Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen húrt vegyek a gitáromra...

Milyen húrt vegyek a gitáromra? (tapasztaltak válaszoljanak)

Figyelt kérdés

Tehát

Évek óta gitározok, nincs is ezzel baj.. Legutóbb a Martin-tól vettem egy szettet, 1 hónapig bírta, mert izzad a kezem. Hiába törlöm át a húrokat használat után, 1-2hét alatt mindig elkezd berozsdásodni. Nem tudok olyan húrt venni, ami bejár hónapokig? Legalább 2-3hónapig? Igazából, nem az a baj ha 2hónap után mondjuk elszakadna, mert szakadjon, ha neki attól jobb, de addig legalább lehetne nemrozsdás. Elixirre nincs pénzem, 2ezer ft környékén kéne valami jóféle húr. Ötletek?


2010. aug. 8. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:
2 ezer forint, így gondolom akusztikus vagy klasszikus gitárról van szó, Fender húr készleteket tudom neked ajánlani, én évente cserélem az akusztikusomon, és nem azért mert rozsdás vagy elszakadt, hanem csak biztonsági, megelőzési szempontból.
2010. aug. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ja, izé, szólógitárról van szó. Hogy jött az hogy 2ezerből klasszikusra?:D klasszikusra 3200ért szoktam húrt venni, az jó is.
2010. aug. 8. 23:22
 3/6 anonim ***** válasza:
ha klasszikusra 3200 Ft értékben veszel húrt, 3500 ért már kapsz jó elixirt és az jó hosszabtávra így megéri pénzben is, de ha nagyon ragaszkodsz 2000 forinthoz akkor Ernie húrkészleteket kaphatsz. (am azért gondoltam akustrikus v klasszkikus gitárra mert elixírből vannak ilyen 6000 forintos darabok is :D)
2010. aug. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én D'Addario-t használok, nekem bevált. Az árban is megfelelő lenne a számodra.
2010. aug. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
azt vettem legutóbb, bár, drága volt, 2500ft, de ez rozsdamentes acél. Remélem jó lesz:D
2010. aug. 11. 14:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem csináltál rossz vétel! ;)

Nekem még soha nem rozsdásodott be.

2010. aug. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!