Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen előadókat, albumokat,...

Milyen előadókat, albumokat, illetve számokat ajánlanátok, ha az elmúlt évben őket hallgattam leginkább?

Figyelt kérdés

Igyekszem a legtöbbet hallgatott előadókat és albumokat összeszedni az alábbiakban (persze azok kerültek fel, amelyeket kifejezetten élvezek, és/vagy érdekesnek tartok sokszori újrahallgatás után is):


John Coltrane (Blue Train)

Charles Mingus (Mingus Ah Um, The Black Saint and the Sinner Lady)

Miles Davis (Kind of Blue, Bitches Brew, In a Silent Way, On the Corner, Sketches of Spain)

Dave Brubeck (Time Out)

Chet Baker (Chet)

The Lounge Lizards (The Lounge Lizards)

Alain Goraguer (La Planète Sauvage)

Tom Waits (Rain Dogs)

Jefferson Airplane (Surrealistic Pillow)

Beatles (Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band)

Patti Smith Group (Radio Ethiopia, Horses)

Black Sabbath (Paranoid, Master of Reality)

Van der Graaf Generator (Van der Graaf Generator, The Quiet Zone/The Pleasure Dome, The Least We Can Do Is Wave to Each Other)

The Mamas and the Papas (If You Can Believe Your Eyes and Ears)


Ezeken felül szoktam komolyzenét is hallgatni, de még nem annyira ismertem magam ki, Chopin műveit viszont bármikor szívesen hallgatom, a kortárs alkotók közül Arvo Pärt munkássága kifejezetten tetszik.


Hallgattam még a Tarkovsky Quartet Nuit blanche c. albumát is, illetve Delia Derbyshire korai elektronikus zenéit, Screamin' Jay Hawkins-tól az I Put a Spell on You is sokszor előkerült miután először hallottam a Stranger Than Paradise c. filmben.


Azt érdemes még tudni, hogy nem vagyok az a típus akinek a zene az élete, de szerintem ez látszik is, ennek ellenére viszont nyitott vagyok, azonban erőteljesen hangulatfüggő, hogy mire vágyom, néha lágy dallamok esnek jól, máskor viszont az avantgárd műveket szeretem.


Az olyan jazz énekeseket, mint Frank Sinatra, Bing Crosby, Billie Holiday szintén szerettem hallgatni, de az utóbbi időszakban ritkábban kerültek elő.


Mostanában pedig a Pink Floyd és a The Velvet Underground akik frissen kerültek terítékre.



2020. júl. 2. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindent nem ismerem, sőt inkább csak rock-ban vagyok járatos.

De ha már Black Sabbath akkor szerintem Led Zeppelin és Deep Purple is tetszeni fog:

Led Zeppelin IV

Led Zeppelin III

Led Zeppelin II

Deep Purple - In Rock

Deep Purple - Machine Head

Deep Purple - Perfect Strangers.

Meg persze a többi Black Sabbath albumot is érdemes, eléggé alul vannak értékelve pedig nagy befolyással rendelkeztek.

Aerosmith is tetszhet szerintem, meg a The Rolling Stones is:

Aerosmith - Aerosmith

Aerosmith - Pump

Aerosmith - Rocks

The Rolling Stones - Let It Bleed

The Rolling Stones - Sticky Fingers

The Rolling Stones - Exile On Main St.

Látom ismerkedsz a prog rock-kal, az nagyszerű műfaj:

Rush - 2112(ezt nagyon ajánlom)

Rush - Moving Pictures(ezt is)

Yes - Close To The Edge(kritikusok szerint minden idők egyik legjobb anyaga)

Genesis - The Lamb Lies Down On Broadway

Tool - Letarulus, Enima, 1000 Days stb.(tőlük az összes lemez)

Aztán még ajánlom Jimi Hendrix albumjait ha bejön a régi rock.

Alice Cooper-t is.

Más most hirtelen nem ugrik be.(a többi műfajt nem ismerem, másra bízom)

2020. júl. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! A Deep Purple-től a Child in Time c. számot szeretem, viszont megfeledkeztem róluk, itt az idő, hogy alaposabban is megnézzem a munkásságuk.


A többieknek is alaposabban utána fogok nézni. :)

2020. júl. 2. 19:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Rival Sons?
2020. júl. 4. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem akarlak teletömni albumokkal, szóval csak a kedvencemet írom le

Oasis - Definitely maybe

Fiatalos, friss, kicsit punkos beütésű album, nem tudom megunni, annyira össze van rakva. Ha csak pár számot hallgatsz meg, akkor a Live forever és a Slide away mindenképp legyen köztük

2020. júl. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!