Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit illik (vagy inkább érdemes...

Mit illik (vagy inkább érdemes) egy gitár kipróbálásánál játszani?

Figyelt kérdés

Elektromos gitár készülök venni, ismerősöm ajánlotta, hogy mielőtt rendelek a netről, nézzek meg egy párat élőben egy hangszerboltban. Ugyebár a gitárokat úgy lehet a legkönnyebben kipróbálni, ha az ember játszik rajta, de mivel imprózni nem nagyon tudok még, túl sokat játszott számokat meg nem akarok játszani, így tanácstalan vagyok :D

Bocsi a hülye kérdésért, de nem nagyon jártam eddig hangszerboltban :D



2020. dec. 25. 17:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Nirvanát.
2020. dec. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Ha ritmusgitáros vagy lefogsz akkordokat, vagy játszod valamelyik dalt amiket szoktál.
2020. dec. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Mojjo ***** válasza:
84%

Bármit. Ami jól esik épp neked, illetve amivel a legjobban le tudod tesztelni a hangját és kényelmét.

Nem kell törődnöd azzal, hogy hányszor játszott szám, meg semmi mással sem - nem az eladókat szórakoztatni mész oda, hanem gitárt próbálni. Mondjuk az elég megkérdőjelezhetően jófej dolog, hogy azért próbálsz náluk gitárt, hogy majd máshonnan megrendeld, de ez más kérdés...

2020. dec. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Waff ***** válasza:
84%
Szmókontevótert ajánlom.
2020. dec. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

Amit akarsz, mondjuk egy Eruption-t vagy egy Altitudes-t eljátszol akkor arra biztos felfigyelnek.

De igazából lényegtelen, még dalt sem feltétlen muszáj.

Szerintem skálázás, akkordozás, 1-2 nehezebb technika ahol észrevenni a gitár kényelmet ilyesmiket mert hamar rájössz melyik a megfelelő számodra.

Ha elektromos gitárnál mondjuk a boltban a hangminőséget nem egyszerű tesztelni, effekt meg erősítő nélkül.(még ha van is ott, neked lehet éppen más van otthon)

2020. dec. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon érdekes felvetés, igazából helyes is, de... nem az a fontos, hogy mit pengetnél a gitáron.


Azt javaslom, tájékozódj YouTube-ról, hangszerboltok web oldalairól. Több hangszerboltnak van olyan oldala, ahol leírja, hogyan válassz magadnak hangszert. Nézegesd a 'GS FANATIC' portált, ami a hazai használt hangszerek elsődleges piaca, valamint bármilyen szintű zenészek fóruma. Facebookon lépj be a legnagyobb létszámú gitáros klubba, bármekkora szamárságot kérdezel, segíteni fognak.


A vásárláshoz annyit fűznék, hogy miért ne vehetnél ott hangszert, ahol kipróbálod? Netes oldalukon tájékozódsz, utána megjelensz személyesen. Hol itt a baj? Persze, ha külföldről, olcsóbban tudsz rendelni-esetleg áfa nélkül-az egy más kérdés.

2020. dec. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

A bolt oldalán néztem gitárokat, de ott inkább csak olcsóbb darabok vannak, más boltról meg nem igazán tudok a környéken. Elsősorban inkább a kialakítása és esetleg a súlya miatt próbálnám ki, mivel tudtommal a legtöbb gitár egy adott típusban hasonló(pl. úgy tudom, hogy egy standard Les Paul 4-4,5kg között van).

Szóval röviden, azt játszom majd, ami nekem jól esik :D

2020. dec. 26. 12:06
 8/17 Waff ***** válasza:
83%
Nem, nem jól tudod...pl az említett Les Paul típusnál már egy ideje gyártanak úgynevezett üreges testű, könnyített Les Paulokat is, de más formáknál is előfordul ez a (szerintem hülyeség) "megoldás."
2020. dec. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Bármit, amit tudsz és szoktál játszani. Mondjuk ha a boltosok és a többi vásárló idegeire is tekintettel vagy, akkor a Smoke on the Water, Enter Sandman, Smells Like Teen Spirit, Highway to Hell helyett valami kevésbé elcsépeltet játszol.
2020. dec. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
És mi az az egy bolt, ami neked közel van?
2020. dec. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!