sokan...

2020. jún. 11. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!