Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » 3/4-es gitár jó egy kezdő...

Tamas3791 kérdése:

3/4-es gitár jó egy kezdő felnőttnek hogy megtanuljon játszani ?

Figyelt kérdés
Azért 3/4 mert ilyet találtam olcsón

2020. dec. 18. 13:26
 1/4 Mojjo ***** válasza:
72%

Tulajdonképpen, ha nincs más, igen, de sokkal jobb, ha egészesen tanul egy felnőtt ember. Kisebbről nagyobb gitárra átszokni úgy, hogy közben mi magunk nem nyúltunk, nem szuper, kényelmetlenül nagyokká válnak majd a távolságok a nyakon. Plusz a gyerekgitárok minősége eleve nem szokott jó lenni, ha kiugróan olcsót kerestél, az főleg nem valószínű, hogy használhatóan jó lesz.

26 környékén már lehet megbízható helyről megbízható 4/4-es klasszikus gitárt kapni:

[link]


Mondjuk az emberek 90+%-nak nem is klasszikus gitár kellene kezdéshez (sem), így átgondolandó a gitártípus választás is. Klasszikus vagy flamenco zene felé szeretnél menni?

2020. dec. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igazából nem tudom milyen zenét szeretnék csak szeretnék gitározni


A pénz és méret kérdés 15 000 a keret és ja, jó lenne 4/4 de ilyen árban nem nagyon találunk

2020. dec. 18. 13:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Annyiért egy gyengébb ukulelét ha kapsz. A hangszer nem az a holmi, amit akárhogy és akármiből össze lehet rakni. Még a komolyabb sorozatgyártmányok mögött is akkora osztályos alapanyagok meg olyan szigorú módszerek és ellenőrzések vannak, hogy kb nem csoda, ha a nem túl nagy kereslet mellett is ilyen árakban mozognak. És az húsz év múlva is valami lesz, némelyik még javul is tulajdonképpen.
2020. dec. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Mojjo ***** válasza:
100%

A legjobb tanács, amit adni lehet, szerintem az, hogy ennyiért ne vegyél gitárt, hanem gyűjts még hozzá és ha összejön a duplája, akkor egy nagyon alap, de megbízható tanulógitárt már lehet venni. Ha klasszikus gitárnál maradsz, klasszikus gitárokra szakosodott boltokban, jóval jobban jársz azokkal, mint egy általános hangszerbolttal. Azaz kil.hu és segovia.hu

Tudom, most ez lehangoló lehet, de később meg fogod hálálni magadnak, ha így döntesz. A 15 ezer forintos és annak környékén kapható gitárokkal nem is az a fő baj, hogy rossz a hangjuk - amúgy rossz, nem is kicsit -, hanem hogy gyakran majdhogynem játszhatatlanok. Kétes bundozás, alig használható hangolókulcsok, esetenként görbült, csavarodott nyak, száz méter magas húrállás - pont egy kezdőnek a legnagyobb szívás. Leginkább arra jó, hogy elvegye az ember kedvét az egésztől.

2020. dec. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!