Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nagyon sok rocker/metálos...

Nagyon sok rocker/metálos miért hiszi azt, hogy a számítógépes zenéhez semmi tudás nem kell?

Figyelt kérdés

Nem általánosítani akarok, nagyon sokan nem ilyenek, meg én magam is metálos vagyok. Viszont mivel az vagyok, és az ismerőseim nagy része is ilyen, elég sok érdekes dolgot látok/hallok tőlük. Most inkább azokról beszélek, akik még hangszert sem fogtak a kezükben vagy akármi, de megvannak róla győződve, hogy ők zeneileg mennyire mindenki felett állnak és hogy jobban értenek hozzá mindenkinél. Sok ismerősöm folyton azt mondogatja, hogy a számítógépes zenéhez semmi zenei tudás nem kell, és hogy igénytelen az egész, bárki tud ilyet. Én több éve játszom hangszeren, és kb fél éve kezdtem el a számítógépes zenekészítést, és őszintén, ennyi idő alatt rájöttem, hogy ehhez mennyire komoly zeneelméleti tudás kell, és hogy milyen szinten nehéz még egy "igénytelen tuctuc" zenét is úgy megcsinálni, hogy az hallgatható legyen.

De miért lett ez ennyire a rockerek/metálosok között elterjedt, hogy csak a hangszeres zenéhez kell zenei tudás, máshoz nem?


2020. szept. 29. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Az ismerőseidet kérdezd!
2020. szept. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert azok között az emberek között, akik így bekategorizálják és egy zenei műfaj alapján identfikálják magukat gyakran előfordul a szűklátókötűség más téren is (ez ugyanúgy vonatkozik az elvetemült elektronikus zene mániásokra, vagy komolyzenéért haló elitistákra is, vehetünk példának bármilyen műfajt)

Ők azok, akik nem veszik a fáradságot, hogy tájékozódjanak arról a dologról, amit ócsárolnak. Meg maga az, hogy ócsárolnak...tipik...

Persze vannak kivételek, mint például te is, bár nem tudhatom, nálad a "rocker" jelző milyen fokú rajongást takar, szóval javíts, ha helytelenül írtam veled kapcsolatan :)

2020. szept. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a #2-essel. Ez úgy néz ki, hogy a klasszik metalheadeknél ősi hagyomány, hogy szidják a gépzenét. A megszállott diszkósok meg a rockra azt mondják, hogy csak kiabálás. Ez ilyen.

Mindenféle zenét hallgatok és szerintem nem a műfajtól, hanem a műfajon belüli színvonaltól függ az egész. Sőt, ettől függetlenül is, egy pofonegyszerű, bárki által eljátszható és könnyen elkészíthető zene is lehet fantasztikus, mivel megtud ragadni 1-1 hangulatot.

Az én példám a rockereknek általában ATB szokott lenni, aki több hangszeren is játszik. A diszkósoknak meg mutatni szoktam valami olyan rockot, ahol hosszú scream van, de az énekes tiszta hangon is tud énekelni.

2020. szept. 30. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 MolotovPunk ***** válasza:
13%

Nem ítélem el,csak egyszerűen nem tetszik a tecno meg house zene.Mindig is a hangszeres zenéket szerettem jobban.Persze Metálból is sok irányzat van,így metál zenében is van amiben használnak valamennyi géphangot.Pl Nu Metalban,Industrial Metalban.(Rammstein,Static x stb..)Itt pár példa arra.


https://www.youtube.com/watch?v=Rqe45n88VDI


https://www.youtube.com/watch?v=YK7ya_xZXFc

2020. szept. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 MolotovPunk ***** válasza:
14%
Sok rock/metál énekes van,aki nem csak hörögni,hanem énekelni is tud kristálytiszta hangon.Egyébként a Rock meg disco műfaj soha sem volt egymással (barát) stílus.Diszkósok nem lógnak rockerekkel és fordítva.A diszkósok többsége szerint a rock zene üvöltözés,pedig ez nagyon nem így van.
2020. szept. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként a Rock meg disco műfaj soha sem volt egymással (barát) stílus."


Lol, akkor a Kissről nem hallottál még, gondolom.....

2020. okt. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!