Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Rock? Metál? Punk?

Rock? Metál? Punk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ez egy kissé összetettebb kérdés lesz...


Először is: Ajánlanátok rock/metál/punk dalokat/zenészeket/bandákat? Nem szeretem a nagyon hörgős zenéket olyasmire gondolok, mint pl: Bon Jovi, Linkin' Park, Green Day....Az teljesen mindegy hogy régi vagy új zenészekről beszélünk, viszont leginkább angol dalokat szeretek hallgatni.


Másodjára: Szeretném a stílusomat átváltani kissé Rockosabbra, ha tudnátok ajánlani oldalakat, ahol lehet ilyen termékeket vásárolni, azt megköszönném.


Harmadjára: Olyan (szintén rock/metál/punk) dalokat keresek, amiknek nem nagy a megtekintése YouTubeon, de szerintetek többet érdemelne.


Negyedszer: Olyan dalokat amelyeknek szeretitek a magyar dalszövegeit.(rock/metál/punk)


Ötödjére: Érdekelne, hogy a kpop -ban is találhatóak rock/metál/punk stílusu zenék, és ha igen mondanátok címeket is?! (Most ez elég hülyén hangzik, mert a kpop, alapból pop, de nem tudtam hogyan fogalmazhatnám meg...)


Ha valamelyik csoportba tudtok példákat mondani, akkor kérlek titeket, hogy a számokat is írjátok oda...Így könnyebb megfejtenem😅😅...A válaszokat előre is köszönöm és ne haragudjatok, hogy ilyen hosszú lett.



2020. jún. 26. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

K-Pop = koreai populáris zene. Van rock, metál, punk zene is. Kezdetben ajánlom JaeJoong "I" albumát, a "Mine" róla nagyon jó. Több rockosabb, punkos száma is van, érdemes külön rákérdesni a dalaira, személyes kedvencem a Good Luck tőle.

Metált nem hallgatok, de Seo Taiji and the Boys-nak több metál beütésű dala is van, a Class Idea alapműnek számít.

Egyébként ha beírod a youtube keresőjében, hogy krock playlist, sokat kódon. Vannak könnyebb darabok és egészen hörgős számok is.

2020. jún. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm:-)
2020. jún. 26. 18:01
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Először:

Összegyűjtöttem sok-sok metal bandát egy másik kérdésnél, kromatikusan(bár évszámok nincsenek de az idősorrend stimmel kb.), szóval leírnám ide ha nem bánod.

Punk(alapok):

Ramones

Sex Pistols

The Clash

Dead Kennedys

Rise Against

Black Flag

Grunge:

Nirvana

Alice In Chains

Soundgarden

Pearl Jam.

Hard Rock:

AC/DC

Slash

Led Zeppelin

Queen

Deep Purple(ez illetve a Zeppelin alap a Heavy Metal első hullámához).

Heavy Metal(első és NWOBHM egyben):

Black Sabbath

Dio

Ozzy

Iron Maiden

Judas Priest

Motörhead

Diamond Head(részemről ajánlott, egyik legmeghatározóbb)

Venom(Black Metal alapjait rakja le, de még NWOBHM hangzással)

Saxon

Def Leppard.

Lényegében ezek az alap együttesek, a későbbi alstílusok ezekre épülnek hangzásra, vagy éppen technikára.

Először talán a Doom Metal alakult ki(Black Sabbath jellegzetes sötét riffes hangzása):

Black Sabbath

Katatonia(korai)

Candlemass

Swallow the Sun

Paradise Lost.

Ezeknek érdemes időt adni, elég súlyos zenét játszanak, de mélyre hatolók és elég komoly mondanivaló van mögöttük.

Idővel haladva, a következő a Thrash(persze a Doom-Death metal kialakulása később volt):

BIG 4:Anthrax,Megadeth,Metallica,Slayer.

Overkill

Kreator

Sodom

Death Angel

Dark Angel

Testament

Vader

Annihilator

stb.

Izgalmas gitártémák, és a Punk-ból származó agresszió.(valahogy így áll össze)

Aztán a Thrash-ből Black, illetve Death válik.

Black(első és 2. hullám):

Bathory(mindenképpen ajánlom)

Burzum

Mayhem(első album jelentős)

Darkthore

Immortal

Emperor(Anthems to the Welkin at Dusk az egyik legjelentősebb fémkorong).

Death metal(abból is van többféle):

Death

Cannibal Corpse

Nile

Morbid Angel

Suffocation

Obituary.

Aztán a 80-es évek közepén jött a glam metal(Mötley Crüe, Bon Jovi stb.)és kicsit hanyatlott a metal stílus.(mivel ezen bandák mindenképpen popzenét akartak a metalból csinálni)

A Groove Metal feltörésével(és a Grunge bukásával)kezdődött meg újra a térnyerése:

Pantera

White Zombie

Sepulture(nem mellesleg, Thrash és Nu-Metal banda is egyben)

Lamb Of God.

Ezek mellett persze van Power Metal(annak millió irányával):

Helloween

Blind Guardian

Nighwish

Sabaton

Hammerfall

Iced Earth.

Progresszív metal(a késői A7X beleillik):

Dream Theater

Tool

Opeth

Mastodon

Symphony X

Gojira.

Az utolsó mozgalom a Nu-Metal volt, ami egészen a 2000-res évekig tartott(mostanra már nincs 1 meghatározó alműfaja a mainstreamben):

Linkin Park

Korn

System of a Down

Deftones

Sepulture

Disturbed.

Aztán ott van a Metalcore:

As I Lay Dying

Killswitch Engage

Bullet For My Valentine

Bring Me the Horizon.

Industrial közül:

Rammstein

Nine Inch Nails

Fear Factory

Ministry.

Illetve én a Melodic Death-t külön venném(időben ez is valahol a 90-es évek vége):

Arch Enemy

Amon Amarth

Jinjer

In Flames(korai)

Dark Tranquillity

Insomnium.

Hörgést nem mindenki szereti elsőre, nekem is sok időbe telt mire hozzászoktam majd idővel a kedvenc számaim között több harsh vokállal rendelkező zenei is megtalálható lett.

Először ilyen Linkin Park Givin Up-hoz hasonló könnyebb emészthetőek, de ebben szerintem Brave Day Murder album kb. a csúcs illetve a Death albumai.(nyilván fejlesztették ezt a stílust, de szerintem sem a Deathcore, sem a Grindcore nem okozott olyan nagy forradalmi újítást, max nagyobb sebességre váltottak és a szöveg felét nem is érteni)

Másodszor:

Nem értem hogy a zenével miért kell együtt az öltözködést befolyásolni.

Nekem kb. 1 metalos pólóm van, azt is ritkán veszem fel max koncertekhez, mert nem a ruha teszi az embert.(de nyilván szeretem annyira ezt a zenei stílust attól még hogy nem halálkoponyás ruhákba járok)

Metal-shop minden esetre nem rossz, onnan rendeltem pólót.

Harmadszor:

Ami rétegzene annak nem kell nagy megtekintés, pont attól jó hogy egy kisebb hallgatóságot fog meg és erősebb is kötődés, mert egyszerűen jobban lehet velük azonosulni.

Véleményem szerint top 3 album a Metropolis PT2, az Opeth Blackwater Park illetve a Death The Sound of Perseverance.

De az biztos hogy nem fogja mindenki lefordítani a Metropolis sztoriját ami nélkül nem is befogadható igazán(meg hát igényel kb. 20 hallgatást mire összeáll), ugyan ez elmondható a másik kettőről meg, illetve sok másik lemezről is.

Szóval részemről ez üres, a művészi értéket sosem az jelentette hogy mennyi a megtekintés.(Metallica legjobb zenéje sem a Nothing Else Matters)

Negyedszer:

Bármelyik Christian Epidemic szám, nagyszerű szövegeket írnak, a zenék hangulata is szerintem ott van szeren.

Magyarország legjobb metal együttesének tartom.(persze van sok más, de én nem vagyok oda a Witcher-ért, pedig objektívan nézve világszínvonalú zenéik vannak, szóval a zene eleve szubjektív ezért mindig magad tudod megállapítani hogy számodra mi a jó, és mi a közömbös)

2020. jún. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3-mas vagyok, számokat nem tudok írni mivel komplett albumokat szoktam hallgatni.

De ha rákeresel az adott együttesre és kilistázod a diszkográfiát, nagyjából a korszakuk közepénél mindegyik elérte a csúcspontját és azok közül érdemes hallgatni pár számot.(de inkább albumot javaslok, elsőre valószínű nem fog úgy megfogni idővel változhat)

2020. jún. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Illetve kromatikusan -> kronológikusan.(lehetne már szerkesztési lehetőség...)
2020. jún. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én az ötös kérdésre szeretnék válaszolni (amúgy tök szomorú vagyok, mert az előbb már tök sokat írtam, csak hirtelen elszállt a telóm, szóval kezdhetem előlről :/ )


A k-pop egy összefoglaló név a koreai populáris zenére, nem kifejezetten csak a popot értjük alatta, szóval igen, vannak a k-popon belül is rockbandák, akik az idolcsapatokhoz hasonlóan az entertainmenteknél vannak és gyakornoki rendszerben készülnek fel a debütálásra, bár sajnos ők nem kapnak akkora figyelmet, mint a táncos idolcsapatok. Meg persze vannak olyan koreai rockbandák is, amik nem minősülnek idolbandának.


A legrégebb óta meglévő idolzenekar az FTISLAND, ők 2007-ben debütáltak az FNC Enetertainmentnél. Eleinte főleg a (megjegyzem gyönyörű) balladáikról voltak híresek, a kiadójuk nagyon beleszólt abba, milyen zenéket adhatnak ki, de japán nyelven, a japán kiadójuknál rockosabb számokkal jelentkeztek, ami már sokkal inkább az ő stílusuk, később a koreai kiadójuknál is szabad kezet kaptak. A zenekar jelenleg szünetel, hiszen a tagok a katonai szolgálatukat töltik épp (ami Dél-Koreában kötelező, továbbá tagkiválások történtek, jelenleg nincs gitárosuk, de 2022-ben remélhetőleg visszatérnek új tagokkal. Az énekesüknek Lee Hongkinak eszméletlenül gyönyörűséges hangja van, szóval csak ajánlani tudom őket:

[link]


Aztán ott van mdg az N.Flying, ők az FTISLAND "kistesói" úgymond, főleg pop-rock, rap-rock vonalon mozognak, szuperek ők is:

[link]


Az FTISLAND másik testvérzenekara a CNBLUE, de az ő stílusuk neked lehet, hogy nem jönne be.


A leghíresebb idolzenekar talán a JYP-nál lévő Day6, de ők is főleg Koreán kívül népszerűek, aleternatív rockot játszanak.

[link]


Aztán ott van még a The Rose:

[link]


A Purple Rain nevű zenekarra csak nemrég találtam rá, és egyébként is egy elég friss bandáról van szó, a JTBC csatorna Superband című műsorában válogatták ki a tagokat:

[link]

Az énekesük korábban The Vane néven tevékenykedett és felénekelt k-drama OST-okat is:

[link]


Ha koreai rockról van szó, mindenképp meg kell említeni a Guckkastent, nagyon különleges hangzásviláguk van.

[link]

Az énekesük Ha Hyun Woo is szokott dorama OST-okat énekelni, ez a szám pl. nagyon király szerintem:

[link]


Nagyon szuper (és sajnos iszonyú underrated) koreai metalcore zenekar a BURSTERS:

[link]


Már feloszlott k-rock banda a Royal Pirates, nekik is jó számaik vannak

[link]

A csapat két volt tagja James Lee és Enik Lin jelenleg Amerikában tevékenykednek, James Lee szólóban, Enik pedig a FYKE nevű zenekar frontembereként.


Egyelőre ennyi, ha eszembe jut valami, jelentkezem még. Jó zenehallgatást. 😀

2020. jún. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az összes választ😊♥️♥️♥️♥️
2020. jún. 26. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!