Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen szintetizátort vegyek...

Milyen szintetizátort vegyek telejesen kezdőként?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni billenytűs hangszeren is (gitár után) és ezért 60-70.000 ft körül keresek szintetizátort. Pozitívum lenne ha össze tudnám köti pc-vel is (van focusrite scarlett interface) vagy valahogy egy DAW-val együtt működtetni. Milyen típust, márkát érdemes venni?


Csak a magam szórakoztatására, otthoni gyakorlásra lenne, esetleg amatőr felvételekre.

Azért ruházok be ebbe is gitár után, mert szerintem könnyebb vizualizálni a "zenét".


Honnan érdemes megtanuli a mozdulatokat, kéztartás, ujjhasználatot?



Yamaha Ez-220-at néztem ki, ezt össze lehetne kötni a focusrite interface-el?



2020. dec. 25. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:
2020. dec. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Casio CT X700-asom van, pár éve vettem, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Gitáros vagyok, de nagyon ritkán szoktam ezen is pötyögni, billentésérzékeny, szépen szól, más nem is kell. MIDI USB kábellel össze szoktam kötni a gépemmel, GarageBanddel használom, ajánlani tudom ezt a hangszert. A Yamahával nincs tapasztalatom.

Szerintem ha belefér anyagilag, vegyél egy-két órát tanártól, legalább az alapokat vegyétek át, kéztartás, testtartás, ujjak sorrendje, ha van hozzá valamennyi érzéked, utána egy bizonyos szintig tanár nélkül is el tudsz jutni, de eleinte kéne egy hozzáértő zenész segítsége szerintem.

2020. dec. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én biztosan nem vennék egy ilyen gyerekenek való játékot. Főleg, hogy DAW-al használnád, ami önmagában komolyabb hangszerparkkal rendelkezhet, mint ez a szinti. Ráadásul, ha egyben akarod látni a produktumodat, akkor még a szinti hangját is fel kell venni a DAW-ba. Szóval, elég macerás és számos hibalehetőséggel bír.


Azt javaslom, vásárolj egy öt oktávos, billentésérzékeny 'mester-vagy midi, ahogy tetszik-billentyűzetet', kösd össze a gépeddel, legyetek boldogok.


Sajnos a zongoraleckék valóban elkerülhetetlenek, ha szeretnél valami kis alapkészséget tanulni. Ha csak önmagadnak zenélsz, akkor is jót teszel magaddal, ha tudsz bizonyos alap dolgokat. Ujjrend, harmóniák, harmónia fordítások, stb. Ezt meg tudják mutatni 3-4 hónap alatt, heti alkalmakkal. Utána magadnak kell fejleszteni, ha nem akarsz mást, csak zeneszerzéshez pötyögtetni. Megéri, jó móka!

2020. dec. 26. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az utolsó válaszra kitérve, lehet hogy ez lesz. Szerencsére zenélni tudok valamennyire, tényleg csak a helyes játékot kellene elsajátítanom.

MIDI billentyűzeből milyet ajánlasz? Esetleg olcsóbban mint 50,000 Ft találni jókat? Jelengleg a mizuker oldalát nézegetem és jónak tűnnek a termékek ilyen árkategóriában is.

2020. dec. 26. 14:53
 5/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Megnéztem GSfanatic használt kínálatát az előbb. Hát... talán tényleg jobban jársz, ha veszel valamit újonnan.


Vásárlásnál figyelj oda, hogy milyen kimenet van a midi billentyűzeten. Ha midi kimenete van csak(nem usb) és neked a hangkártyán ez nincs meg, akkor az újabb költség, amit ugye épp igyekszünk elkerülni.


Fatar billentyűk rendben vannak. A cég több más márkának-köztük a Roland is-beszállítója.


Jófogáson nézz körül, ha jóárasítanál. Muzikeren nem találtam olyat, amit én megvennék.

2020. dec. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Megint 3-as. A régi, nagyon jó árban lévő eszközökkel óvatosan, mert könnyedén lehet felújítás, vagy kuka a vége.


Ha használtan veszel valamit, minden egyes billentyűt tesztelj le. Szól, működik a dinamikája, nem mozog, nem lötyög, nem öntöttek bele valamit, amitől a lenyomott billentyű oldala esetleg ragad/elszineződött, stb.


De azért ki lehet fogni jót is. Jófogáson megdobbantotta a szívem egy Roland A30 :)

2020. dec. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nektar impact lx61 plus-ról mi a véleményed?
2020. dec. 27. 12:07
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
3-as: Ha jól gondolom, nem koncerten akarod használni, valós időben tekergetve a potikat, állítgatva ezt/azt játék közben. Házi stúdióba elegendő egy egyszerűbb kezelőfelülettel bíró billcsi. Kevesebb a meghibásodási lehetőség, nem porosodik annyiféle mozgó cucc. Dob trigerek sem szükségesek, mert be lehet játszani billentyűkkel is, teljesen jó. Van a témában 30+ év tapasztalatom, de mégis azt javaslom, hogy saját magad szedd össze a tudásmorzsákat. Legnagyobb létszámú billentyűs csoportba lépj be facebook-on. Kérdezz, gondolom segíteni fognak. YouTube-on keress top 10, vagy budget videókat. Fital vagy, biztosan megy az inglis :D
2020. dec. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kedves, segítőkész válaszokat!
2020. dec. 27. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!