Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Squier Bullet Strat második...

Squier Bullet Strat második (“jáccós” custom) gitárnak?

Figyelt kérdés

Van már egy komolyabb Jacksonom, amit imádok, de nagyon féltem, és úgy bánok vele, mint valami hímes tojással. Szeretnék egy olcsó, második gitárt is, amin kiélhetem magam, összefesthetem, összematricázhatom kedvemre. Ha olyan kedvem van, kibelezném. Megtanulnám rajta, hogy kell hangszedőket cserélni, stb. (Lezúzni azért nem akarom.)

Tehát fontos, hogy viszonylag olcsó legyen, de azért a Tesco gazdaságos tűzifáknál, meg a C.Giantoknál lehetőleg jobban szóljon, mert szeretnék rajta időnként játszogatni, főleg punkot, meg jó kis recsegős bluest. A Squier Bullet Stratokat nézegetem, nem tűnnek rossznak. Van valakinek ilyen gitárja? Érdemes megvenni? Jól tartja a hangot? Mennyire szutyi a tremolója? Esetleg valami alternatív javaslat helyette?



2020. okt. 27. 21:59
1 2 3
 1/24 Mojjo ***** válasza:
100%

Ha már tudsz gitározni - és ezek szerint tudsz - a legjobb, amit tehetsz, hogy elmész egy hangszerboltba és kipróbálod.

Én nem sok jót hallottam a Bulletekről, de összematricázásra éppenséggel jó lehet.

2020. okt. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Köszi Mojjo, repült a zöld kéz. A te véleményedre adok a gyakorin gitár témában. Inkább arra kéne a cucc, hogy megtanuljam, hogy kell elektronikát cserélni, húrmagasságot, stb beállítani. Egy jó gitárnak nem mernék nekiesni, de egy 100 eurós gitárt simán "kibelezek". Ha Bulletekben gondolkozom, szerinted tele, strato, vagy mustang? Tematikus csoportban a mustangot ajánlották, de igazából most egy HH Jacksonom van, és valami eltérő hangzást akarok. Kétakkordos punkot, meg zörgős bluest játszanék a Bulleten, tehát annyira nem lényeg, hogy jól szóljon. Esetleg a Cort X1-el összehasonlítva mit gondolsz a Bulletekről?
2020. okt. 28. 00:18
 3/24 Mojjo ***** válasza:
100%

Egyedül a Mustang volt a kezemben. Az egész tűrhetőnek tűnt az árához képest. Viszont a Mustang erősen rövid menzúrás, érdemes átgondolni, hogy neked az tetszene-e egyáltalán.

Amúgy az általad említett célokra valóban tök korrekt és jó, ha veszel egy olcsó gyakorlógotárt.

Esetleg Thomann-on a Harley Bentonok között érdemes lehet szétnézni.

2020. okt. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Waff ***** válasza:
Használtan egy bullet strat, de akár egy tele is (sztem nem nagy különbség van a bullet szériában ezek közt) megteszi. Próbálgattam bullet stratót, gyakorlásra, otthonra elmegy....erre a célra amiket meg írsz...azt mondanám hogy kb erre találták ki :) könnyűek, mintha préselt farostból lennének, szétszedni, kísérletezni velük nem lesz pénzkidobás.
2020. okt. 28. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ezek az "IKEA" gitár szettek, amit összeszereletlen, nyers állapotban lehet megvenni. Akár egy olyat is vehetnél, akkor egyből kezdheted a szereléssel, ha már kreatívkodnál. Persze az egy soha el nem adható cucc lenne, szóval ezt is át érdemes gondolni.
2020. okt. 28. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
A Cort X1 és a Squier Bullet között a lényeges különbség a hangszedők, egyébként kb egyforma minőségre. Amire Te szeretnéd használni teljesen jó mindkettő. Illetve még annyi hogy ezeknél az olcsó gitároknál nagy a szórás, volt már a kezemben nagyon jó Bullet és iszonyat rossz is, tehát én is mindenképp javaslom a vásárlás előtti kipróbálást.
2020. okt. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Nos, megvettem a Bullet Stratot. A híresztelésekkel ellentétben meglepően kellemes gitár az árához képest, egész dögös hangja van. Szerintem kényelmesebb, mint a régi Cort X1-em. Egy nagygenerál azért ráférne, mert az E, meg A húrok zörögnek. Egyedül a koptatólap az, ami feltűnően nagyon gagyi, kézzel simán lehet kapargatni, borzasztóan ergya műanyagból van.
2020. okt. 28. 22:12
 8/24 Mojjo ***** válasza:
100%
@7: Gratulálok hozzá, jó gyakorolgatást vele :)
2020. okt. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Egy kérdésem volna. A gyári húrokat lecserélném a napokban valami normálisabb garnitúrára. Bluesos, Fenderes hangzást szeretnék. Milyen húrkészletet ajánlotok?
2020. okt. 29. 00:24
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Fender pure nickel húrokat tegyél fel rá. Ezzel szép sztratósan szólal meg. Egyébként valóban kellemes hangszer, hárs test, rózsa fogólap.. Indonéz?
2020. okt. 31. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!