Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Squier Bullet Strat második...

Squier Bullet Strat második (“jáccós” custom) gitárnak?

Figyelt kérdés

Van már egy komolyabb Jacksonom, amit imádok, de nagyon féltem, és úgy bánok vele, mint valami hímes tojással. Szeretnék egy olcsó, második gitárt is, amin kiélhetem magam, összefesthetem, összematricázhatom kedvemre. Ha olyan kedvem van, kibelezném. Megtanulnám rajta, hogy kell hangszedőket cserélni, stb. (Lezúzni azért nem akarom.)

Tehát fontos, hogy viszonylag olcsó legyen, de azért a Tesco gazdaságos tűzifáknál, meg a C.Giantoknál lehetőleg jobban szóljon, mert szeretnék rajta időnként játszogatni, főleg punkot, meg jó kis recsegős bluest. A Squier Bullet Stratokat nézegetem, nem tűnnek rossznak. Van valakinek ilyen gitárja? Érdemes megvenni? Jól tartja a hangot? Mennyire szutyi a tremolója? Esetleg valami alternatív javaslat helyette?



2020. okt. 27. 21:59
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
10-es: indonéz, igen :)
2020. okt. 31. 23:01
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
#11 Szuper, mert azok a jobbak.
2020. nov. 2. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Most már bejárattam, és megszoktam teljesen. Azt kell mondanom, hogy ezért a pénzért ez egy remek vétel volt, persze meglehet, hogy szerencsém is volt. Kezdőknek merem ajánlani első gitárnak is, ha esetleg nem akarnak 80-10-150 ezreket rászánni. Nagyon korrekt hangszer. Sokkal kényelmesebb, mint anno a Cortom.
2020. nov. 5. 12:46
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Nocsak erre felbuzdulva pedig rendeltem egy Affinity-t a kytary-ról mert kihagyhatatlan limitált széria és baromira nagyon tetszik a fehér test juhar nyakkal összekombinálva. Ebben annyi különbség a többi affytól hogy nyárfa nem pedig éger, valamint a top három rétegű és a nyak állító furatban van betét. Persze ez mind szép de kíváncsi leszek milyen ha kézhez kapom. Nem ragaszkodtam a kínaiakhoz de hátha beválik és megszeretem. 😂
2020. nov. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Mojjo ***** válasza:
100%
@14: Grat hozzá! Ha meglesznek az első tapasztalataid vele, én szívesen olvasnék róla, hogy vált be :)
2020. nov. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
14-es, engem is érdekelne egy leírás. 🙂
2020. nov. 16. 12:22
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Ma kaptam meg ezt az Affinity különlegességet. Hamarosan írok róla. Előre annyit, hogy nagyon meglepő hangszer ez minden szempontból a többiekhez képest!
2020. nov. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
17, várom a beszámolót. Sok örömet kívánok hozzá. :)
2020. nov. 18. 21:59
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Még nagyon új ez a gitár a kezemben, most tettem le (ilyen későn :-)) és írok is róla gyorsan pár gondolatot annyira jó hogy hihetetlen!

Szóval kezdeném azzal hogy ennek csupán a felirata tükrözi a nevét, mintha nem is affy lenne a kezemben hanem egy jobb fajta deluxe mexikói és squier hibridje de semmiképpen sem ez a korábban egyébként joggal lebecsmérelt név. Azt tudni kell hogy egy teljesen más új hangszerről van szó amiből csupán ez az egy sorozat létezik egyenlőre ráadásul limitált és hihető minőségellenőrzésen van túl amire külön egy kézzel aláírt bélyeg hívja fel a figyelmet a nyak alatti lakkozása ragasztva de anélkül is látja, hallja az ember mert nagyon pontos (a nyak illesztése is!) és egyben van a gitár. Amit örökölt a korábbitól az csupán a poti, kapcsoló (elég keményen jár) de ez sem 100% mert elég húsos potikupakot, tekerőket látok rajta nem azt a gyenge vacakokat ami volt. Valamint a hangolókulcsok amik amúgy is jók voltak régen is és a tremoló szerkezet. Ez utóbbi viszont kellemes csalódás mert működik végre már. Nem hangolódik, könnyen akár kisújjal is kezelhető, viszont ennek sem az a súlyos acéltőkék jutottak öt rugóval hanem egy jobb féle fényes ötvözet mint a Vibéken hárommal. Valamint tekintélyesebb lett a szerelék acéllemez is (vastagabb). A tremoló és top rögzítőcsavar nem keszekusza és... rozsdamentes acélcsavar? Nekem a fényéből úgy tűnik nem csupán krómozott az. Szavazni kellene 😂 A nyak kiváló, egyenes, sehol egy hiba, se sorja, semmi. Nem csörög úgy sem hogy közel van minden húr állítva. Selyem tapintású olyan mint egy plasztik. Keményebb, súlyosabb juhar lehet hiszen nem látok csúnya durva szálakat sőt néhol elég komoly gyöngyház erezet látok például a tekintélyt parancsoló fején ami ráadásul nem kettő hanem egy darab anyagból van. És most kapaszkodjatok, a test nem szerény 4cm (mint minden más affi és társain) hanem fél centivel vastagabb akár a fenderéknél. Tehát a gyári Fender tremolótőke reszelgetés nélkül beleférne elvileg de majd bepróbálom. A súlya is meglepő mert határozottan nehezebb az égernél és iszonyatosan jó dinamikája és hangkitartása van magas fekvésekben is. A pickupokkal vagyok a legnagyobb gondban, nem azért mert rossz lenne hanem hogy nem tudom hova tenni hogy sima kerámia vagy alnico II, nem szedtem szét de ez is új féle lehet nem csak hangra kinézetre is. Valahol közöttük van a sound, nem tolakodó hanem ízes határozott zsíros hang kisebb jellel. Semmiképp sem gagyis mint az a nyolcas akármilyen húr amit tettek rá.

A pickupok szépen jól elkülönülnek, köztes állásokban viszont nem érzem annyira azt a magába zárt csilingelős finom hangot mint a huszonöt éve mára már leharcolt koreai squieremnél. Ez az Affinity nyiltabban szól, akár a texmex-nél tapasztaltam. Egy full csöves Laney 60 fejjel próbáltam túlhajtva csendes szobában, mert alszanak arrébb, szóval ezt holnapra halasztom de amit még így is ki tudtam hozni belőle átkiabálások nélkül az is nagyon bíztató, kijön belőle a vágyott sound, nagyon rockos, dús, felharmónikus. Szóval én ezt a gitárt bátran jószívvel ajánlom mindenkinek aki szeret jó alapokon zenélni, későbbi spécézésre is mert nagyon tuningbarát a hangszer. Én most beleszerettem és ez nem reklám helye. Ugyan kétségeim voltak a korábbi rossz tapasztalataim alapján de most már biztos hogy nagyon be fog válni a gitár bárhol és vigyázni is fogok rá az tuti.

2020. nov. 19. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

***Visszaolvastam és nem Szavazást hanem savazást akartam írni, fránya éjjeli telefon 😂

Nagyon köszönöm a jókívánságot, viszont kívánom Neked és sok sikert a zenéléshez még ebben a rongy fellélésmentes időszakban is.

2020. nov. 19. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!