Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen Ibanez elektromos...

Milyen Ibanez elektromos gitárt ajánlotok? (többi lent)

Figyelt kérdés

A jövöben szeretnék egy sokoldalú Ibanez gitárt venni, sajnos nem vagyok otthon ebben a márkában, viszont számomra több szempontból is fontos lenne. Szeretnék egy olyan sokoldalú hangszert, ami Funky tól a Metal zenéig is meg tudja állni a helyét.

Humbucker-Single Coil-Humbucker hangszedőset szeretnék, de a nyak pickup akár lehet single coil is.

Az sem árt ha a Humbuckereket is lehet felezni.

Nagyrészt az RG modellek ilyen felépítésűek, de ezekből is rengeteg van.


MAX összeg amit rászánnék kb 800-820 euró, ennél olcsóbb javaslatokat is szívesen fogadók. :)


Eddig csak Epiphone Les Paul gitárom volt, szóval nem vagyok jártas a témában.


Egyébkén ajánlhattok olyat is ami nem Ibanez, ha a hasonló karakter.



2021. febr. 13. 23:57
 1/3 A kérdező kommentje:

Sosem használtam Tremolót, szóval azt is szeretnék.

Tudom hogy ezekből nagy a választék, de kíváncsi vagyok kinek milyen javaslatai vannak.

2021. febr. 14. 00:00
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ott fognám meg a kérdést, hogy sosem használtál tremolót. Az Ibanez Rg sorozat legtöbb tagja 'floyd rose' rendszerű tremolóval van szerelve. Én biztosan nem vennék ilyet, mert ami gitáron hiba, idegesítő probléma bejöhet, az itt hatványozottabb a tremoló miatt. Volt Ilyenem, valódi floyd rose-al, nem szerettem. Halálba idegesített a hangolás a satu. Nem tudtam kényelmesen tompítani jobbal, mert külön kell tanulni a tremoló miatt, hogy ne nyávogjon a gitár. Van akinek ez bejön, júzer függő.


Ha javaslatot kellene tennem, akkor az Ibanez S szériát ajánlanám, vagy bármely más Strato formájú márkát, ami neked tetszik, nyilván az általad elvárt hídi humbacker-el.


Nagyon komoly minőségi változásokon ment keresztül a PRS SE széria. Jó választás lehet neked, ha eddig a kérdésben említett hangszereid voltak, mert a menzúrája a Fender és Gibson hossz közé esik, szuper kényelmes cucc. Megbízható minőségben.

Csak példaként teszek ide egy linket: [link]

Ezen tremolózhatsz, nem fog elszállni a hangolás. Persze nem lehet seggig lenyomogatni, mert ez nem floyd rose. Ha olyan kell, akkor be kell vállalni a hibalehetőségeket.


Nem tűnsz már kezdőnek, szóval lehet akár a használt hangszerek világába is belemerülni. Én azt szoktam mondani, hogy az új ár 60%-a, ami már érdekes egy másodkézbeli gitárnál. A felett csak hirdetgesse a gazdája, inkább veszünk belőle újat és akkor nem kell elmenni érte, azonnal szervízbe vinni, ilyenek-ami nem nagy túlzással lehet azonnal 80-100 euro plusz költség.


Fel lehetne sorolni az összes márkát, mit miért igen-illetve nem-de olyan írást, illetve videót nem fogsz találni, hogy mi a szent grál, ami mindenkinek szuper és annyiba kerül, amennyi pénzed van éppen.


Nézz YouTube videókat, hanszerboltok kínálatait, GSfanatic/Reverb/E-bay kínálatot. Szeress bele valamibe, vedd meg, legyetek boldogok :)

2021. febr. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2021. febr. 14. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!