Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek ez a dal plágium?

Szerintetek ez a dal plágium?

Figyelt kérdés

Erős a gyanúm, hogy a Hothouse Flowers együttes még annak idején engedély nélkül lemásolta Johnny Nash nagysikerű “I Can See Clearly Now” című dalát! A két dal szövege teljesen ugyanaz! Nem tudom, hogy ez most plágium-e? Csak úgy kíváncsiságból kérdem!


[link]

[link]



#dal #zene #plágium #Johnny Nash #Hothouse Flowers
2020. nov. 25. 09:44
A kérdező szavazást indított:
Igen, ez plágium!
Nem, nem az!
10 szavazat
 1/7 A kérdező kommentje:
A Johnny Nash-dal előbb készült, 1972-ben! Tehát szerintem a Hothouse Flowers copy-zott, mert az övék 1990-es!
2020. nov. 25. 09:47
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor, most megtanítok neked egy új szót: feldolgozás.
2020. nov. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szóval akkor ehhez nem kellett semmilyen engedély?

Csakmert 1990-ben Johnny Nash még élt; én pedig úgy tudtam, hogy csak akkor nem kell ehhez engedély, ha az eredeti szerző már meghalt! De akkor gondolom, ebben meg tévedek!

2020. nov. 25. 10:05
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem plágium hanem feldolgozás.

A szerzői jogok nem feltétlenül a szerzőnél vannak, eladhatja bárkinek, aztán aki fel akarja dolgozni azzal kell tárgyalnia.

Egyébként honnan veszed hogy nem kértek engedélyt?

2020. nov. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek, ez csak feldolgozás, akkor lenne plágium, ha a szöveg nem egyezne csak a zene, vagy fordítva.

A One Direction is feldolgozott régi számot:


https://www.youtube.com/watch?v=vmgWqN4SFjI


https://www.youtube.com/watch?v=4kg9LasvLFE

2020. nov. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Pár napja láttam még egyet, valószínűleg akkor itt is ugyanaz a helyzet:


Eredeti: [link]

Feldolgozás: [link]

2020. nov. 25. 11:35
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Megszámolhatatlan mennyiségű feldolgozás létezik a zeneiparban, ez meg csak most tűnt fel? :)

Ez engedélyhez kötött, de senki nem fogja külön elmondani a közönségnek, sem a médiának.

2020. dec. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!