Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kezdő rapperek, ti hogy...

Kezdő rapperek, ti hogy kezdtétek el?

Figyelt kérdés

Először milyen alapra írtatok? Vagy először volt egy szöveg, amit megírtatok, és utána "igazítottátok" az alaphoz?

A beaten lévő dallam nem szokott "bezavarni"? Mármint az, hogy az más, mint az általatok kitalált dallam?


Lehet hogy tök hülyeségeket kérdezek... ne haragudjatok, csak érdekelnek ezek a dolgok.


Nem tudom, hogy hogy kezdjek hozzá a dologhoz.

Szöveget már csak úgy írtam, de alapra valahogy nehezebb. A ritmussal nincsen annyira gond, mert ráérzek, csak a dallammal...

Tudtok esetleg valamit tanácsolni? Vagy ti hogy csináljátok?



2020. dec. 2. 17:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szóval a flow (vagy az, hogy dallamosabb) az fog fejlődni a szövegeidben előbb-utóbb, de az előadásmód is számít. Egyébként nekem könnyebb írnom alapra, mert akkor az atmoszférához tudom igazítani a szöveget.

Az elején ingyenes SoundCloud alapokra írtam, utána váltottam ingyenesekre YouTubeon, de már sajátokra írok. Szoktam olyat is csinálni igazából, hogy már kész van a szöveg, akkor átváltom saját alapra, ha úgy érzem, hogy jobban illik hozzá. Csak legyen egy kellő önkritikád szerintem, bár az megvan ahogy látom az írásodból és legyen kitartásod. Ezt a kettőt tudom tanácsolni, mert ez nagyon is hasznos tud lenni.

2020. dec. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ.
2020. dec. 2. 17:42
 3/3 anonim ***** válasza:
Kiraly arcok vagytok tesokaim
2021. febr. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!