Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen elektromos gitárt...

Milyen elektromos gitárt ajánlotok egy full kezdőnek 80 ezer körül?

Figyelt kérdés

2020. okt. 14. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Milyen műfajra? Például tradicionális heavy metalt, rockabillyt és fúziós jazzt mind más-másfajta karakterű gitárokon játszanak. :) Hozzád mi áll a legközelebb, mit szeretnél játszani leginkább?
2020. okt. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__10741227-el..

Én írtam ezt ki, látom van válaszod ez alatt is. :D

Tehát ja, a fő célom a deathcore, djent stb., 6 húrost inkább azért venném, hogy el tudjak kezdeni tanulni. De a lényeg, hogy valami progresszív metálos hangzású gitár kéne, már ha van ilyen.

2020. okt. 14. 17:29
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor neked szerintem jó választás lenne egy HSS hangszedő kiosztású gitár. Ott a híd felőli humbuckerrel lehet jó keményen, metálosan riffelgetni, a nyaki single coil hangszedővel meg szép meleg hangú szólókat játszani. Ez szerintem elég univerzális megoldás erre a célra. Ha ilyet nem találsz, akkor persze lehet dupla humbuckeres is (nyaknál és a hídnál is), az is megfelelő erre a célra. Ha a későbbiekben le szeretnéd hangolni B-re, vagy még lejjebb, akkor mindenképp egy 24 bundos, hosszú menzúrás gitár kell. Faanyag tekintetében "metálos" zenéhez mahagóni vagy hárs testű gitárt ajánlanék, bár annyira nem vagyok otthon a fában, de ezekkel nehéz mellélőni. 80 ezer körül nem érdemes Floyd Rose tremolós gitárt venni (még használtan sem igazán), ezért inkább egy fix húrlábasat néznék a helyedben (vagy egy sima vintage tremolósat), ez nehezebben hangolódik el, könnyebb/olcsóbb a beállítása, könnyebb a húrcsere utáni hangolása is. 80 ezerért, még a használt piacon sem szabad csodákat várni egy gitártól, de ennyiért már bőven lehet használható kezdő hangszert vásárolni. Konkrét típusokat nem ajánlanék, de ebben az árfekvésben jellemzően Cort, Ibanez, LTD, Vintage, BC Rich gitárokat érdemes előnyben részesíteni. Persze mindig lehetnek kivételek, és előfordulhat, hogy ráakadsz valami totál noname cuccra, amibe beleszeretsz, de tartsd szem előtt, hogy a noname cuccokat később nehezebben fogod tudni majd értékesíteni.


Nagyjából ennyi. Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan, de inkább ide, ne privátba, hogy a többi gitáros kolléga is képben legyen, ha esetleg majd olvassa a kérdésedet!

2020. okt. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jackson, Ltd, Ibanez. De van itthon egy HH squierem(strat). Elég kemény hangzást lehet belőle kiszedni. Nekem személy szerint a 2dupla hangszedő jön be 3 állású kapcsolóval, fix húrlábbal. De kinek mi...
2020. okt. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Nem a gitár adja a hangot, hanem az erősítő meg minden más. Tök mindegy milyen gitárt veszel. Olyat vegyél amit tetszik.
2020. okt. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

De a gitáron múlik leginkább, hogy milyen karakterű hang lesz a végeredmény. Az erősítő csak megszólaltatja.

De javítsatok ki ha tévedek.

2020. okt. 16. 14:48
 7/10 Mojjo ***** válasza:
@6: Tévedsz. Nem tudom, fotózol-e. Ha igen, a gitár kb a gépváz, az erősítő az objektív. Mkettőnek döntő jelentősége van.
2020. okt. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
akár egy hello kitty-s gyerekgitárral is lehet übermetalt játszani, csak nem szoktak.
2020. okt. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Lehet, de attól még minden gitárnak van egy saját hangkaraktere. Például egy single coil-os régi gitár nem fog úgy szólni ugyan azon az erősítőn, mint egy modern 8 húros, multiskálás humbucker-es gitár.

Például hiába van valami több millás hifi cuccod, ha a laptop DAC-ja küldi a jelet a hifi erősítődnek..

2020. okt. 17. 12:25
 10/10 anonim ***** válasza:
A Hello Kitty Stratba azért belevágnék egy Humbuckert, és egy Floyd Rose-t. :) Úgy már lehet tolni rendesen a metált. el lehet játszani rajta ezek nélkül is. nyilván. :)
2020. okt. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!