Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mekkora a különbség a fenti...

Mekkora a különbség a fenti szomszéd által keltett kopogó zajok áthallása a panel és tégla építésű lakás között?

Figyelt kérdés
Lehet akár rosszabb a tégla?

2020. jún. 15. 10:01
A kérdező szavazást indított:
Tégla esetén jobban áthallatszik
Változó
Panel esetén jobban áthallatszik
Kb ugyanaz
37 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A tégla társasházak szerkezete is beton, mint ahogy a födémek is. Ugyanúgy vezeti a hangot.
2020. jún. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Inkább attól függ hogy milyen burkolat van a felső lakó padlóján. Nálunk minden lépést hallani mert régi mozaik parkettája van a fölöttünk lakónak.
2020. jún. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
2020. jún. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
En egyszintes tegla csaladiban lakom, de a plafon 100%,hogy nem tegla. Tobbszintesnel is szerintem attol fugg, hogy mibol van a mennyezet.
2020. jún. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Belvárosi téglában lakom, a múlt század elején épült. A felettem lakó teljes napirendjét tudom. Parkettája van, ami recseg, és kopog, papucsban jár, esténként fél hattól tízig az M1 csatornát nézi.

Mindemellett a mellettem lakó szomszéd padlózörejeit is érezzük a talpunk alatt: két gyerek ugrándozik, akkor én pattogok a fotelomban. Szóról szóra halljuk miről veszekednek a gyerekek és az apjuk hogyan dorgálja őket. Telefon, mikró, mosogatógép bekapcsolása is tisztán áthallatszik, és ha meg vannak fázva, akkor az orrfújás és az egész éjszakai köhögés, horkolás is. 18 éve lakunk itt, azelőtt én panelban nőttem fel, azaz ott is eltöltöttem 18 évet. Ugyanaz, nincsen különbség.

2020. jún. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

1 éves újépitésü ytong beton ház.

Fejünk felett senki de az alsó és oldalsó szomszèdtól is jönnek kopogó hangok.Na erre varrjál gombot😏

Az oldalsó szomszéd elég nyugis ritkán vadul be

de az alattunk lakókról mindent tudunk,trappolás,kopogás,dübörgés

Addig van csend amig nincsenek itthon.Persze egy tüsszentés is simán áthallatszik.Ha valaki hétvégén vendégeket fogad nem alszik az egész ház.

Egyébként minden lakásban laminált padló van.


A legfőbb dolog a hangszigetelés.Szerintem mindegy miböl van a ház.

Ha spóroltak a hangszigeteléssel vagy valahol hanghidak vannak ott bukta az egèsz.


Laktam régi téglában is,egyik oldalról sem,alulról sem, de a felsőktöl sem jött soha semmi hang.

2020. jún. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs jelentosege. Olyan regi lakasban is laktam, ahol a parketta, parnafak alatt eszmeletlen, kb fel meter salak volt, es hallattszott.
2020. jún. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem nem anyag kérdése. Technológiáé és lakás elrendezésé. Pl. tud brutális lenni egy laminált lap is az alsó lakó számára, ha a felső nem fektetett kellő hangsúlyt az "alászigetelésre".

A régi polgári tégla lakásoknál is lehet gebasz, ugyanis sok esetben a hatalmas lakásokat ilyen olyan pici lyukra osztották kitudja milyen metodika alapján, milyen megoldásokkal.

A panelek olyanok, amilyenek. Szerintem kevés ember van, akinek nincs legalább egy élménye velük. Mi pl. az alsó szomszédainktól hülyültünk meg állandóan. A mellettünk/felettünk élőt sosem hallottuk, mintha üres lakások lennének.

Most újszerű (10 éves) tégla házban lakunk. Alulról semmilyen zaj nem jön fel. Felettünk egy középkorú nyugis házaspár lakik, csak akkor hallani tőlük zajt, ha az unoka náluk van és gurítja a dömpert a lakás egyik végéből a másikba a járólapon, de az is teljesen elviselhető.

A két falszomszédtól azért a kiabálást, hangosabb zenét, köhögést, tüsszögést áthallani. Az sem mindegy milyen a kialakítás. Szerintem rendkívül szerencsétlen elrendezés, hogy a mi hálónk túlsó oldalán a szomszéd amerikai konyhájának a nappali része van. Ők gyakorlatilag az alvó énünk mellett élik az életüket. :D

A másik szomszéddal amerikai konyha-amerikai konyha kapcsolatunk van, így semmi gond, egyáltalán nem zavarnak.

Összességében én mindig azt mondom, hogy társasházban élni egy külön életforma. Aki minimális élettel járó zajokat sem tud elviselni (pl. hogy reggel óbégat a szomszéd csaj a kutyájával, mert megint a szőnyegre pisilt), annak nem való a társasház. Mi ezeket tudjuk járulékos, nem zavaró zajoknak tekinteni.

(Persze más kérdés, ha idióta a szomszéd, állandóan bulizik, vagy szándékosan hangoskodik. Azt én is nehezen viselem.) Vagyis a leglényegesebb talán a szomszédok milyensége.

2020. jún. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

ma 10:49

Én öt évig laktam a Nagy Fuvaros utcában. 40cm-es téglafalak - egyetlen neszt nem hallottam soha. Azt is 3 év múlva tudtam meg véletlenül h9ogy a felettem lakó varrónőként dolgozik otthon, és egész nap zakatol a nem kis házi varrógépe.

2020. jún. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő fajtában laktam, nekem kb ugyanaz volt.
2020. jún. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!