Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Aki nem tud énekelni, annak...

Aki nem tud énekelni, annak automatikusan rossz hangja van, vagy tanulható?

Figyelt kérdés

Meg lehet tanulni énekelni, ha például abszolút botfülű az ember, de a beszédhangja jó?


Kicsit bővebben: nekem például a beszédhangom mások elmondása szerint nagyon jó. Általános iskolában a magyar/dráma tanárom akart vinni szinkronképzésre, mert volt rá lehetőség, de akkor a középsulis felvételi miatt nem vállaltam. Ellenben mindig minden szereplésre, hangos beszédre, hangos olvasásra engem kértek fel mind általános mind középiskolába, mondván nekem olyan jó hangom van, szeretik hallani.

Volt egy "énekes" osztálytársam is, aki az első találkozásunkkor odajött és mondta, hogy úristen mennyire jó hangom van, bárcsak neki is ilyen lenne. Én ezen mindig elcsodálkozom, mert pl. ha énekelni kezdek az egyenesen fájdalmas a külvilág és a saját részemre is :D És ezt nagyon nehezen hiszik el, mígnem meghallják és bebizonyosodik.


Viszont maga a hangom állítólag jó. Ezt lehetne jó énekhanggá is képezni, vagy a jó beszédhang soha nem egyenlő a jó énekhanggal hamisság ide vagy oda?


Pusztán elméleti szinten érdekel a kérdés, mert mindig annyira csodálkoztam, hogy dicsérik a hangomat, míg én egyenesen borzalmasnak találom, de én mindig azzal hoztam össze, hogy aki nem tud énekelni annak rossz a hangja kész passz. Nem tervezek énekesi karrierbe kezdeni még véletlenül sem, mert nem szeretek szerepelni és részemről 100% lehetetlennek is gondolnám hogy ebből ki lehetne hozni bármit is :D


2020. szept. 12. 12:25
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Jól ki lehet kupálódni még akkor is, ha rendesen ilyen betonjárdán biciklizős technika van beleépítve. Csak piszkosul akarni kell, jó sokáig.
2020. szept. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!