Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért nem szeretik sokan a...

Miért nem szeretik sokan a metál zenéket?

Figyelt kérdés

2021. jan. 16. 22:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Amiért más stilusokat sem szeretnek sokan, van aki ezt szereti van aki azt szereti.
2021. jan. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ez eddig igaz.

Csak azt a bizonyos "amiért"et kéne megfejteni valahogy.:)

2021. jan. 16. 23:31
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Meg amúgy is rengetegen szeretik, érdemes megnézni mennyien voltak egy Metallica vagy Slipknot koncerten.(most tekintsük el a járványtól, de egy nagyobb stadiont simán képesek megtölteni pl. Angliában ahol ennek tradíciója van, eleve a mi országunk nem kiindulópont, egyedül talán Csihar tud felmutatni igazi nagy sikert ebben a műfajban szal. nálunk ezért eleve kevesebb a hallgatója is ennek a műfajnak)

Persze nyilván kevesebben mint a rádiós zenét.

Mondjuk ez az egész ennél összetettebb, már csak azért is mert metalzenéből is rengeteg van és az is darabolja rendesen a rajongoi tábort.

Elsődleges oka kollektívan hogy eleve kevesebb emberhez jut el, ezt úgy mond mindenki maga találja meg, vagy egy másik ember által így nehezebb hozzáférni is.

Meg persze ez is rétegstílus mint a jazz, a klasszikus, funk, reggae stb.

2021. jan. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Kaladze ***** válasza:
24%
Mert a metal-ban is van több alkategória mint pld. a Death Metal, Black Metal stb... ahol nem énekelnek hanem inkább hörögnek és zúznak főleg Thrash és Death és nem dallamos...
2021. jan. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj arra milyen zenét nem szeretsz, majd arra hogy miért nem szereted.

Már meg is kaptad a választ a kérdésedre.

2021. jan. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
Nézd meg, mit hallgat egy mai átlag tizenéves, és vesd össze a színvonalát egy átlag metal számmal... there you go.
2021. jan. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Induljunk ki abból, hogy miért szeretik a popzenét olyan sokan: fülbemászó, könnyed, egyszerű a szövege...

Na én meg pl. pont azt szeretem, amikor lehet gondolkodni is azon, amit hallgatsz. Most nem azt mondom, hogy én ész nélkül elemzek minden sort, amikor hallgatok valamit, csak szeretem a metalban a változatosságot, hogy értelmes szövegek vannak, ritmusváltások, és úgy összességében bonyolultabb a legtöbb szám. (Sajna nem nagyon tudok belemenni a zeneelméletbe) Na az meg a csúcs, amikor hetekig nem tudok rájönni egy Meshuggah szám ritmusára, és fingom sincs mi a mondanivaló, de tetszik. :D

Ezért se szeretem egyébként, amikor pop számokból csinálnak metal feldolgozást, mert megmarad az a bugyuta tuctuc feeling.

Mindegy, most nyilván csak magamból indultam ki, biztos, hogy nem ez a legfőbb ok, de esetleg ez is közrejátszhat. Egyébként az átlag ember esélyt sem ad a műfajnak, belehallgat 10 mp-t valami random death metalba, és amint veszi a levegőt a vokalista, már kattint kifelé.

2021. jan. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Mert a popzenét nyomatni KELL... sajnos.

Nyáron a strandokon, a legtöbb fesztiválon, a bevásárlóközpontokban is ilyen zenéket nyomnak be.

A metálosok nem ilyen nárcisztikusok. Ők nem erőszakolják rá a saját zenei iparukat az emberekre, a dalaik mondanivalója legtöbbször pont annak az ellentéte, amit a világ felszínes módon áraszt magából, míg a pop üdvöskék elfogadják ezt a mentalitást, sőt propagálják. A metálosoknál mindenki eldöntheti, hogy önként azonosul-e ezzel a metszettel, vagy nem.

A metál zenék szövegein el lehet gondolkodni. De a popzenék legnagyobb százalékát már A2-es szintű angollal meg lehet érteni, olyan szinten a SEMMIRŐL szólnak. Most nem a “régi nagyokra” gondolok, azok tényleg képesek voltak igényes zenét csinálni még pop berkekben is.


Én mindenesetre maradok a metál/alternatív vonalon. 🤘😄

2021. jan. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
"Csak azt a bizonyos "amiért"et kéne megfejteni valahogy." - miért is?
2021. jan. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%

Az 1-es és az 5-ös válaszadótól gyakorlatilag megkaptad a helyes választ. A zene élvezete nem egy intellektuális gyakorlat; nem úgy működik a dolog, hogy valamit meghallgatsz, gondolkozol rajta, és egy tudatos döntés, hogy szereted-e. Az, hogy szereted-e, gyakorlatilag ösztönszinten dől el, amit pedig tudatosan hozzáköltesz, az aligha mondható valódi magyarázatnak... Így az ilyen kérdésekre adott kifejtettebb válaszoknak sem sokkal több a valódi tartalma annál, hogy "mert nem szeretik".

Tetszik egyébként, hogy itt igaziból egyvalaki írta le, hogy őneki személyesen miért nem jönnek be egyes metál alműfajok, és le lett pontozva a sárgaföldig, a felszavazott válaszok pedig mind olyan emberektől jöttek, akik bevallottan szeretik a műfajt, és kívülállóként spekulálgatnak arról, hogy aki nem teszi, az vajon miért nem. Természetesen az ilyen kívülállók konklúziói mindig rendkívül épületesek: "a metál igényes, és összetett, és változatos, és szól valamiről, és lehet rajta gondolkozni, és természetesen ÉN vagyok olyan okos és érett hogy önszántamból gondolkozzak ezeken az elképesztő mélységű zenéken, nem úgy, mint azok a trogloditák, akik beérik az igénytelen popzenével". Nem fér a fejembe, hogy hogy képesek emberek ilyeneket leírni, anélkül, hogy egy kiállhatatlan egoista pöcsnek éreznék magukat...

Ha abba bele se megyünk, hogy olyan feltérképezhetetlenül nagy és szerteágazó műfajokról, mint a "metál", meg a "pop" mennyire lehet értékítélettel bíró kijelentéseket tenni, és simán csak feltételezzük, hogy "metál > pop", akkor is szerintem érdemes figyelembe venni az olyan dolgokat, mint hogy pl. ha nem lehetne, vagy nem lenne érdemes egyszerűbb, köznapibb zenéken gondolkozni, akár olyan emberek számára is, akiknek amúgy nagy lexikális tudásuk, meg elméleti hozzáértésük van a műnemhez, akkor a népdalgyűjtés és -elemzés tudományágát nem klasszikus zeneszerzők alapozták volna meg.

Ha van valami, ami az átlag ember számára szinte törvényszerűen befogadhatatlanná teszi a metált, az nem is maga a zene (van abból bőven popzenével ekvivalens), hanem az azt övező kultúra.

2021. jan. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!