Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Squier Bullet gitár milyen...

A Squier Bullet gitár milyen kényelmi szempontból?

Figyelt kérdés
Az világos hogy valószínűleg nincs jó hangja, gyakorlásra szeretném használni. Szóval azon kívül hogy nem a legjobb anyagokból rakták össze, ugyan olyan könnyű rajta játszani mint akár egy többszázezres fenderen? Vagy van valami különbség. Aki használt már ilyet az leírhatná, hogy mit tapasztalt.
2018. jan. 1. 16:29
 1/9 Waff ***** válasza:
100%
A hangjával sincs semmi gond. Egyébként nagyon kényelmes hangszerről beszélünk.
2018. jan. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem mondom, hogy ez a legrosszabb gitár, amin valaha játszottam, de dobogós. Többet is próbáltam és mindegyik borzalmas volt. És nem csak az volt a baj, hogy nem voltak beállítva a hangszerek. Egy tisztességes beállítás (és a megfelelő méretű húrkészlet megválasztása) sokat segíthet ezeken az olcsó hulladékokon. De attól még a bundok szélei sorjásak, a húrok akármit csinálsz, zörögnek (ha csak nem csiszoltatod le egy 42 ezres hangszer bundjait még 15 ezerért), a kulcsok nem tartják a hangolást, a tremolo meg gyakorlatilag ebből kifolyólag használhatatlan.


Még a "többszázezres" árfekvésben is vannak olyan Fenderek, Gibsonok, amik úgy jönnek ki a gyárból, hogy azért rájuk fér egy bundcsiszolás, beállítás. Ezek sorozatgyártásban készült hangszerek, amiknek a minőségére nem fektetnek akkora hangsúlyt, mint a milliós "custom shopos" gitárokéra.


Szóval ebben az árfekvésben inkább egy Cort Z42 vagy CR-100.

2018. jan. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Waff ***** válasza:
100%

Nem tudom kettes válaszoló, miféle Squiereket próbáltál, én többet is megnéztem, kipróbáltam, az általad említett hiányosságokat megmondom őszintén egyiken sem tapasztaltam. A nyaka mindnek igazán kényelmes volt, súlyra könnyű (persze ez többek között a hangkitartás krára megy), de gyakorláshoz, szobagitározáshoz szerintem teljesen rendben vannak. Amivel egyetértek az a tremoló használhatatlansága. De csak a kart kell leszerelni és annyi. Továbbra is merem ajánlani gyakorlásra, de akár ilyen kis csehó-fellépésekre is elmennek a Squierek, többen is használják e célra.


A felső kategóriás gitárok valóban messze nem érik meg az árukat, pusztán azért mert egy 600-ezres Gibson/Fender semmivel sem szól jobban, sem nem kényelmesebb mint egy 150-160-ezres középkategóriás gitár. A különbség köztük valóban csak az a pár százezer forint.

Viszont újan bundsíkolni egy gitárt sem kell, amelyiket meg igen, azon a síkolás nem segít, mivel akkor már eleve nincs síkban az egész nyak-test, vagy csavarodott, görbült a nyak, stb stb.


Új gitároknál, talán a nyak igényel némi geometria-beállítást, és talán a húrláb, de általában a hangszerüzletek, főleg egy felső kategóriás gityónál beállíttatja hangszerésszel . Sok gyártó startból magasra hagyja a húrokat, de ezeket kb 10-15 perc beállítgatni.

2018. jan. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom hármas válaszoló, miféle Squiereket próbáltál, én többet is megnéztem, kipróbáltam, és az általam említett hiányosságokat, megmondom őszintén szinte mindegyik esetében tapasztaltam. :) Viccet félretéve: természetesen nem próbáltam a világ összes Squierét, amiket pedig próbáltam mind erősen használt hangszerek voltak. Nem mondom, hogy nem lehet kifogni egy jól sikerült szériát, aki szereti a zsákbamacskát, hát vegye meg bátran. Aztán vagy olyan, mint ahogy te elmondtad, vagy olyan, mint ahogy én. :)


Lehet rajta gyakorolni, persze. Egy trabanton is meg lehet tanulni vezetni, más dolog, hogy nem lesz valami nagy élmény és egy életre megutálod a vezetést. Egy jól beállított Squier Bulleten, megfelelően kiválasztott húrokkal, tényleg lehet gyakorolni. Nem biztos, hogy élmény. Nekem rossz tapasztalatom volt velük. Ennyi.


"újan bundsíkolni egy gitárt sem kell" - Biztosan ezért hallottam már ezt több elismert hangszerésztől is. Sajnos jó pár (hangsúlyozom: pár, nem az összes) közép-felsőkategóriás gitár is jön ki hitvány bundokkal. És ha E-re beállítva nem is zörögnek a bundok, mélyebbre hangolva már igen. És ez a közép-felsőkategória. Akkor vajon a Squier legolcsóbb terméke milyen lehet?


Még jó, hogy a hangszerüzletek végeznek alapbeállítást. Nem örülnének, ha minden második hangszert azzal vinnék vissza, hogy össze-vissza zörögnek, túl alacsonyan/magasan vannak a húrok. Ezt tényleg csak 10-15 perc beállítani és hála égnek a legtöbb helyen meg is csinálják. Mondjuk a gyári húrokat úgyis élből mindenki lecseréli, azt meg csak a jó isten tudja megmondani, hogy milyen volt az eredeti. Vesz egy vastagabbat/vékonyabbat (esetleg át is hangol), egyből elmászik az oktáv, önkényes gitárbeállításra meg egy gyakorló gitárost sem buzdítanék.

2018. jan. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Waff ***** válasza:

Hááát...továbbra is állítom, hogy amelyik gitárt vatta újan bundsíkolni kell, ott nagyon komoly problémák vannak azzal a gitárral.

Egyébként ez a zörög-nem zörög dolog is tág megfogalmazás. Csak erős pengetésnél zörög-e, vagy egészen gyenge pengetésnél is...mindenhol, mindegyik bundba, vagy csak itt-ott stb, stb. Elektromos gitároknál ha határozottab pengetésnél zörög kissé az nem egy nagy tragédia, erősítőn nem hallatszik. De persze ez is szubjektív.


Szerintem aki nem full hülye, és betudja kötni a cipőjét, az már bátran neki állhat beállítani egy szimpla húrmagasságot vagy oktávot, megnyugtatlak, nem egy agysebészet.... :)

2018. jan. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm. Igazán kedves tőled. További szép estét.
2018. jan. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azóta vettem egyet használtan. Teljesen jó, csak a húrokat vittem lejjebb.
2018. jan. 7. 16:35
 8/9 Waff ***** válasza:
100%
Használd örömmel, egészséggel :)
2018. jan. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szkeptikus voltam a squier bulletekkel kapcsolatban mindaddig amíg a hangszerüzlet faláról le nem vettem egyet és ki nem próbáltam már csak úgy kíváncsiságból is hogy kipróbálok már egy ilyen izét.

Meglepett mert kényelmes és teljesen jól játszható hangszer. Könnyű és jó érzés kézbe venni, szép a nyaka és nem olyan durva görcsös amilyenekkel korábban találkoztam a squierek előtt. Nekem nem is speciel a kulcsokkal volt a gondom hanem a tremolóval. Túl kemény és ezen a szinten totál használhatatlan volt. Nyilván egy beállítás után javult volna a helyzet de akkor meg a húr feszessége felemelte volna az egészet és ment volna az oktáv is vele együtt stb. Viszont láttam abban az üzletben egy wilkinson tremót kompletten 10-ért, állítólag kompatibilis vele. Az már más kérdés hogy ennyivel többért már mást néz ki az ember fia.

2018. márc. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!