Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mik a basszusgitár nehézségei...

Mik a basszusgitár nehézségei a gitárral szemben?

Figyelt kérdés
Basszusgitár tanulása esetén felmerülő nehézségek miben különböznek a gitárétól? Mennyire más érzés a játék?

2021. febr. 7. 00:46
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Hangosabb
2021. febr. 7. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen más: játék érzet, technikák, a zenében betöltött szerep, mosolyod húrvásárláskor, csajok száma koncert után.

Ugyanaz: tanulásba fektetett idő, gyakorlás, szorgalom.


Ha arra blazírozol, hogy basszusgitáros legyél, ami esetleg kisebb energi és egyéb befektetéssel jár, mint gitározni tanulni, akkor jó úton jársz.


Egy dalt el lehet kísérni 30 perccel azután, hogy életedben először kezedbe vetted a hangszert. Mondjuk egy ZZ Top szám, ami három akkord és a basszusgitáros nyolcadokat játszik végig. Persze abban, hogy azok a nyolcadok egyformán szólaljanak meg és a hangok a helyükön legyenek, tartva a tempót, nem szétverve a zenét, abban évek munkája, gyakorlása van.


A basszusgitár(os) sokszor nem tűnik fontosnak egy zenekarban, de eddig még nem volt olyan próba, ahol én-mint basszusgitáros-ne lettem volna ott. Ha valamiért nem érek rá, inkább lemondják a próbát. Ha énekes, zongorista, vagy dobos, esetleg szólógitáros nem ér rá, nem érdekes, lehet nélküle élni. De a basszusgitár a zene teste, lelke. Ha nincs ott a próbán, akkor inkább mindenki otthon gyakorol.

2021. febr. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki.
2021. febr. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat!
2021. febr. 7. 09:18
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én szólógitározom és mindig elcsórom a kollégáét amikor tehetem. És bizony vannak dallamok amiket csakis ezzel találok ki mert annyira inspiráló.
2021. febr. 9. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!