Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan hozhatnám vissza a...

Hogyan hozhatnám vissza a régi énekhangom?

Figyelt kérdés
12éves koromban még állítólag szép hangom volt. Azóta a sok piszkálás miatt abba hagytam és olyan mintha ez hatással lenne a mostani hangomra. 16 évesen nagyon gyakran csuklik el a hangom és annyira megalázó helyzet. Esetleg lehet mutálok? Vagy normális hogy rossz a hangom ebben az időszakban? Ha nem az, akkor örökre búcsút mondhatok neki? Vagy van valami módszer amivel vissza lehet régi állapotába hozni? Előre is köszönök mindent.

2021. jan. 7. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Énektanár helyre tudja hozni, sőt, még jobb is lesz.
2021. jan. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
16 éves korban bizony gyakran előfordul - általában fiúknál -, hogy változni kezd a hangfekvés. Ez ne keserítsen el, mert nem azt jelenti, hogy rossz hangod van, vagy lesz. Gyakorolj sokat, egyre azonban figyelj: ne erőltesd meg a hangszálaidat azzal, hogy magasabb hangon akarsz énekelni, mint, amit a hangszálaid jelenleg elbírnak. Ki fog alakulni az a hangfrekvencia, ami a Te adottságaidnak megfelel, és legyen az bármelyik, kontratenor, tenor, bariton, basszbariton vagy basszus. Bármelyik hangnemmel sikereket lehet elérni. De most, jelen állapotban vigyázz a hangszálaidra, és ne erőltesd túl!
2021. jan. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 veterán vas ***** válasza:
100%

16 évesen mutálni nem egy nagy kunszt.

Az éneklést egyenlőre ne nagyon erőltesd, mert akár komolyabb hangszálprobléma is lehet belőle.

Bízz a természetben, el fog múlni.

2021. jan. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én zenészek között nőttem fel és mégsem mertem énekelni, mert volt egy inkompetens énektanárom általánosban, aki megszégyenített az osztály előtt és onnantól azt hittem, hogy "nincs hangom". Felnőttként mondtam azt, hogy most "megtanulok" énekelni. Elmentem egy magánénektanárhoz és fél óra múlva(!) már tudtam énekelni, ráadásul kiderült, hogy a hangterjedelmem is átlagon felüli. Ez az énektanár mondta, hogy mindenkinek - nőknek és férfiaknak is van egy "bicsaklás" a hangjában, ahogy éneklik a skálát. Azaz egy bizonyos hangnál (kinél itt, kinél ott) a lejjebb lévőket más hangon tudják kiénekelni, mint a feljebb lévőket. És hogy igazából a profibb énekesek csak egyszerűen megtanulják észrevétlenül áthidalni ezt a váltást. Ami persze egyszerűbb, ha több hangot ugrasz, azaz átugrod a kritikus pontot, de ha egyesével mész a hangokon vagy épp egy hajlítás érinti azt a bizonyos helyet, akkor ott gyakorolni kell egy kicsit, hogy eltűnjön a különbség vagy a zökkenő.

Sok zenetanár ismerősöm van és mindegyik esküszik rá, hogy

1) Olyan nincs, hogy valakinek "nincs hallása", mert ez nem velünk születik, hanem bizonyos hatásokra alakul ki és simán felnőttkorban (de itt a 30-40-es korosztályt értsd) is simán kifejleszthető a "semmiből", csak sokat kell énekelni. Mindegy hogyan, akár slágereket hallgatva és együtt énekelve, szóval egyáltalán nem kell hozzá még tanár sem, pusztán így gyakorolva is sokat lehet haladni.

2) Felnőttkorban sokkal könnyebb zenére tanítani az embereket.

3) Ha valaki azért nem énekel, mert szerinte "nincs jó hangja" vagy azért nem zenél, mert "nincs hallása/ritmusérzéke" - az 100%, hogy pszichés blokk, azaz valamilyen rossz élmény, csúfolás stb. hatására alakult ki és köze nincs a valósághoz - lásd 1. pont.

Azt semmi esetre se várd, hogy a gyerekkori hangodat felnőttként meg tudod szólaltatni. Meg elég fura is lenne, ha egy felnőtt gyerekhangon énekelne. A hangja mindenkinek változik kamaszkorában, lányoknak kevésbé, fiúknál feltűnően. De ez nem jelenti azt, hogy a végeredmény nem lehet ugyanolyan szép. Csak énekelj, dalolj, nótázz nyugodtan.

2021. jan. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindenkinek, különösen négyesnek nagyon köszönöm a lényegre törő é hasznos válaszokat! <3
2021. jan. 8. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!