Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárokhoz értő emberektől...

Gitárokhoz értő emberektől kérdeznék! Régi akusztikus gitárt érdemes-e felújítani vagy inkább szabaduljak meg tőle? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Nagyszülők után ránkmaradt házban találtunk kipakolasnal egy akusztikus gitárt. Azt, hogy pontosan milyen, nem tudom. Én csak furulyán tudok játszani, a húros hangszerekhez nem értek egyáltalán. Annyit látok rajta hogy 6 húros lenne abból három van meg rajta. A fa részének nincsen semmi baja, ahogy látom, lakkozása itt ott picit felpattogzott. Apámé lehetett, így olyan 35 éves lehet.

A gyerekem elég muzikális típus, ezért gondoltam megtartom neki, ha nagyobb lesz és zenélni szeretne, de ha nem, akkor se szívesen dobnék ki hangszert.

A kérdés az, hogy érdemes-e felújítani vagy majd veszünk újonnan ha kell a gyereknek?



#zene #gitár #hangszer #akusztikus gitár #hangszerek felújítása #gitárfelújítás
2020. dec. 21. 10:51
1 2
 1/19 Mojjo ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet megválaszolni, anélkül, hogy látnánk a konkrét gitárt. Simán lehet igen és nem is a válasz. Ha pár fotóval tudnál segíteni, akkor _talán_ így, neten keresztül is tudunk segíteni. A fejről, hangolókulcsokról, a hanglyukról (hanglyuk mögött a cédulával), totál kép előről és hátulról.
2020. dec. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Rendben. Ha legközelebb a házban járok, csinálok róla képeket, illetve az említett részeiről, mert egyenlőre nem hoztam el.Gondolkodtam rajta, hogy valószínű egy lyukas garast nem ér, csak mégis, olyan lenne, mint könyvet kidobni. Mindenesetre akkor nem feltétlen biztos hogy kuka.
2020. dec. 21. 14:13
 3/19 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy rossz, de ha mondjuk hangszerész lesz a gyerek, akkor az pont jó egynek.
2020. dec. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
De ha megcsinálod, h jól nézzen ki, akkor dekorációnak is jó lehet a lakásba. Nálam 3 gitár is fent van a falon. Amiket nem használok, de jól néznek ki. Meg nekem is meg van apám gitárja, amin életveszélyes lenne játszani, de nyilván azt sem fogom kidobni.
2020. dec. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az a gitár jópár évtizeddel öregebb. És már eredetileg is szr volt.
2020. dec. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

"olyan, mint könyvet kidobni"

Tökéletes hasonlat, nálam ugyan ez a helyzet.

A garázsban a mai napig őrizgetek egy "nyolcados" és egy "feles" hegedűt.

/valamikor ezeken tanultam/

Pénzbeni értéke semmi, de mégis.......

2020. dec. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Azt ne mondjátok, hogy rajtam kívül senkinél nem kallódik egy-két rozsdás herfli! 🙃
2020. dec. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem is rossz ötlet amit mondasz 4.,szerintem megmarad akkor, ha mast nem dísztárgyként.
2020. dec. 21. 20:58
 9/19 A kérdező kommentje:
Amúgy,ráhibáztál utolsó válaszoló,mert azt is találtam egyet, és tényleg kicsit rozsdás ;D
2020. dec. 21. 21:01
 10/19 A kérdező kommentje:
Ahhoz is pont annyira értek, mint a gitárhoz XD
2020. dec. 21. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!