Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért jó a Slipknot?

Miért jó a Slipknot?

Figyelt kérdés

Magam is rocker vagyok már gyerekkorom óta, tisztelem a srácokat benne, tényleg jó zenét csinálnak. De csak szerintem van egy kicsit eltúlozva? Minden második kis tini ezzel jön, hogy: "Fuuj, Metallica?? Slipknot az örök!!!" vagy hasonlók.

Meg persze tegnap voltam a kávézóban, pont láttam 2 lányt Slipknotos pólóba, mondom a barátnőimnek, beteszek poénból egy zenéjüket. Hát rendesen elhúzták a szájukat, és elmentek, miközbe mondták, hogy szar a zene. Hát ezek után úgy éreztem muszáj kiírni ezt a kérdést.

Tényleg, abszolút kreatívnak tartom az egész bandát, de mi bennük ekkora? Hogy még az is hordja aki nem ismeri?:D Jó, hallgassa akkor (vagy ne), de miért kell leszólni a klasszikusabb együtteseket is? (pl. Pantera, Iron Maiden...)


22/L



2020. júl. 2. 06:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

Mindenkinek van saját ízlése, és a legtöbb ember a divat miatt hallgatja, amit hallgat, hiszen az ismerősei is azt hallgatják, az szól a bulikon, összejöveteleken. A Slipknot az én időmben is divat volt 2009 környékén az All Hope Is Gone, akkor tájt jött ki, nem sokkal később halt meg Gary, és aztán sokáig nem jöttek ki új albummal. Én akkortájt szerettem a zenéjüket, de én is azért kezdtem el hallgatni, mert az osztályban (7.) menő volt. De tényleg tetszett egy-két szám, aztán ahogy értem és persze gitároztam, sokkal jobban tetszettek a 70-80-as évek bandáinak zenéi, amik már nem voltak menők a korosztályokban (Iron Maiden, Pantera, stb). Én nem ismertem senkit, aki ezeket hallgatta rajtam kívül. A Slipknot szépen lassan kikopott a többieknél is. Rám a Metallica volt hatalmas hatással, 14 éves korom óta hallgattam rendszeresen a zenéjüket, viszont az utóbbi egy-két évben megint más irányba tolódott el az ízlésem, most a Dire Straits, Mark Knopfler a kedvencem. Eddig is szerettem az ilyen zenét is, de mostanában jobban megfog. Többet is játszom akusztikuson, mint korábban. Próbálgatom a finger style-t.

Lényeg, hogy divatok jönnek mennek, mindenkire hatással vannak.

Én Slipknot-ot már kb 13-14 éves korom óta nem hallgatok, de szetintem kellett ahhoz, hogy kialakuljon a jelenlegi zenei ízlésem. Emlékszem még anno 7.-ben olvasgattam melyik együttesek voltak rájuk hatással, és sorra lecsekkoltam őket, így jutottam a Metallicához, Judas Priesthez, Megadeth-hez, stb-hez. Amiket aztán sokkal tovább és többet hallgattam.

Amúgy ismerőseim közül szinte soha senki nem hallgatta azt, amiket én.

És az hogy egyes kislányok mit hordanak vagy mondanak az nem igazán érdekel, én sose nagyon hordtam együtteses pólókat, és én is ismertem olyat, aki 1-2 szám ismeretével "fel mert venni" egy Master of Puppets pólót, mert jól nézett ki a H&M-ben. :D Nem kell ezekkel foglalkozni, megdicséri az ember, és tovább áll. :D

2020. júl. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Erre a kérdésre sincs jó válasz.

Slipknot 21. század legbefolyásosabb metalegyüttese(Slayer-t is inspirálták ami jelent valamit), egyik legnagyobb rajongói táborral rendeznek, látványos koncerteket adnak, változatos a diszkógráfia.

Szóval megérthető a rajongás, az hogy sokan divatból, nem tudom elképzelni.

A Nu-Metal alapvetően műfajától fogva olyan hogy a népszerűségre törekszik, könnyen emészthető.(akik ma metalt hallgatnak elég sokan Linkin Park-al vagy Korn-al kezdtek)

Linkin Park-tnak még szerintem mindig nagyobb a népszerűsége, még így is mint a Slipknotnak, mert ők még rádió-barátabb zenét csináltak.(őket tényleg adták a rádiók)


"egy zenéjüket. Hát rendesen elhúzták a szájukat, és elmentek, miközbe mondták, hogy szar a zene. "

Nem vagyunk egyformák, másrészt a Metallica régebbi számaik majdnem hogy a prog-metal kategóriába esnek(progarchives fórumon volt is belőle vita hogy a MOP,RDT,AJFA bekerüljön-e), és elég nehezen befogadhatók, nem csoda hogy első hallgatásra nem fog bejönni.(nyilván a fekete album már más)

Másrészt a zene ízlés kérdése is.(Metallica nekem sem elsők között volt, nehezen szerettem meg de egyik kedvencem lett)


"Tényleg, abszolút kreatívnak tartom az egész bandát, de mi bennük ekkora? "

Egyszerűen Nu-Metal együttes, sok rádióbarát zenével.

Nem mágia.

Metallica is csinált Nothing Else Matters-t.


"Jó, hallgassa akkor (vagy ne), de miért kell leszólni a klasszikusabb együtteseket is? (pl. Pantera, Iron Maiden...)"

Mindenkinek van saját véleménye, Judast Priest-t pl. én sem szeretem.(Pantera, meg az Iron Maiden nagyon ott van)


Amúgy én is Nu-metal bandákkal kezdtem, aki komolyabban beleássa magát elhagyja ezeket a pop-metal zenekarokat idővel.(ne vegye senki sértésnek, szeretek ezek közül sokat, de az alapképlet az hogy nem marad meg underground körökben hanem a mainstreamre tör és pénzt csinál a zenéből)


#1.Ez mellett nem tudok szó nélkül elmenni:

"legtöbb ember a divat miatt hallgatja"

Azért ennyire nem rossz a helyzet hogy valaki csak divatból hallgatja.

Itt erről van szó hogy nagyobb a népszerűsége és több emberhez eljut, többször hallja és megtetszik neki.(ha Cannibal Corpse lenne a rádióban azt hallgatnának többen)

Ráadásul tényleg könnyed, egyszerűen befogadható zene.

"Amúgy ismerőseim közül szinte soha senki nem hallgatta azt, amiket én."

Ettől egyedinek érzed magad?

Csak kérdezem, mert ez így érdekesnek hangzik.

A Metallica, a Judas Priest meg a többi elég nagy mainstream sikereken ment keresztül.(nem véletlenül adnak stadionban koncertet még a mai napig is)


A koncertpóló hordás mindenkinek szíve joga, ezért senkit nem érdemes megvetni.(én sem hordok nem mellesleg, de eszem ágában nincs senkit ezért lenézni)

2020. júl. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Ez egy elég általános jelenség, nem csak a Slipknot-ra jellemző. Nagyjából bármelyik népszerű banda/előadó nevével helyettesíthető lenne a kérdés, és ugyanúgy igaz maradna.

Úgy látszik olyan körökben mozogsz, ahol a Slipknot a divat (vagy csak erre figyelsz fel). Az én körömben pl senki sem szereti/szerette őket. Még gimiben volt egy osztálytársam, aki néha hallgatta őket, de rajta kívül tényleg nem ugrik be más.


A pólós téma meg szerintem mindig túl van reagálva. Ha tetszik neki, hát hordja, tojok én rá magasról, hogy egyáltalán ismeri-e őket. Nem árt vele senkinek.

2020. júl. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
24%
Nagyon túlértékelt zenekar a Slipknot.
2020. júl. 3. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Milyen eredményt vársz ettől a kérdéstől?


Erősen terület- , társaság- és évfüggő, hogy mire vannak rákattanva, vagy mit tartanak rossznak. Én egyetlenegy Slipknot pólós srácot láttam még évekkel ezelőtt a Lidlben, akkor még nem ismertem a zenekart, általa láttam először. Miután hazaértem, rá is kerestem a számaikra, és megtetszett a zenéjük. Errefelé pont az ellentettje van annak, amiről beszámolsz, aki "nem a Metallicát vagy a Slayert szereti, a pózer meg hülye". Nem lehet konklúziót levonni a trendekből, pláne a saját tapasztalataidat meg pár random idegent alapul véve, ehhez nagyobb és szervezettebb közvélemény-kutatás kell. Már, ha használható adatra vagy kíváncsi, és nem csak olyanokat keresel, akik úgy gondolkoznak, mint te.

2020. júl. 3. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
11%
akik bandás pólóban járkálnak publikban,azok véleménye nem számít.
2020. júl. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
6 - Megosztanád velünk, hogy miért nem?
2020. júl. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

Mindig is voltak és mindig is lesznek olyanok, akik divatból vesznek fel egy pólót. Vagy hallottak a zenekartól 2-3 számot, ami tetszett nekik, felveszik a pólót, de nem ismerik a teljes munkásságukat... Vagy csak tetszik nekik a póló. :D


Én nagyon szeretem a Slipknotot, már a '99-es albumukkal megnyertek maguknak, hordtam is Slipknotos pólót. Akkoriban még nem volt annyira ismert banda, suliban meg állandóan rákérdeztek, hogy kik ezek...

2020. júl. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%
8-as vagyok. Kérdésedre válaszolva, hogy miért jók. Nekem baromira bejött a hangzásviláguk, a hangsúlyos dobtémák, az agresszív üvöltözős részek és a dallamos betétek éles váltakozása, a szövegeik. Az egész imidzsük is telitalálat. És rohadt jók a koncertjeik. :D
2020. júl. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 a7x fan #193 válasza:
100%

Igazából vannak akik divatból kaptak rá, de vannak akik csak úgy elkezték őket hallgatni. Én nagyon sokáig nem szerettem a Slipknot-ot. Túlzásnak tartottam azt a rengeteg üvöltözést a zenéjükben. Pár hónapja kezdtem csak hallgatni őket, mert úgy voltam vele, hogy érdemelnek egy esélyt. Azóta nagyon rájuk vagyok kattanva :D A Slipknot zenéje igazából az érzelmek kifejezése körül forog. Vagy nem tudom hogy mondjam. Rengeteg érzelem van a zenéjükben, leginkább harag. Azok akik nem értik miért ordibálnak, (nem csak a Knot hanem elég sok metál eggyüttes) azoknak mondom, hogy nagyon kevés zeneműfaj van ahol a hangzás tükrözi a szöveget. Ha egy olyan dologról énekelnek ami felidegesíti őket, akkot üvölteni fognak. Ha egy olyan dologról van szó ami elszomorítja őket, akkor lassabb lesz a ritmus (bár a Slipknot-ra jellemző hogy ekkor is üvöltenek).


Visszatérve a kérdéshez, nekem nagyon tetszettek a szövegeik. A nagyjával egyet is értek. A hangzásuk is sajátos. Mind a kiabálás, mind a dobok keménysége, mind az egyszerű riffek.

2020. aug. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!