Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért van az, hogy a nagyobb...

Miért van az, hogy a nagyobb rádiók csak kommersz gagyi zenét játszanak?

Figyelt kérdés

Miért nincs olyan, hogy szemezgetnek színvonalas előadók régebbi zenéiből? Pl. Depeche Mode, Moby, Nirvana, Daft Punk, Greenday, Radiohead, Led Zeppelin, Eminem (most csak random írtam párat, direkt próbáltam több stílust lefedni), tehát olyan könnyűzenéből, ami már "bizonyított" és mondjuk olyan lemezekről, amiket ilyen előadóktól kevésbé ismernek?


Ehelyett ugyanazt a kb. három tucat számot játsszák folyamatosan MINDENHOL, miközben egyik rádió jobban hirdeti a másiknál, hogy ő mennyire változatos. Ez a változatosság? Gyakorlatilag az történik, hogy 2-3 havonta elárasztanak minket az aktuális 30 kommersz számmal, és ez a kör cserélődik folyamatosan.


2020. júl. 17. 23:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi a gagyi...

Mellesleg: a hallgatottság a cél. Emiatt azt játsszák, amit a legtöbben vélhetően hallgatni fognak. Kevés rádió vállalja be, hogy olyasmit játsszon, amit mondjuk a potenciális hallgatók nem 60%-a, hanem 5%-a hallgatna.

2020. júl. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ez kell az embereknek..
2020. júl. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom...én szoktam hallani az általad említett előadóktól számokat.
2020. júl. 18. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Mellesleg: a hallgatottság a cél. Emiatt azt játsszák, amit a legtöbben vélhetően hallgatni fognak. "


De ez egy ilyen önbeteljesítő jóslat. Ha például rendre az általam említett előadóktól kezdenének játszani, akkor az emberek egy idő után megismernék azokat, és azokat hallgatnák, annál is inkább, mert egyszerűen színvonalasabb zenék. Én inkább fordítva látom: a rádió nem kiszolgálja, hanem teremti a trendet.

2020. júl. 18. 13:04
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A rádió önmagában nem teremt semmit, ahhoz nem elég. A trendet az egész média, az előadók menedzserei és a társadalom együtt "teremti", de inkább úgy mondanám, hogy teremtődik. A legtöbb trend reakció, (még akkor is ha nem radikális, vagy kifejezezten enyhe) az éppen kialakuló társadalmi helyzetre, az akkori fiatalok identitásérzése és hangulata mellé állva. Gondoljunk csak a punk mozgalomra, talán az az egyik legegyértelműbb és ikonikusabb példa, persze kirívóan felfokozott, (hiszen akkor nem számított mainstream dolognak) de az nem azt jelenti, hogy a többi nem ugyanezen, vagy hasonló elven működik.


Egyébként az általad emlitett előadók elég mainstreamek és híresek, a maguk idejében ők és hozzájuk hasonlók foglalták el a rádióadásom egészét. De ha belegondolsz, akkor sem a pár évtizeddel korábbi zenéket adták, maximum néha, hanem ezeket. A rádió nyilván mindig a jelenlegi trendet jásza, amivel semmi gond nincs, ennyi erővel lehetne egy "preferált korszak", és akármennyi idő és evtized elmúlik, a rádió ugyanazt a preferált korszakot játszaná.... Ennek őszintén, nem sok értelme lenne. De mondom a mai trendi slágerek mellett én ugyanúgy szoktam régebbi zenéket is hallani. Az általd említetteken kívül amik így hirtelen eszembe jutnak és szoktam hallami: emlekszem Dire Straitsre, R.E.M.-re, Pink Floydra, Queenre, és nem a retro rádión. Plusz egy csomó egyéb kevésbé ismert, de nagyon jó zene van a shazam listámom, amikért mind a bolt közepén álltam feltartva a telefonom, mint egy idióta, az évszámaik meg tök vegyesek.

2020. júl. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
*rádióadások
2020. júl. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát pl ezeknek amit felsoroltál milliárdos nézettségű egy-egy zenéjük, így én sen értem, a pop amúgy is megy ki a divatból de akkor is azt erœltetik már vagy 15 éve
2020. júl. 19. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 MolotovPunk ***** válasza:
Az fm rádiók többségében lakossági tucatzenéket adnak.Én ezért nem is hallgatok már rádiót.Online internetes rádiókban viszont vannak jók is,ahol olyan értékes zenéket is játszanak,amit Fm-s rádiókban soha sem fognak leadni.Online rádiók között ki tudod választani,hogy milyen stílusú zenét/rádiót akarsz hallgatni,míg a sima frekvenciás rádiókban csak főleg a trendi nyál zenék mennek 90 százalékban egész nap.
2021. márc. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!