Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Squier bullet gitár vélemény?

Squier bullet gitár vélemény?

Figyelt kérdés

ITT NEM A "HALLOTTAM HAVEROMTÓL" VÁLASZOKAT VÁROM HANEM AKIK ÉRTENEK IS HOZZÁ!!!


El szeretnék kezdeni gitározni és kezdésre egy Squier Bulleten gondolkodtam. Tapasztalatok/vélemények a gitàrról?



2021. jan. 19. 23:47
1 2 3
 11/24 Mojjo ***** válasza:

@10:

"Látom, hogy a szimpla hangszedős gitárokból nem érti a gyerek, miért nem jön ki neki a szand, amikor már a multieffekten minden torzítót sorbaállított."


Ezzel két bajom van. Egyrészt nem tudjuk, hogy a kérdező gyerek-e, másrészt - ami sokkal fontosabb - a hármas hozzászólás idején még nem tudtuk, milyen zenei stílushoz kell a gitár. Írhatod, hogy egyértelmű volt, de mivel még utalás sem volt rá, nyilván ez nem volt az, a jósgömbben, meg tarrot-kártyában meg nem hiszek.

Utalás hiányában csak annyit lehet tudni, hogy az emberek sokféle igen különböző zenét játszanak különféle gitárokon :) Ha valaki country-t szeretne játszani (anno, amikor én először gitárt vettem a kezembe, még pont ez volt a célom), akkor egy jóféle hagyományos Telére érdemes talán leginkább rábeszélni, és nagyon kell az a single coil a hídhoz. Ha djent-huszárkodna a delikvens, akkor meg nem túl jó választás. Általánosságban értelmetlen azt javasolni, hogy ilyen, vagy olyan hangszedők legyenek a gitáron. Csak a megcélzott zenei stílushoz van értelme ezt igazítani.


Ezt leszámítva a többi gondolatoddal nagyrészt egyetértek :)

2021. jan. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Azért ezeknek egy részét ki lehet totózni.


Egyrészt a helyesírásából én megtippeltem hogy talán nem zsiráf.

Másrészt kezdő srácok az esetek meglehetősen alacsony százalékában tervezne sheep/sisterfucker countryt játszani, de még azt is lehet tolni humbuckerrel a hídnál, szóval puszta praktikum.

2021. jan. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Mojjo ***** válasza:

"sheep/sisterfucker countryt"


Ja, bocsánat, nem tudtam, hogy ilyen szellemi szinten vagy. Ez esetben felesleges bármit írni.

2021. jan. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Azóta voltam egy zene boltban, és a srác egy Ibanez grg121dx gitárt ajánlott plusz nekem is nagyon megtetszett. Esetleg erről vélemény? :D

Eddig csak jót hallottam róla

2021. jan. 21. 18:13
 15/24 anonim ***** válasza:
Két fokkal jobb a helyzet így!!
2021. jan. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Dehogynem jön ki a húsos sound egy single coil pickupból csupán olyat kell bele venni vagy építeni. A humbik pedig metálos gyerekeknek való vagy akik szeretik blues-ban. Például én nem.
2021. jan. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Amúgy van olyan humbi is amit le is lehet felezni egy kapcsolóval.. ;)


Igaz nem az ilyen negyvenezres kategóriában fogsz ilyet gyáriban találni.

2021. jan. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

A bulletben elég nagy a szórás. Valóban van ami egész jó és ami pocsék még fogásra is. Ennek nagy szerepe van abban hogy éppen melyik gyártósorról kerül ki kínában vagy éppen indonéziában és persze sok egyéb. Például létezik bullet ami árban a saját és affinity közé van beárazva csak amerikai hárs testtel, szebb nyakkal ami elég korrekt hangszer.

Szóval én vagy egy ilyet vennék kezdésnek vagy egy kategóriában jobbat de abból is csak az FSR-t.

2021. jan. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Mojjo ***** válasza:
@17: Sajnos egy lefelezett humbinak nagyoooon nincs single coil hangja. Általában vérszegény humbucker hangja lesz.
2021. jan. 22. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Ennek az Ibinek semmi köze az alapkérdésben szereplő gitárhoz. Minden gyártónak vannak belépő szintű hangszerei, ez is olyasmi. Arra jó lenne, hogy kiderüljön, akarsz e foglalkozni a gitározással. Ráadásul fix hidas, ami megint jó. Ha ez megtetszett, nézz körül, hol olcsóbb. Muziker általában elég jól adja a versenytársak alatt. Ne felejtsd, hogy jogod van visszavinni, bármilyen indok nélkül az elállási időn belül.
2021. jan. 22. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!