Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi számít jó zenei ízlésnek?

Mi számít jó zenei ízlésnek?

Figyelt kérdés
Majdnem minden zsanrában vannak kedvenceim, ez baj?

2020. aug. 25. 23:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs univerzális jó. Az a jó, amit a másik személy jónak érez. Lehet hogy szerintem jó, más szerint meg nem.
2020. aug. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval.


Az jó, amit te jónak érzel :D


Szerintem nincs is olyan hogy "jó" ízlés. Inkább olyan van hogy egyedi vagy hétköznapi. De ne gondold rossznak az ízlésedet, mert "mindenevő" vagy. :D

2020. aug. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más tetszik, ez így van a zenével is. Én szinte csak rappet hallgatok, sokan meg utálják, én hányok Missh-től, más meg rajong érte.
2020. aug. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Nincsen jó vagy rossz ízlés, de leírok pár dolgot, amik szerintem fontosak.


Ne csak vakon a slágerlistákról hallgasd a legnépszerűbb számokat, és ne egy forrásból tájékozódj. Fektess bele egy minimális időt, hogy új dolgokat keress. Igyekezz teljes albumokat hallgatni, ne csak random számokat. Sokszor rengeteget hozzáad az élményhez ha elejétől a végéig hallgatsz egy albumot.


Nem baj az sem, hogyha leginkább egy műfajt hallgatsz, szerintem ez például azért jó mert sokkal mélyebbre tudsz ásni. Viszont néha muszáj hogy kilépj a komfortzónádból. Míg ha az összes műfajba bele akarsz hallgatni, akkor sokszor akaratlanul is csak a leginkább mainstream dolgok jutnak el hozzád.

2020. aug. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
Metal, hard rock, italo disco, hi-nrg, trance, ezek a jó műfajok általában.
2020. aug. 26. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan hogy jó izlés. Ha van egy szép csaj aki nekem bejön és neked nem akor kinek van jó izlése? Az emberben bele van rakva már születése óta hogy ő milyen zenét szeret (pl valaki hardbass-t, rockot stb...) És mivel mindenki különböző igy mindenkinek más minden tetszik (és ezt nem ugymondom hogy 1 ember van a földön és ő neki tetszik az a zene a többi 7 milliárd embernek meg nem tetszik ezzel azt mondom mindenkinél változó.)
2020. aug. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
29%
Nem igazán értek egyet itt senkivel. A "szép" és a "csúnya" relatív, mindenkinek más, a "jó" és a "rossz" viszont nem. Meg lehet határozni, hogy egy dal jó-e vagy sem, ha megnézzük a szövegét, mondanivalóját stb, függetlenül attól, hogy tetszik vagy nem tetszik.
2020. aug. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#7 De rengeteg zenében nincsen szöveg, vagy éppen nem a szövegen van a hangsúly. Egy metál, elektronikus, vagy jazz műfajnál akár teljes albumok vannak szöveg nélkül. Hogyan akarod ezeket objektíven hasonlítani egy pop vagy egy hip hop számhoz? Sőt, még ezeknél a műfajoknál is vannak olyan számok amelyeknek primitív a szövege de zeneileg kiemelkedőek lehetnek. Ami megint csak bizonyos fokig szubjektív.


Én mondjuk sok hip hopot hallgatok, és sokszor tényleg fontos számomra a szövegek igényessége, jelentése, de ez semmit nem ér ha zeneileg nem érdekes. Ha mutatnék szerintem kiemelkedő szövegeket, akkor is lehet hogy itt sokaknak nem tetszene, mert nem ismerik annyira a műfajt, más előfeltételezéseik vannak, egyszerűen mást keresnek a zenében mint én. A jó szöveg is nagyon szubjektív lehet szerintem.

2020. aug. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ami Neked személy szerint tetszik, ennyi a lényeg. Lehetőleg ami tényleg tetszik, nem pedig hallgatom, mert a szomszéd is azt hallgatja, meg a haverok fele stb.
2020. aug. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%
Én kifejezetten rosszul vagyok a 2015 utáni zenéktől.
2020. aug. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!