Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen elektromos gitárt...

Milyen elektromos gitárt válasszak és mi kell hozzá?

Figyelt kérdés

Akusztikuson tanultam meg játszani, de rájöttem, hogy váltanék elektromosra.

Milyen típusút ajánlotok (lehetôleg ne nagyon drágán, olyan 100k körül gondoltam mindennel együtt)? Heavy metált vagy death metált szeretnék játszani, így ehhez igazítva várom az ötleteket. Illetve még milyen felszerelés kell hozzá, hogy tisztességesen el tudjak játszani egy metál dalt? (Erôsítôk, effektek...stb. de ebbôl is milyen fajta?:D)

Bocsi a tudatlanságomért, én csak amolyan self-taught akusztikus gitáros vagyok, elektromos még sosem volt a kezemben.



2018. jún. 12. 08:34
 1/4 Mojjo ***** válasza:

Ha mindennel együtt, erősítőstől, kábelestől, gitárostól 100k-ból akarod kihozni az egészet és még effektet is akarsz, akkor sajnos rossz híreim vannak. Egy normális, bőven nem olyan hűde felsőkategóriás, csak értelmesen összerakott gitár önmagában minden nélkül is többe kerül ennél. Főleg az általad mondott célra egy harapósabb, nagyjelű, sőt, akár aktív hangszedővel szerelt fajta. És akkor nincs még mellé semmi, ami kellene - és ami minimum még egyszer ugyanannyi lenne.


Én azt javaslom, hogy ezt a dolgot most jegeld, gyűjtögess még, addig nézz körül neten, nézegess gitárokat, erősítőket, hogy tisztuljon neked is a kép, menj el hangszerboltokba, minél többe, próbálj ki minél több mindent, beszélgess az eladókkal,és ha összegyűlik egy legalább 200, de inkább 250 ezer, akkor vágj bele a dologba. Már te is sokkal jobban fogod tudni, hogy mi is kell neked, és talán már valamit ki lehet hozni a dologból. De összességében jóval-jóval kisebb az esélye, hogy csalódás lesz a vége, mintha most így, konkrét elképzelések és ismeretek nélkül egy százasból akarnál valami felszerelést összehozni.


Ha mégis nagyon most akarod, igencsak erősen kompromisszumos megoldásokat lehet csak ennyiért találni. Kezdéshez az effekteket (gondolom valójában torzító pedált értenél leginkább ezalatt) szerintem felejtsd el, amit valahogy meg lehet próbálni kihozni a keretből az egy girár, egy erősítő és egy kábel.

Használttal járnál leginkább jól, de mivel a használt kínálat folyamatosan változik, konkrétat nehéz javasolni. Ha újonnan vennél, akkor egyetlen gitár jöhet szóba a keretből, a Cort XK-5:

[link]


Emellé még egy alap kis tranzisztoros gyakorló kombó, mondjuk egy Blackstar:

[link]

meg a kábel fér bele, és ennyi.


A Blackstar kombón a super crunch meg az od1, od2 beállításokon el lehet egy darabig szórakozni, de ha halálmetál a cél, legalább egy ilyen pedál minél hamarabb kell:

[link]

2018. jún. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! Igazából én sem arra gondoltam, hogy most azonnal akarom elkezdeni, még csak nézelődöm a témában és érdekelt, hogy miből mire lenne szükségem.

Azért gondoltam, hogy nem adnék ki egyből annyi pénzt, mivel még kezdő vagyok elektromos gitár terén, bár a későbbiekben akkor úgyis be kell szereznem valami komolyabbat.

Lehet az lesz a legjobb, ha még gyűjtögetek.😀 De persze még kérdezősködni fogok sokfelé.

2018. jún. 12. 12:01
 3/4 Mojjo ***** válasza:

Én azt javaslom, hogy gitároknál a Cort, az LTD, a Jackson meg az Ibanez háza táján nézz majd szét.

Pl kicsivel 100 felett egy Ibanez RG421, vagy egy Cort KX300 igen jó választás lehet, főleg az utóbbi, EMG hangszedőkkel:

[link]

2018. jún. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én egy ilyet vettem abszolút kezdőnek: [link]

Ennél olcsóbbat nem igen fogsz találni.


Plusz egy leginkább thrash hangzású effektet, azt nem találom, 15k körül volt árban. Az egész jó, plusz adapteres, nem elemes, ami nekem fontos volt.


Ilyen olcsón nyilván nem a legjobb hangzású, de arra pont elég, ha tanulni akarsz rajta, de felvenni vmit/koncertezni nem javasolnám.


Pengetőből meg közepes/kemény jó az ilyenhez, ha van rajta "sand grip", annál jobb, mert nem fog annyira csúszni.

2018. nov. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!