Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A P.mobil Főnix madár c.dala...

A P.mobil Főnix madár c.dala miről szól? Azt érzem, hogy van benne vlmi áthallás, de nem tudok rájönni egymagam...

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a P.mobilt, de nem tudom, hogy ez a számuk miről szól.

Illetve, valamiért sosem értettem a szöveget(nem hallottam ki) csak annyit, hogy "minden perc, minden nap..." komolyan :D

És csak koncerteken hallottam, még itthon youtubeozás közben sem akadtam rá, csak szintén koncert felvételen :D

Nemrég talátam rá, piszkosul jó benne az orgona, és Vikidállal és/vagy Tunyóval egyaránt jó ❤❤❤



2020. aug. 31. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:

"Sötét hegy, fekete fa, fekete ágon sötét árny.

Ott éli magányos életét a vad főnix madár.


Minden perc, minden nap azért van, hogy utód legyen.

Életéért új életű gonosz nagy madár legyen.


Szárny suhan, rettegést, fájdalmat hordozó

Minden gyenge állat fél, karmaitól bújik el.

Minden perc...


Életében egy a cél, utód legyen amíg él.

Fészke villám, álma vér, mindig rabol sosem kér.

Minden perc...


Égő fészke elvilágít, látják mind az emberek

És a hajnali nap első sugarát egy acéltojás töri meg.

Minden perc…"

2020. aug. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, a szöveg már megvan, a jelentését nem tudom :D

Bocsi, ha rosszul írtam vlmit!:)

Köszi azért ! :*

2020. aug. 31. 16:08
 3/6 anonim ***** válasza:

2


A főnix madár a legenda szerint élete vége felé fészket rak és magával együtt fölgyújtja.A hamvakból pedig egy fiatal madár születik.

2020. aug. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, ezt tudom :D

A Harry Potter-ben is volt egy ilyen momentum, de én a mögötes tartalomra gondolok.

Hogy amikor megírták a szöveget, akkor mire gondoltak ?

Mint Lórinak az a szövege, hogy

"Éljen a közönség és a zenekar megbonthatatlan barátsága!”

Tehát kifigurázta őket, meg a többi dalszövegeiben is vannak kétértelmü dolgok :)


Csak ennél a Főnix éjszakájánál nem tudom, hogy mi lehet az :/

2020. aug. 31. 16:43
 5/6 anonim ***** válasza:

akár:


[link]

2020. aug. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
Legfeljebb valami nemzeti forradalmi szellemet gondolok bele, mint egyszer majd újraéledő főnixmadár, de azért nem kell túl sokat kihallani ezekből a gyermeteg szövegekből - nagyon gyakran csak hallottak valami jó Deep Purple vagy Led Zeppelin hard rockosabb, már-már metál nótát és azt próbálták különösebb belső tartalom nélkül stilisztikailag lemásolni. Szóval sokkal valószínűbb, hogy semmi nincs benne, csak ez a főnixmadár téma acéltojással kellően tökös, kemény metálos.
2020. szept. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!