Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van köztetek olyan ember, aki...

Van köztetek olyan ember, aki egyáltalán nem naiv, rögtön átlátja mások rossz szándékát és nem kell elítélnie senkit sem előre, hogy ne bízzon meg benne, hanem csak úgy automatikusan átlásson rajta?

Figyelt kérdés

2012. szept. 12. 22:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha valaki már átvert, abban sosem fogok már 100 %-ig megbízni. Sőt, a szüleimen kívül nem is szeretek teljesen megbízni senkiben (úgy igazán). Persze van egy-két barátom, akikről tudom, hogy ha komoly dolog lenne, nem vernének át.
2012. szept. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ugyanaz, mint az elsőnél.

Annyi különbséggel, hogy igen, én a többségre is kitudom ezt vetíteni, és nem csak adott emberre (aki átvert [volna]), tekintve nem sokan tudnak átvágni.

Nem kell ehhez nagyon jó emberismerőnek lenni, ha kicsit is érettebb vagy, voltál emberek között és nem csak addig amíg lementél gyalog a boltba (bár időnként ennyi is elég lehet..), akkor egyáltalán nem sok idő után benned is, mindenkiben kialakul ez. Már aki erre fogható, mert a többség pont abba a kategóriába tartozik, akikről épp a kérdező ír (tehát a másik oldal).

2012. szept. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én már most sem bízok meg senkiben, ami annyiból áll, hogy nem mondok el senkinek semmit, főleg nagyon intim dolgokat.

Régebben nagyon sokan átvertek, naiv voltam és kihasználható, mindent elmondtam másoknak, de most már tanultam belőle és nem leszek többé ilyen.

2012. szept. 13. 18:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálam ez az emberismeret pszichológiai érdeklődésből adódott. Igen gyorsan kiismerem őket, nagyjából tudom, milyen értékrend, milyen félelmek és vágyak mozgatnak egy adott személyt.


Egyébként az emberek anyagi, szellemi lehúzása legtöbbször nem rosszindulatból történik. Direkt szélsőséges példát írok:

Egy alkoholista családapa nem rosszindulatból teszi pokollá a családja életét, hanem azért, mert nem képes uralkodni ezeken a késztetésein.

2012. szept. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!