Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » (Elméleti kérdés) Lenne...

(Elméleti kérdés) Lenne létjogosultsága egy K-Poppal foglalkozó újságnak, vagy túl kicsi a célközönség?

Figyelt kérdés
Minden hónapban másik idol lenne a címlapon, lennének cikkek, érdekességek róluk, és természetesen több poszter is.

2020. dec. 21. 07:31
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
a covid miatt sok újság becsődőlt, többet között az Elle magazin is, amiben szuper interjúk és divattippek, sminktippek voltak. decemberben jelent meg az utolsó szám sajnos és leírták a szerkesztői előszóban hogy a koronavírus miatt ment csődbe. ráadásul a mai fiatalok nem nagyon vesznek újságot, pl. a 6 és 9 éves gyerekeimet elvittem könyvtárba és leültek telózni, a könyvtáros néni meg csak nézett. pedig hatalmas könyvtárat gyűjtöttem nekik és majd mindennap olvastam mesét nekik. játékot is kaptak így téli szünetre, egy órát játszottak vele, napok óta megy a fortnite...
2020. dec. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Én millenniumi gyerek vagyok, de szeretek könyveket és újságokat olvasni.
2020. dec. 23. 21:45
 23/34 anonim ***** válasza:
74%
felejtős... maradj non profit online és ha sok nézettséged van pl van azért ilyen 1000-5000 körül akkor fel keresnek a reklám cégek és tudsz reklámozni amivel pénzt is kereshetsz... de hát elsőnek fent kellene tudni tartani az ingyenes onlinet nem hogy egyből újság amiben csak a legprofibb réteg tudja magát tartani...!
2020. dec. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
93%
Túl kicsi a célközönség, és még a célközönségből sem venné meg mindenki. Garantált lenne a magazin bukása.
2020. dec. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
95%

Kedves 14-es hozzászóló. Szeretnék pár dolgot megcáfolni, ha már ilyen omkosan hozzászóltál XD

Az első, hogy miből gondolod, hogy minden kpop fan tini? Elég sokat ismerek akik már bőven felnőttek, de mindegy. Egyébként, ha a kérdező feltesz egy ilyen kérdést, ha valóban tini, akkor kizárólag elméleti kérdésként foglalkoztatja, ha pedig már nagykorú, akkor miért ne indíthana el egy ilyen újságot? Itt Mygarpországon valószínűleg nem érné meg, mert kicsi a célközönség, de világszinten már simán befutó lenne.

A másik ordító baromság amit írtál, az hogy nem tudom te honnan szedted a 100 ft-os személyi jövedelem adót? Nem tudom melyik országban élsz, de halkan megsűgom, hogy az szja az a bruttód 15%-a. Ha neked a 15% 100 ezer, akkor elég jól kereshetsz. Egy vállalkozóra pedig egész más adózási formák vonatkonak. Pl ha katás egyéni vállalkozóként szeretné csinálni akkor 50ezer a havi adója, ha nem üti meg az éves 12 milliós forgalmat. De szerintem ettől ebben az esetben nem kell tartania.

Ha valamit írsz akkor ne hülyeségeket légyszi, mert aki esetleg tényleg benne van a témában annak szemet fog szúrni.

2020. dec. 27. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
91%
Bocsi nem 100 ft-os, hanem 100 ezer.
2020. dec. 27. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
0%

25 inkább te nézd meg amit írtál! meg látszik gyorsan nézted a netről... egyéni vállalkozó vagyok jobban tudom...

10%-os nyugdíjjárulék

7 %-os egészségbiztosítási járulék

1,5%-os munkaerő-piaci járulék

15,5% szociális hozzájárulási adó

1,5%-os szakképzési hozzájárulás

ez 35,5%.os adó

a garantált bérminimum az 210.600ft ami minimum 74.760FT de ez a minimum! ha csak magadat foglalkoztatod és pl ott van még az áfa is ami kapásból 27% amit ugye forgatni kell azaz venni és eladni annak a különbségét befizetni és aki ügyes az jól tudja forgatni...

ott van még a könyvelő is! annak is kapásból 25ezer ft egy havi bevallás! és még ott vannak a tranzakciós járulékok is a banknál! (igaz ez nem olyan sok...)

te okosabban is hozzászóltál de meg látszik csak itt akarsz engem oltani csak szerencsédre pont "szakmabeli" vagyok... nagyon vicces voltál amúgy! ":D amúgy hozzáteszem most megint egybe raktak pár adó formát már csak három van

tb

szakképzési

és a szoc.

amugy csak szólok a szja úgy működik hogy naponta számolja fel egy hónapra és kb egy napra 10.000ft... (a minimum...)


és ha már tinik hozzátette ha jól rémlik hogy még fiatal

a legtöbben tinik akik kpop-ot hallgatnak de legalábbis fiatal felnőttek akiknek nincs milliójuk!

neki mint újság kiadónak kell felvennie embereket is! pl egy szerkesztőt és egy nyomtatót! ami hozzátesz az adóhoz is mert utánuk is kell fizetni!

2020. dec. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
0%
és 25 ne zavarjon hogy úgy akarsz oltani hogy közben fingod sincs ez ám a nagy képmutatás és álszent patkány természet meg látszik hogy amúgy milyen fajta ember is vagy mint egy-pár ember itt pl egy-pár 4 pipás ember itt a kpop szekcióban akik full baromságokat állítanak de ők akarnak mást le hordani közbe... ":D szánalmas
2020. dec. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
30%
Abban igazad van, hogy csak egyféle adózásról beszéltem. Viszont te sem tértél ki a 100ezer ft-os szja-ra mert az világnsgy baromság. Egyébként hidd el, hogy értek az adózásokhoz. Közgázt végeztem. De nem tartottam gontosnak, hogy mélyen belemenjek az adózás témába egy nem zzel foglalkozó topikban. Bocsi. Ndm kétlem, hogy értesz hozzá, es nem tudom te írtad-e az szja-s baromságot. Mert az. Örülök neki, hogy vállakozol, de hidd elnem csak te vagy képben xd
2020. dec. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
0%

tök jó a közgazdás nem könyvelő... nagyon sok közgazdászt láttam akik semmit sem értettek a tényleges dolgokhoz

akkor sem az szja 15 hanem 35,5 mert bele megy a többi mert hát egyéni vállalkozásról van szó! a bt és a kft-re más vonatkozik de kb mindegyiknél hasonló adó lesz pl egyszerű munkásként is (most pl lehetsz orvos is nem ez a lényeg mert másnak dolgozol) ott is 220.600ft a bérmin. de ebből kb 160-at kapsz meg ami 25% adó kb...

14 és 27 voltam... aki meglátásod szerint " ha már ilyen omkosan hozzászóltál XD" ja az meg megint más hogy most jöttél az iskola padból mert az megint nem releváns... -_-" saját tapasztalat hidd el... üzletvezető vagyok de iskola után tanultam csak meg igazán a dolgokat legalábbis kell 1 év hozzá hogy nagyjából tisztába legyél meg nagyon nagy ész és tehetség hogy találj kiskapukat mert nagyon sok van...

lehet a hangnem nem tetszett hogy hogyan is írtam de azért írtam így mert sajna sok buta fiatal azt hiszi hogy sztár pl mint te (habár én is fiatal vagyok) már bocs de aki szerint az szja az 15% és még közgazdász is...

és sokan csak gyorsan nyitnak egy vállalkozást minden végzettség nélkül de az adókkal sincsenek tisztában láttam már ilyent is...

azzal meg te is tisztában vagy hogy nem elméleti a kérdés mert azért tette fel mert tervezi csak nem tud róla semmit sem!

és direkt így lett ki írva hogy válaszok legyenek nem pedig hogy "kevés vagy te ahhoz" mert hát az! nagyon kevés hozzá! mert egy online ingyenes felületet sem tudott végig csinálni... ja igen az is én voltam aki azt tanácsolta mennyen vissza online azt ott csinálja mert addig semmiértelme amig egy online ingyenest sem tud üzemeltetni és ha van neki több nézettsége akkor tehet ki reklámokat ami után pénzt is keresne! sokkal egyszerűbb ez minthogy millios tételbe belevágni milliók nélkül...

(de asszem a reklámnál is kell egyéni vállalkozás de kedvezményes katásba meg tudja csinálni és kérhet is adó kedvezményt 2-3 hónapra azaz akkor kell majd neki fizetnie...)

2020. dec. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!