Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért szól olyan retekül az...

Miért szól olyan retekül az elektromos gitárom?

Figyelt kérdés
Amikor nézek valakit videón, akkor nekik tök jól és zúzósan szól, de az enyém olyan száraznak és gyengének hat. (Jackson JS11 Dinky AM)

2021. jan. 1. 19:42
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Normális erősítő kell, nem egy 15 wattos zsebrádió.. egy 100 wattos fej, megy egy 4x12-es láda. belefűzöl az effect loopba egy multieffektet, más könnyebben lesz jó a hang. nyilváén amiket láttál ott sem egy nyers szőrös hangot hallasz.
2021. jan. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Ismét elmondom: elég otthonra a 15 Wattos erősítő! Ahogy 'kérdező' válaszaiból kiderül, itt egy szimpla 'torzítíó/reverb' kombó megoldja a gondot. Mivel anyagiak is vannak a világon, azt javaslom, vegyél egy 10-20ezres multieffektet,ha kifejezetten csak az erősítőt használnád. VAGY! A számítógépből köss rá a gitárerősítőre. Tapasztalj minél olcsóbban, hogy elkerülhesd a felesleges költekezést. Idővel meg fog jönni a technikai ismeret is, nem kell kapkodni.
2021. jan. 3. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Köszi 12! Guitar Riget beszereztem az extra kábal is jön pár nap múlva.


Kicsit még utánnajártam és vettem egy pedált is, hogy simán erősítővel is legyen valami huzatja, számitógép nélkül. Úgy vélem ez megteszi majd, remélem nem kell visszakülenem.


Boss MT-2W Metal Zone

https://www.youtube.com/watch?v=q_s265vlR-M&t=267

2021. jan. 4. 01:26
 14/27 Waff ***** válasza:
Én még most sem értem hohy jelenleg milyen erősítőn szólal meg a gitárod, vagy egyáltalán milyen cuccod van. A gitárt írtad, a többit nem.
2021. jan. 4. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
A metal zone mondjuk pedálból még egész jó volt anno 20-25 éve.
2021. jan. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

A cucc:


gitár: Jackson JS11 Dinky AM

amp: Rockburn BC-10S-BK amp 10 Watt

kábel: Fender Professional Series Instrument Cable - 10 ft



PC-hez:


kábel: Rocksmith Real Tone Cable

hangfal: 80 Watt, 2.1



ami még jön:


- 3.5mm Male Plug to 6.5mm Female Jack, hogy ne csak a Ubisoftos kábellel tudjak a PC-re csatlakozni, mivel azt úgy nem szereti a Guitar Rig (device i/o miatt..)

- Boss MT-2W Metal Zone pedál

- még egy Fender kábel

2021. jan. 4. 17:24
 17/27 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy a 40 ezres gitár is, meg a 10 wattos táskarádió is alapból lerontja az egészet sajna. nem volt véletlen anno hogy kitolták a fullstacket, beledugtak egy rendes hangszert, a hallgatónak meg leszakadt a feje..

Bár nem várható el hogy kezdőként beletolj egy milliót a cuccba..

2021. jan. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Waff ***** válasza:

A számítógépes gitározáshoz sokat nem tudok hozzászólni, viszont az a 10wattos Rockburn, meg az az alap Jackson gitár nagyon belépőszint, valójában jól, karakteresen sosem fog szólni, tehetsz rá akermilyen pedált akármilyen kábellel.

Én a helyedben vennék egy jó erősítőt.

2021. jan. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Ebben a sorban valóban az erősítő/kombó a leggyengébb rész. Nem tud semmit, amit egy gitárerősítőnek illene. Mondjuk se reverb, se torzított csatorna nincs rajta. A Metal Zone ahogy jött, mehet is vissza. A leggagyibb multieffekt is tudja azt a cincogi metált, amire képes. Bár mostmár nem érdemes visszaküldeni, főleg ha külföldről rendelted, mert az 5000 körüli forint. Itthonra kábé a fele.


Az egész kínlódás véget érhet, ha veszel egy olcsó kombót, amiben van torzított csatorna és reverb.


Arról nem beszéltünk, hogy van e külső hangkártyád a számítógépes csatlakozáshoz. Igazából a "számítügépes zenélésnek" ez a belépő kérdése.

2021. jan. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Annyi féle modellező kombó van már, miért nem néztél ki inkább egy olyat. Én otthoni gyakorlásra biztos ezt használnék.
2021. jan. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!