Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért olyan népszerű a retró...

Miért olyan népszerű a retró rádió miért hallgatják annyian, illetve miért nincs egy normális rádió sem Magyarországon?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok amúgy férfi de én már vagy 10 éve amúgy sem hallgatok rádión zenét közvetlen, arra ott van a youtube stb, zene streaming szolgáltatás stb!


Csak amikor pl anyámnál vagyok ott ez szól általában meg a buszon is, amúgy vidéki vagyok!


Szóval csak azt nem értem hogy, mitől ilyen népszerű ez a rádió értem hogy retró meg stb gondolom én fiatal vagyok idősebbeknek más az ízlése, meg régi emlékeket idézhet fel gondolom, de nem akarok ezért senkit sem megbántani anyámnak sem mondom,hogy ez meg az stb, csak engem idegesít hogy ha pl a buszon nem dugom be a fülhallgatómat amin a saját zenéimet hallgatom akkor azt kell halgassam és nekem ezek eléggé hát nem is tudom, úgy érzem magam mintha tényleg azokban az időkben lennék olyan lehangoló legalábbis számomra, de már több kortársam is megjegyezte ezt főleg hogy falu stb eleve elmaradott, idősebb emberek gondolkodása sem összeegyeztethető a fiatalokkal, nem jönnek ki főleg a legtöbb!


A másik meg az hogy ugye ez a leglátogatottabb ugye nagyon másik nem is nagyon van ez az egy kereskedelmi rádió ez előtt ugye volt a class FM még az is vállalhatóbb volt mint ez, a műsorok is jobban voltak rajta amúgy, de ha már más nem akkor én inkább atkapcsolnánk a Petőfi rádióra vagy esetleg a rádió 1 már ahol van mert az utobbi nem minden körzetben van még aki pl annó szerette ám morning show-ot az sem kapcsolt az a rádió 1 re miután oda kerültek Balázsék szóval nem értem!


Még annyi hogy ugye egy aktuális rádióban ugye mindig cserélődnek a zenék stb éppen aktuális stb de nem hiszem el hogy pl akik hallgatják ezt a rádiót és hogy a retró zenék között csak összesen az a 10-15 szám van már amit játszanak amióta elindult kb 3 éve nem hiszem el huhy aki retró rajongó is pl nem unja megy hogy kb mindig ugyan az a zene pörög éveken keresztül ez azért elég vicces az meg pláne hogy leghallgatottabb, főleg úgy hogy ne tudj megújulni volt olyan nap is amikor anyámnál voltam hijy egy nap 1 zene 3× is lemegy!


És azt leszögezem hijy ezzel nem vitatkozni akarok mindenki azt hallgat amit akar de az hogy nincs egy normális rádió ahová a toplisták kerülnek stb az elég égő hijy pl most feltételezem hogy egy nagyobb városban talán ez szól munkahelyeny étterembe, cukrászdában, szóval értitek nem biztos hogy ez mindenkinek jó hangulatot vált ki ha pl Zalatnai cinit kell hallgatnia pl egy idősebb ember is miért nem nyitott pl az új zenékre stb így nem is ismeri őket és azt gondolja hogy a mai zenék rosszak!


Ennyi lenne még még az hogy ezzel nem akarok leszolni semmilyen korosztályt vagy stílust stb de értitek hogy mire akartam kijukadni, legalábbis remélem!



2020. júl. 25. 21:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Amióta nincs Music FM, azóta én se hallgatok rádiót. Sőt a mai trending zenékből is kevés tetszik. Inkább az egyedibb, kevésbé egyforma zenéket szeretem.
2020. júl. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez országos,mindenhol lehet fogni.Melóhelyen is ez szól,már unom mikor 1előadótól csak 2-3 számot nyomnak,mikor van több is.
2020. júl. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen sajnos, ezért megért kinyírni a class fm-et! Na igen értem én hogy országos és mindennhol lehet fogni de akkor inkább már Petőfi rádió!

Egyébként inkább hallgatnénk akármilyen mai zenét is mint hogy ez szóljon de hát ez van de azért eléggé tré!


A music FM et nem ismertem meg annyira nagyon egyiket sem igazából soha nem hallgattam nagyon rádiót de akik hallgatták ott legalább a kicsit ízlésesebb class FM ment azelőtt!

2020. júl. 25. 21:55
 4/14 A kérdező kommentje:

Egyébként ha már trending zenére gondolsz ott nekem sem tetszik mind főleg amik a tiktok-ról lettek népszerűek na azok meg aztán pláne, meg maga a tiktok is egy trágya!


Pl az ilyen SAINt JHN - ROSHES, meg az ilyen dance monkey felé marhaságoktól egyenesen rosszul vagyok hagyingerem lesz az ilyen vinnyogos zenektől ezeket meg a kisebb öcsém szokta bomböltetni nem tudom mi ebben a jó

2020. júl. 25. 22:00
 5/14 anonim ***** válasza:
A külföldi rádiók se jobbak, ott is inkább egyforma, gagyi zenéket játsszanak
2020. júl. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert még mindig ez a legjobb, ami inkább a többi rádiót minősíti. Normális, hallgatható zenéket játszó rádiót csak neten találsz.
2020. júl. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom lehet kinek mi, végülis nem lenne ekkora hallgatói bázisa, nem tudom az hogy, legjobb azt sem mondanám szeirntem egy olyan korú ember lehet, nem hallgat már rádiót, mint az én korosztálytom, a tőlem fiatalabb korosztály meg pláne!

Egyébként meg de igen ha már mindenképpen rádió, akkor inkább a rádió 1, vagy Petőfi rádió, de innen is látszik hogy inkább már csak tényleg az idősebb korosztály hallgat rádiót pl most gondolok itt anyamra is pl olyan 50 körül, de ez csak egy feltételezés, de valószínűleg igen nem hiszem hogy a 10-40 és korosztálynak akik nem éltek akkor amikor voltak ezek a zenék, hogy ez nekik (nekem) tetszene persze jó van kivétel lehetséges, de inkább az állandó ismételgetés az ami kiakaszt már pedig nem sokszor vagyok buszon, de anyunál inkább na mindegy is végülis elviselhető!


Értem én hogy külföldi rádiók is hasonlók de ott lelgabb több a választék, gondolom?

De már az is jó lenne nekem legalábbis, hogy nem a rendszerváltás előtti zenéket kell hallgatni rajta nonstop körbe körbe! Meg az én hangukatomnak is inkább kellemes lenne, hogy ha mai zenék szólnának szerintem bárhol legyen az ahová bemegyek nyilvános helyen ahol épp a rádió szól!


Ja én igen én sokat dumálok de mint már mondtam hogy ha a zenéről eltekintünk, a műsorvezetők is olyan erőltetett szeirntem bár lehet hogy mégsem de akkor elvileg akik ott vannak műsorvezetők, akkor szerintem nekik is retró zene rajongónak kell lenniük, mert ha nem akkor az nagyon hallatszódna!


Na mindegy egy szó mint száz gondolom erre volt igénye a többségnek mármint úgy értem idősebb korosztály rádiózik már csak inkább és akkor nekik biztosan jó lehet ez

2020. júl. 27. 00:47
 8/14 A kérdező kommentje:

A másik meg nem is tudom de amíg class FM volt inkább hallgattam, azt ahogy a morning show-ban Balázsék ökörködtek, meg ott azért valamennyire trending volt, jó tudom hús a rádió 1 én van a műsoruk y persze magam nem keresnék rá neten és hogy úgy hallgatnám mert annyira nem érdekel de míg közép sulis voltam anyámnál akkor is szólt a rádió és akkor ez ment jó volt úgymond háttérzajnak meg ha jól tudom talán közben be be nyomtak zenéket is talán bár erre már nem emlékszem annyira!?


Amúgy azt hogy érted hogy az pl a többi rádiót minősíti a retró a legjobb a többi meg nem nem értem, nem lenne jobb bárhol inkább a rádió 1, vagy Petőfi,ott újak mennek és itt is forog a zene körbe körbe az a pár szám de azért itt be iktatnak néha újakat, és így azért változatosabb meg úgy is hogy rádió, nem értem ti akik szeretitek a retró rádiót nem unalmas már hogy pl egy szám lepörög egy nap többször is már kb az indulása óta mert azóta az a pár szám forog rajta évek óta szóval nem értem?!


Jó persze ugyan úgy mint a többin de ez most olyan mint ha pl a rádió 1 kétezres évek elején indult kb és az akkori zenékből vettek párat és még a mai napig az pörög szólva nem fektetnek be új számokra, előadókra, és mégis sokan hallgatják nincs változatosság, persze régi zenékre gondolok a retró rádióra és azért volt több régi zene is gondolom azokból a korszakból és azt pl meg mégsem játszotta!


És pl anyám szerette balazsékat minden reggel halgatta de mikor megszűnt a class fm akkor Petőfi vagy rádió 1 szólt aztán mikor indult a retró azóta az megy nem értem akik szerették hallgatni őket Balázsékat azok inkább nem hallgatják többet pedig csak másik adóra kéne kapcsolni?!

2020. júl. 27. 01:01
 9/14 anonim ***** válasza:
65%

feltételezem azért, mert a sok „régen még jó zenék voltak” boomer a sótlan, unalmas műsorvezetőkhöz is hozzászokott a Retrón.


Én sem vagyok nagy Bochkor fan, de el kell ismerni, hogy még mindig jobb műsorvezető, mint bárki most Magyarországon.

Nálunk sajnos irodában mindig szól a rádió, és egyszerűen nincs normális rádióadó, se műsorvezető. A Sláger FM még elmegy, a többi hulladék, a Retro is épp úgy egy rakás trágya, mint a többi, csak azon a régi túlértékelt hulladék zenék mennék, nem a mai mainstream xarok. Az ilyen Hepiendre-féle műsorvezetőkről meg inkább nem fejtem ki a véleményem. amit a Rádió 1-en összebohóckodik az 3 szerencsétlen bohóc, meg inkább hagyjuk.

2020. júl. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%
Valahogy a magyar emberek nem ismernek más zenét a retrón, hip hopon meg rockon kívül (tisztelet a kivételnek).
2020. júl. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!