Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárt válasszak?

Milyen gitárt válasszak?

Figyelt kérdés

Eddig csak akusztikus gitáron játszottak, most viszont el szeretnék kezdeni elektromoson is játszani.

Milyen kezdő gitárr ajánlanátok, ami jó ár-érték arányban?



2020. szept. 12. 08:19
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, és azt elfelejtettem hogy a kerwt ilyen 60-70 ezer lenne
2020. szept. 12. 08:23
 2/9 anonim ***** válasza:
Squier mustang
2020. szept. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Ez a gitár mennyire jó szólókra?

Pl. Guns N' Roses, RHCP

2020. szept. 12. 23:52
 4/9 anonim ***** válasza:

Olyan gitárt kell venni, aminek a hídfelöli hangszedője dupla. Ebben az árkategóriában én leginkább japán hangszerek olcsóbbjait javasolnám, használtan. Azért azt jól meg kell nézni, hogy miféle a gitár, nehogy beleszaladjunk egy olyan felújítási spirálba, ami több tízezer forintra rúg.


És, ha már javasolni kellene valamit, akkor legyen a Yamaha Pacifica 112. Sajnos rossz hír, hogy szükség lesz erősítőre is, ami megint csak egy vagyon, szóval érdemes gondolkodni:)

2020. szept. 13. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én inkább egy vintage-v6 stratot és később humbuckert tennék a hídba ha kell. Csupán annyi hogy kényelmetlenül magas a felső nyereg amit szakemberrel vagy ha ügyes vagy magad be kell állítani.
2020. szept. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hangzásra leginkább azt mondanám, hogy Slash-hez hasonlítson
2020. szept. 13. 16:40
 7/9 anonim ***** válasza:

A Mustang pont jó arra amit írsz. Azt nem tudom h lány vagy e, vagy mekkora vagy, ha kisebb a kezed, akkor azért is jó a mustang, mert rövidebb a nyaka pár centivel mint a legtöbb gitárnak, és így kényelmesebb a mélyebb hangokon játszani.


Meg azáltal h rövidebb a nyaka, a húrok is lazábbak lesznek. Tehetsz rá vastagabb húrokat, és ugyan olyan könnyű lesz lefogni, mint más gitáron a vékonyabb húrokat.


Nekem Jaguarom van, aminek szintén rövidebb a nyaka, csak az nem érhető el ilyen árban. Előtte egy stratocasterem volt, de sokkal kényelmesebb nekem a rövidebb nyak.

2020. szept. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
RHCP-hez pont hogy single coil ami passzol. Fender squier affinity ami ennyi pénzből szóba jöhet. Slash-t meg humbuckerrel játszik az ember, tök más, Epiphone Les Paul Studio, vagy kipróbálnék még pár Harley Bentont is ebben az árkategóriában, nem kell tőle megijedni...
2020. szept. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha Slash féléket akarsz gitáron akkor mindenképp a stratocastert és származékait mint a mustang és a jaguar hanem egy mahagóni testű LP-t vegyél. Tudom, nem olcsó mert a Vintage v100 saradise Slash szignós gitárja is 130 körül van most újonnan de ennek legalább olyan a hangja és jóval olcsóbb mint egy Gibson.


[link]

2020. szept. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!