Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hangszerek minél pontosabb...

Hangszerek minél pontosabb meghatározása ?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=I0snj_WZ804

Úgy vélem, az első 1 percben hallható az összes "hangszer", ami a műben előfordul. Legyetek szívesek mindet megnevezni!


Késhegyig menő vita folyik arról, ami sztem nem vita tárgya, de inkább kérdezek. Képtelen vagyok hinni, hogy a mű legelső hangszere (0:06-ig) valóban a klasszikus harmonium lenne, mint azt egy ismerősöm állítja. :o

Tényleg nem sokkal újabb elektromos hangszerféleség, szintetizátor?


Ha létezik ilyesmi --további vitát megelőzendő-- legyetek szívesek, küldjetek vmi magyar nyelvű leírást, összefoglalót arról, kik ők, milyen hangszer(ek)en játszik a szerzőpáros Derek&Brandon Fiechter...

szóval, ahogyan a műveltebbek mondanák: a zenei munkásságukról!

Köszönettel...



#zene #hangszer #barokk #Derek Fiechter&Brandon Fiechter
2020. júl. 22. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

0:06-ig 100% hogy az egy csembaló. Utána megszólal egy cseleszta is. Ezeken kívül még a fuvola biztos, a többit nem tudom megmondani sajnos. Kommentekben ezt a három hangszert a szerző is megerősíti, ha elég mélyre görgetsz.

2020. júl. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsövel, nem harmónium és nem elektronikus valami, hanem csemballó, ami szól.
2020. júl. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Mojjo ***** válasza:
91%
Off és sorry, de nekem döbbenetesen furcsa, hogy valaki tudja, mi az a harmónium, de nem ismeri fel a csembaló hangját.
2020. júl. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

# 3 ! Nem is állítottam, hogy "szakmailag" a topon lennénk,

illetve, hogy nem egysíkúak és rendkívül hiányosak az "ismereteim", de nem volt a szabályzatban, hogy a GyK.-n csak vérprofik és tökéletes hallásúak tehetnek fel kérdést! :)

Köszönöm szépen a vájtfülűek válaszait, éppúgy, mint Mojjo kritikáját.

Ha vki. a kérdés második felére is tud vmi tanulságos infót mellékelni, kérem, ne fogja vissza magát! További szépet és tartalmasat: üdv mindenkinek!

2020. júl. 22. 15:59
 5/9 Mojjo ***** válasza:
100%

@3: Félreértesz :) Arra utaltam, hogy borzasztó kevesen tudják, mi az a harmónium, az emberek többsége soha nem is hallott volna. Az, hogy te és a vitapartnered ismeritek ezt a hangszert, már azt jelenti, hogy azért képben vagytok eléggé mindketten.

Ami miatt furcsa volt nekem, az az, hogy a csembalót (a hangjával együtt) sokkal többen ismerhetik. De ez véletlenül sem kritika :)

2020. júl. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mojjo! Meglátnál minket, szakadnál a röhögéstől!

Az, hogy a harmóniumról hallottunk, csupán élelmedett korunkkal tudom indokolni:) Úgy képzelj el minket, 2 elvetemült vén satrafát, hogy az egyik a

+9-es dioptriával olvas fel a másiknak, míg a másik egy ócska hallókészülékkel sem akarja feladni a zene adta élvezeteket és imád vitatkozni. :)

(ahogy ti ma mondanátok: szívatni a másikat)

Mivel az offok kérdése ez, mellékelek még valamit: nagyon "durva" választ kaptam rá, persze, a legnagyobb jó szándékkal. Ti tudtok rá vmi...közelebbit?

A "Főtér" című sorozat főcímzenéje? Zeneszerzője, a dal címe?

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__muveszet..


U.i.: Kivétel nélkül, mindenkinek ment a zöldpötty, üdv és további szépet!

2020. júl. 22. 16:42
 7/9 Mojjo ***** válasza:
100%
@6: Nem is szabad feladni a zene élvezetét :) Csak így tovább :)
2020. júl. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezö: csak magyaul érdekel a szerzöpáros, vagy angol/német szöveg is lehet?
2020. júl. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igazából csak magyarul tudunk, illetve, már ott is ejtünk helyesírási hibákat.

Komoly büntetés az is, hogy sok elektronikai készülékhez sem adnak magyar leírást, de az internet meg tényleg kész katasztrófa!

Tömegével önti az angol nyelvű információt, aztán néha odabiggyesztik, hogy "Oldal lefordítása" ...és kapunk egy olyan zavaros nyersfordítást, amiből tényleg csak az tud félreérthetetlen és valós adatot kiszedni, aki az angol nyelvű klasszikusokat is eredeti nyelven olvassa.

Némettel még úgy-ahogy megbirkóznánk, de ha létezik magyar leírás, akkor mindenképpen magyarul kérnénk, ha lehet.

Előre is köszönjük!

2020. júl. 23. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!